Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Önértékelési problémának...

Önértékelési problémának számít az ha mindenkit jobbnak, szebbnek, okosabbnak, menőbbnek látok magamnál? Hogy tudnék ezen változtatni? Sose tudom kimondani ha valami jót is látok magamban, és ha valamit jól csinálok szinte én szégyenlem magam.

Figyelt kérdés
2011. jan. 26. 13:50
 1/2 anonim ***** válasza:
71%

1. kérdésre: Ha a szüleid is azt mondják, akkor nem. :)

2. kérdésre:

-Egyik ember sem több a másiknál (Odüsszeia), így nem vagy rosszabb náluk.

-Külsőleg keress neten vagy érdeklődj a fodrásznál valami jó kis menő frizuráról, és találd meg az idelásiat, ami klassz. Kell neked valamilyen állóképességi sportolás, ami az alakodat formázza. Legyél mindig ápolt! Próbáld meg a divatot követni vagy legyen saját stílusod, amit nem szégyellsz.

-Okosabb lehetsz, ha tanulnál. =) (erről nem fejtenék ki többet.) Ha már jobb vagy az osztályátlagnál (vagy az IQ-d nagyobb a munkatársaidnál) jogosan mondhatod, hogy te jobb vagy náluk.

-Menőbbnek pedig... ehm.. lényegében társaság függő. Attól függ, hogy az adott környezetben mi a fő téma, de ha az előzőeket megoldod, akkor már nem maradhatsz semmiképp a társadalom alján.


Remélem segítettem.


Üdv.

2011. jan. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

"Önértékelési problémának számít az ha mindenkit jobbnak, szebbnek, okosabbnak, menőbbnek látok magamnál?"


Igen. Súlyos önértékelési zavar, aminek súlyosságából mit sem von le, hogy rengetegen szenvednek ugyanebben.


"Hogy tudnék ezen változtatni?"


Vagy észszerű gondolkodással, vagy ha az nem sikeres, pszichológus segítségével. A dolgot megkönnyíti, ha elérsz valamilyen sikert, amire alapozni tudsz. Ez bármi lehet: egy megnyert tanulmányi verseny, egy meghódított nő, az, ha megtapsolnak egy karaoke-előadásod után, az, ha játszol egy együttesben és koncertezel, vagy bármi más hasonló.


"Sose tudom kimondani ha valami jót is látok magamban, és ha valamit jól csinálok szinte én szégyenlem magam."


Jólismert probléma, de attól még, hogy elég átlagos, nem normális, és ezen változtatni kell.

2011. jan. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!