Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem bírok egyedül...

Miért nem bírok egyedül vásárolni?

Figyelt kérdés

Próbálom érthetően leírni a problémám.

Mostmár nagyon ráférne a ruhatáramra, hogy az egészet, úgy ahogy van lecseréljem. Szerencsére a lehetőségem is adott volna hozzá, csakhogy egyedül kellene el mennem vásárolni, és ezzel a gondolattal nem bírok megküzdeni. Próbáltam szembenézni vele, és csak azért is egyedül vásárolgatni, de utána olyan hülyén éreztem magam, hogy még sírtam is miatta. Kifejezetten rosszul érzem magam, ha be kell mennem egy üzletbe. Egy ideig úgy volt, hogy inkább hordtam a kopott, elnyűtt és a divatból ki tudja mikor kiment ruhákat, de még egyszer ezt nem csinálom. Viszont mostmár tényleg nem lehet tovább halogatni a dolgot, nagyon cikinek érzem magam a cuccaim miatt.

Senki nincs, akit elhívhatnék. Mi a véleményetek erről? Nagyon ostoba vagyok?


2011. febr. 23. 12:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nyugi:D

Nem kell félned elmész szépen bemésza kedvenc boltodba ha nagyon egyedül érzed magad vagy zavar h bámulnak eljátszod h telefonálsz:D De nyugi amugy én sem szeretek egyedül menni de ilyenkor berakoma fle fülhallgatomat a ülembe hogy azért halljam hahozzám szolnak és ellazulok:D

2011. febr. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van. Köszi!
2011. febr. 23. 13:36
 3/11 anonim válasza:

Nos ez egy igen érdekes probléma még soha nem is hallottam ilyenről, hogy valaki féljen elmenni ruhát vásárolni... Még ha nincs is senki aki elmenne veled akkor mondjuk válassz egy olyan időpontot amikor nem sokan vannak és akkor már emiatt biztosan nem fogod Magad rosszul érezni!

Meg egyébként is nem egészen világos, hogy most mitől tartasz? Mert mi van akkor ha megnéznek? Mi van akkor ha bármit is összesúgnak? Kit érdekel? Sokkal cikibb ha olyan ruhában járkálsz ami már totál elnyűtt...

2011. febr. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem igazán félelem ez, inkább hááát hogy is mondjam.. olyan hülyén érzem magam már attól, hogy ÉN ruhák közt válogatok. Valami olyasmit képzelj el, hogy mi keresni valóm van nekem egy ruha üzletben?

Húúúúú nagyon nehéz ezt elmagyarázni.

2011. febr. 23. 15:14
 5/11 A kérdező kommentje:
Minnél többször olvasom el a kérdésem, annál nagyobb hülyeségnek tűnik...
2011. febr. 23. 15:28
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyesmi gondom van...

Egyszerűen nem bírom rávenni magam, hogy egyedül bemenjek egy ruhaboltba. Mindig az anyukámat hurcolom magammal, pedig már 2x éves vagyok. Vagy neten rendelek ruhát, csakhogy ne kelljen elmenni. Igazából én sem tudom, hogy mi zavar, de érzem, hogy sokkal gyorsabban dobog a szívem, tiszta zavarba jövök, ha egyedül kell mennem. Még nem sikerült rá megoldást találnom.:S

2011. febr. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Arról lehet szó, hogy mivel nekem már annyiszor éreztették velem, hogy szerencsétlen vagyok, és tették ezt annyian, hogy a boltos, vagy a többi vevő miért ne gondolhatná ugyanezt? Hiszen egy olyan világban élünk, ahol az emberek rá nézésre ítélkeznek. Egy idő után én is elhittem ezt magamtól, és eljutottam arra a szintre, hogy én magam határozom meg, hogy ki mit gondol rólam. Vagyis bemegyek, biztos vagyok benne, hogy egyből mindenki ránézésre elkönyvel lúzernek, amitől ideges leszek és feszült, és amitől csinálok valami banális hülyeséget Pl.: kiejtem egy csomószor a ruhát a kezemből, amitől csak még hülyébbnek néznek, és amitől végül nem megyek többé ruha üzletbe….

És mindezt miért? Mert berögzült az agyamba egy hazugság, amit elhitettek velem, és ami által becsapom önmagam.

És ahhoz, hogy erre rájöjjek, csak le kellett írnom a problémám…

2011. febr. 25. 10:48
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is így érzem magam ha ruha, cipő vásárlásról van szó. Egy spar-ba tesco-ba nem érzem ezt. De egy kis boltba végem van. Főleg attól félek, hogy zavaromban elcseszem a vásárlást. Hiába próbálom fel a ruhát, nem érzem a részleteket, és otthon derül ki a gond. Az meg nem mindegy hogy mennyibe került a ruha. Gondolom egy nagy adag önbizalom, és sok pénz segítene valamelyest. Mindez 27 éves férfi létemre. Szégyen de ez van:(
2011. febr. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

A javaslatom a következő: próbáld megfogalmazni magadban, hogy mitől félsz.

Mondok egy példát: én sokáig nem mertem vissza szólni, ha beszóltak valamit, aztán elgondolkoztam, és arra jöttem rá, hogy azért nem merek visszaszólni, mert szörnyen megijeszt az a szigorú arc kifejezés, amit a másik fél felvesz. Ezen sokat dolgozom, hogy ezt a félelmemet leküzdjem.

Lehet, hogy hülyén hangzik, de nekem sokat segített ez a módszer.

2011. febr. 25. 17:12
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy az a baj, hogy nincs melletted senki és nem mond véleményt a ruháról? Hívd el a barátnődet, kérd ki a véleményét vagy az egyik osztálytársaddal vagy valami!
2011. márc. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!