Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy fogadjam el önmagam?

Hogy fogadjam el önmagam?

Figyelt kérdés
általában kicsit visszahúzódó vagyok, társaságban inkább csendes, gátlásos vagyok. ezek a külsőmön nem látszanak, mert senki nem nézné ki belőlem, van normális hobbim, szűz se vagyok, szórakozni is járok(nem disco), vannak barátaim, de mégis úgy érzem hogy nem tudom elfogadni magamat. nagyon zavarnak a gátlásaim, meg a csendességem. és már egy jó ideje próbálom elfogadni magam, bebeszélni magamnak, de néha rám jön hogy más szeretnék lenni mint aki vagyok stb, szóval még mindig nem sikerült. külsőmmel sincs semmi probléma, max egy kicsit a testtartás, de nemvészes. igazából a belsőmet nem sikerült elfogadnom. ilyen esetben mit tanácsoltok? segítsetek lécci. 18F
2011. febr. 2. 22:13
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem túl kritikus vagy magaddal kapcsolatban...ne marcangold magad,kezeld magad 18 évesen felnőttként és tényleg fogadd el,hogy ilyen vagy,ilyennek szeret a családod, a barátaid. :)


20/L

2011. febr. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

És miért nem jó az úgy ha csendesebb vagy? :) Mi azzal a probléma?

Nekem pl sokkal szimpatikusabb egy ilyen ember,mint az olyan aki mindig "szem előtt van" és folyton a társaság közepe akar lenni,vagy ha nem is tudatosan,de az.


Miért akarsz más lenni? ^^

2011. febr. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
(am én is 20/L)
2011. febr. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mert néha úgy érzem nem tudok érvényesülni
2011. febr. 3. 22:34
 5/9 A kérdező kommentje:
Pontosítok, a többi ember között érzem úgy hogy nem tudok érvényesülni.
2011. febr. 3. 22:53
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért van kisebbrendűség érzésed,vagy mi is az :)


Vagyis,szerintem az a helyzet nálad (nem mintha olyan nagy élet tapasztalatom lenne,csak így gondolom) hogy megakarsz felelni az embereknek,a többségnek,

és fontos neked hogy mit gondolnak rólad.


A barátaid akik jól ismernek biztos hogy tudják hogy ilyen vagy,csendes és visszahúzódó,de gondolom ezzel együtt,

így szeretnek :)


aki meg nem ismer eléggé,annak ne adj a véleménynére,mert igazából nem sokat számít,

hogy gondolhatna rólad bármit is,ha nem ismer eléggé? :)


Ha viszont az van hogy a barátaid társaságában érzed azt hogy nem tudsz érvényesülni,az más szerintem.

Ott az a kérdés hogy milyen emberek vesznek körül,hogyan viselkednek stb.

Akkor nem feltétlenül a te "hibád",ha nem tudsz érvényesülni.És nem biztos hogy neked kellene változtatnod.

Hát nem tudom hogy van ez,de biztos sokat fogsz még változni,nem biztos hogy mindig csendes maradsz :D

bár szerintem az sem lenne baj

: )

2011. febr. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igazad van, akik ismernek elfogadnak így, meg általában akkor vagyok csöndes ha van a társaságban ismeretlen ember. Ha ketten vagyok valakivel, úgy tök jól el tudok beszélgetni vele. Másik meg hogy írtad hogy meg akarok felelni másoknak, és avval törődök hogy ki mit gondol rólam. Gyakran magyarázom be magamnak h nem érdekel ki mit gondol, leszarom, de mégse megy. Mert attól még hogy azt mondom magamba, nem lesz úgy. És ezért is tettem fel a kérdést, persze nem várok rá tökéletes választ, mivel én ismerem magam, ti meg így a leírtak alapján nem tudjátok teljesen hogy mi hogy van. Azért köszönöm hogy írtál, megpróbálom nem csak magamba mondani, hanem elérni is valahogy.
2011. febr. 4. 13:56
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is csendesebb vagyok mint az átlag,nincs ezzel semmi baj szerintem =)

de már nem akarom hogy mindenki jófejnek tartson,vagy kedveljen.

Aki szeret,tényleg szeret,

és nem csak elvárásai vannak hogy

"ezt csináld,azt csináld! és akkor jó.."

annak számít a véleménye,

szóval a közvetlen ismerőseimé.

Akik engem szeretnek és nem azt amit csinálok.

Hát nem sok ilyen ember van,de van :)

Nem a számokon van a lényeg szerintem.

Akivel nem vagyok olyan szoros kapcsolatban az pedig nagyon nem tud befolyásolni. :D

Na de itt rólad van szó,csak gondoltam megosztom hogy én hogy vagyok ezzel,mert a te helyzetedet tényleg csak te tudod teljesen :)

A legjobbakat! ^^

2011. febr. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyesmi a bajom. Én attól tartok hogy unalmasnak tartanak a barátaim és ha nem tudok velük hülyülni, beszélgetni akkor nem is érdeklem már őket. 17/f
2011. febr. 8. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!