Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Úgy érzem, depressziós vagyok,...

Úgy érzem, depressziós vagyok, és egyre súlyosabbnak érzem. Mit tehetnék ez ellen?

Figyelt kérdés

kb. egy éve vagyok ilyen állapotban, de szerintem ez már évekkel ezelőtt elkezdett kialakulni. Hol jobb, hol rosszabb kedvem van, gyakorlatilag úgy változik a hangulatom, mint egy szinusz-görbe. Gyakran érzem úgy, hogy egy értéktelen szar ember vagyok, hogy senkinek nem hiányoznék, csak a levegőt szívom előlük, talán fel sem tűnne senkink, ha én nem lennék. Többször megfordult már a fejemben az öngyilkosság gondolata is. Már kétszer is volt olyan, hogy sírógörcs jött rám. Úgy érzem egyre rosszabb, és félek, hogy előbb-utóbb valami hülyeséget csinálok magammal. Nagyon csendessé váltam, van hogy órákon keresztül nem szólok egy szót sem. Már hajlamos vagyok félni teljesen hétköznapi dolgoktól is. Nem tudom, hogy csinálom, de kifelé nem igazán mutatom hogy valami bajom van, mikor teljesen magam alatt vagyok, akkor is képes vagyok bánatomat mosolyba fojtani.

A gondjaimat a barátaim is csak címszavakban ismerik, nem igazán merek beszélni róla még nekik sem, mert félek hogy úgy néznének rám mint egy idegbetegre. Pszichológus szóba sem jöhet, mert nincs pénzem ilyesmire. Nem tudom, mit kéne kezdenem magammal, de ez így már nem mehet tovább.


19/F


ui: kicsit hosszúra sikeredett, bocsi.


2011. jan. 26. 22:37
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

nos ha a hangulatod sinus akkor semmi gond!!!

Mindenki így van vele!!!Egyszer fenn egyszer lenn!!!

Beszélgess sokat a barátokkal és tölts el velük több időt!!!Sokat bulizzz!!!Kezdj el inni!!!!:)

No para ,majd lessz jobb is!!!!

2011. jan. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

Ha gondolod dumálhatunk pár szót,hátha tudok segíteni. De ha akarsz, személyesen is találkozhatunk és mondatni rész veszel egy tanácsadó órán. Már több pozitív vissza jelzést is kaptam, mert megértem az embereket és tudok rajtuk segíteni.


Írj nyugodtan ;)

2011. nov. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!