Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért érzem magam kellemetlenü...

Aniangyal kérdése:

Miért érzem magam kellemetlenül emberek közt?

Figyelt kérdés
Rettenetes! Szociális fóbiám van vagy mi? Lassan nem merek emberek közé menni. Úgy érzem mindenki engem bámul nő és férfi egyaránt, akárhogy nézek ki és akármit csinálok! Ha hozzám szól valaki, teljesen leblokkolok általában. Nem tudom mitől lehet, de valahogy változtatni szeretnék ezen. Felírt a doki Sertralin Sandozt és 5 napja szedem, semmi változás idáig. És ráadásul azt mondta csak 6 napig szedjem, pedig a betegtájékoztatójába is benne van hogy 2-4 hét szükséges ahhoz hogy hasson.
2011. febr. 26. 22:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát, ez szorongás. Biztos van valami előzménye, amiért kialakult. Ezt kellene megfejtened.
2011. febr. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ezen gondolkodtam de sajnos nem jöttem rá. Amióta az eszemet tudom ilyen vagyok, talán genetika? De nem, mert hatalmas a családfám, mindenkit ismerek, de senki sem ilyen szorongásos és nem is volt. Hát ezért nem értem az egészet. Remélem rájövök egyszer.
2011. febr. 26. 22:29
 3/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Gyerekkorodban nem volt valami, amitől ez kialakulhatott? Dilidoki írhat fel szorongásoldót, de az csak elfedi a problémát, nem oldja meg.
2011. febr. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Gyerekkoromban ami rossz történt az szüleim állandó veszekedése, igen az megviselt nagyon mert voltak igen durva esetek amiket képtelen vagyok elfelejteni, mintha most történtek volna egy perce, pedig 3 éves voltam... most meg 22 mindjárt. De emiatt alakulhatott ki nálam ez a dolog? Miért nem tudom magam túltenni ezen?
2011. febr. 26. 22:49
 5/10 anonim ***** válasza:

na én is hasonló vagyok , rengeteg veszekedés otthon meg egyéb úgyhogy lehet benne valami hogy emiatt


egyetemre/fősuli nem jársz? esetleg barátaiddal tartod a kapcsolatot középsuliból?

azt tényleg szedni kell legalább 1 hónapig hogy rendesen hasson

2011. febr. 27. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A szociális fóbia egyik tünete:

a beteg közlekedésre képtelen abbeli hite miatt, hogy őt nézik az utcán, mert valami megalázó van rajta, vagy eltér az átlagtól, amiért nézni kell. Ez egyébként 10-20 éves kor között kezdődik.

Szerotonin hiány az oka.

Proust szerint: " A szorongók a föld sói. Ők a vallásalapítók, próféták, tudósok, művészek, az emberiség soha nem lesz képes meghálálni, amit érte tettek"

Gondolj erre, és menj nyugodtan emberek közé, ne foglalkozz velük.

2011. febr. 27. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A gyógyszerek nem sokat érnek.

Neked kell megemberelned magad és lemenni pl boltba kaját venni, meg ahova még szeretnél. Hozzá kell szoktatni magad az emberekhez, és a társasághoz, hogy meg merj szólalni előttük. Bátorság.


Magasról xard le hogy ki mit gondol, és menni fog.


Nyugi, az emberek csak annyira néznek meg téged, mint te őket. Én pl csak nézek ki a fejemből és mindig jár az agyam valami teljesen más dolgon, miközben megyek A pontból a B pontba. Aztán hogy közben kire hogyan nézek, azt én nem is tudom :)


Jó, néztem már meg embert, mert hülyén volt felöltözve, de aztán akkor mi van? Neki az a ruha tetszett, nekem nem, és ennyi. Nem lehet mindenkinek egyforma az ízlése.


Te meg hogyha ennyire parázol, akkor valószínű normálisan öltözöl, nem hordasz túl feltűnő ruhákat, nem?

Úgyhogy semmi félnivalód :)

2011. febr. 27. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Teljesen normálisan öltözködöm meg minden, és komolyan bámulnak, szó szerint a szemükkel követnek az emberek, mintha ismernének engem vagy nem is tudom. Sajnos egy ideje abbahagytam a sulit, most készülök a jövő évre, az kemény lesz mert azt tervezem újraérettségizek hogy legyen elég pontom az ELTE-re. Óvónő szeretnék lenni, mert imádom a gyerekeket és jól is bánok velük. Hát ennyi kb. most munkát keresek, bejárok a városba szinte minden nap, de nehéz mert az a sok ember! Rosszul vagyok és egyre durvább az egész.
2011. febr. 27. 11:53
 9/10 anonim ***** válasza:

Ne hagyd, hogy a félelem elhatalmasodjon és akkor nem fog.


Engem régen egy liftbe nem tudtál bekergetni, mert nem szálltam be soha. Paráztam. Aztán évekkel később végülis gondoltam egyet, hogy lesz ami lesz, ha meghalok, nembaj, beszállok. Aztán többször is ugyanezt, és sok idő alatt megszoktam.


Mindent meg lehet szokni, csak akarnod kell.

Ez ilyen egyszerű.

2011. febr. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én mindezt értem, tudom, csak az a helyzet, hogy már évek óta próbálom megszokni, emberek közé megyek sűrűn és próbálok beszélgetni mindenkivel, de semmi változás. Ugyanúgy szorongok, feszült vagyok, és mások egyből észre is veszik ezt rajtam, megemlítik, és aztán még rosszabb lesz az egész. Szeretnék hozzászokni, tényleg, de valami akadályoz ebben.
2011. febr. 28. 09:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!