Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Számítógépfüggő vagyok,...

Számítógépfüggő vagyok, hogyan kell leszokni?

Figyelt kérdés
Tudom sokan küzdenek ezzel a problémával, de a legtöbb ember nem is veszi észre.Nem vagyok nagy függő, napi 1-2 óra, hétvégén több. Annyi csak a gáz hogy egy szürke napon ha unatkozom akkor nem tudok leülni olvasni vagy tanulni, a gép jut eszembe, az hogy milyen jó lehet játszani a játékokkal... Engedek, bekapcsolom a gépet, amint elindítom a játékot megunom, de mégis órákat töltök el a gép előtt. Ha nem játék akkor fészbuk meg netezés, az se különb. Segítsetek hogy kell nekikezdeni a leszokásnak! A célom heti 1 óra max. és az se játék(mert szerintem szánalmas is), de tudom hogy nem ilyen egyszerű. Kérlek segítsetek! Köszi 18F
2011. febr. 18. 16:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
55%

Talán egy lányt kellenne találnod, mert amíg valami vagy valaki nem köt le 100%-ban, addig halott dolog.

De ha tényleg olyan nagy problémának érzed, keress meg egy szakorvost.

2011. febr. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Azé annyira nem... a csaj meg jól jönne de ha nem mozdulok ki otthonról... hova menjek csajozni télen?
2011. febr. 18. 17:32
 3/17 anonim ***** válasza:
78%

ez nem fizikai, ez pszichés függőség.

akaraterő kérdése leszokni.

2011. febr. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
55%

na igen ehhez akaraterő kell , amikor unatkozol ne ülj le gép elé hanem vegyél elő egy könyvet vagy menj el sétálni , bármi csak ne gép

de ezt tényleg csak neked kell akarni

2011. febr. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
OK megpróbálom. Gondoltam letöltök egy játékot de akkor inkább ne?
2011. febr. 18. 18:42
 6/17 anonim ***** válasza:
55%
ha le akarsz szokni akkor ne , de amúgy az 1-2 óra az igazán nem sok , ha utána simán ki tudod kapcsolni és másssal is foglalkozni akkor az nem baj , jó kikapcsolódás
2011. febr. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
le akarsz szokni, erre ilyet írsz h gondoltam letöltök egy játékot, vagy inkább ne? hát szerinted??:DD
2011. febr. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

napi 1-2 óra??? az semmi.....nekem volt hogy napi 5-6....xD

nem vagy függő csak unatkozol.

2011. febr. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Kérdés.Özön válasza:
37%
AZ a te baojd h unod a banánt ..menny el haverokkal partizny meg csajozni ..meg inni ..pizzáni meg nimden foci csak ne gépet nyuzd ennyi ..meg amugy csak szintiszta akarat erőő mint a cigi ..én is cigizek de bármikor letudnám tenni csak nem is akarom ez a baj !!!!:D de senki ne cigizen hülyeség
2011. febr. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

1-2 óra egyáltalán nem sok.

Én van amikor percre pontosan meg tudom mondani, hogy mikor

vécéztem, ettem, ittam, zihanyoztam a ManicTime alapján ami azt figyeli mennyit és mit csinálok a gépen.


Én függő vagyok, Te nem. Nekem a napi 10 óra az meg se kottyan... iszonyat.

Persze van életem, ezt akkor csinálom amikor otthon vagyok, mert egyedül lakom és iszonyat unatkozom. Tény, hogy helyette tanulhatnék is. Hétvégén utazom rokonokhoz, barátnőimhez, party, vagy családi összejövetel...


Még ami vicc hogy én egy percet se játszom a számítógépen...-.- üzleti lehetősége után kutatok, belefeledkezem a sok-sok oldalba, e-mailezek, rendelek, eladok... meg hát vannak még kis profiljaim ennyi a szórakozás. De tény hogy 10 óra az nem túl költséghatékony, és az otthon töltött időmet pont hogy magamra kéne fordítanom, vagy tanulásra, főleg hogy ha bevezetik ezt a fostos felsőoktatási törvényt...


20/L

2011. febr. 22. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!