Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem lettem még öngyilkos?

Miért nem lettem még öngyilkos?

Figyelt kérdés
Én egy 20 éves lány vagyok, aki egyszerűen nem erre a bolygóra való. Egyre többször jut eszembe, hogy öngyilkos leszek, de amikor már tényleg elhatározom magam, a cselekvés előtt mindig meghátrálok... nem azért, mert az jut eszembe, hogy jobb lesz majd meg az élet szép, hanem egyszerűen nincs merszem megtenni... pedig tudom, hogy 5 perc szenvedés semmi ahhoz képest, ami a következő 60 évben várna még rám, aminek a végén szintén meghalok, szóval a fájdalmat semmiképp nem úszom meg. Egyszóval a józan ész is azt súgja, hogy ez így sokkal egyszerűbb, elvágni a csomókat, amiket nem lehet már kibogozni. Nem hiszek a túlvilágban se, mégis annyira félek... meg persze, a szüleimet se szeretném elszomorítani, de szerintem ha ők nem lennének, akkor sem menne.
2011. márc. 14. 14:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

ez így van jól , nem is szabad megtenned

úgy tűnhet hogy 60 év szenvedés még , de sajnos most nem látod a depresszió miatt hogy bármi jó is történhet

meséljél már kicsit , suli ? barátok ? pasi ?

2011. márc. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Utolsó: Senki nem mondta hogy divatból vagdossa magát, csak nem mindenkinek nyalják ki a se ggét.. Biztos történt vele valami sorozatban és rosszul fogta fel, nem kell egyből letámadni. Mesélj magadról kérdező! Vagy írj privit, vagy küldök priviben msn címet ha beszélgetni akarsz.
2011. márc. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
mond el az okokat amik ide vezettek, LÉGYSZIVES !
2011. márc. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nincs valami nagy okom rá... egyszerűen semmiben sem lelek örömet... erre rájön az, hogy soha nem voltam képes sehova beilleszkedni (bár ez csak az okozat, és nem az ok), a gimnáziumot is csak magántanulóként tudtam befejezni. Tudom, kéne valamit kezdenem magammal, de azt se tudom, merre induljak el, mert olyan szinten nem érdekel semmi, nincsenek ambícióim, az egyetlen vágyam, hogy másnap ne kelljen felkelnem. Az se érdekel, mások mit gondolnak rólam. Ha tényleg be akartam volna illeszkedni, be tudtam volna, de nem izgatott az se. Amúgy nem vagdosom magam, nem is írtam ilyet, bár nem hiszem, hogy a kérdés szempontjából ez számít. Utálom magam, de valamiért képtelen vagyok bántani magam.
2011. márc. 14. 18:42
 5/10 A kérdező kommentje:
A 2.-nak teljesen igaza van, de amikor elképzelem a hullámat, amint pl. ott fekszik a síneken, és a vonat levágta a nyakamat, és elgurul a fejem, és minden csupa vér... vagy széttrancsírozva miután leugrottam valahonnan... és őszintén szólva úgy érzem nem tudnám ezt magammal megtenni, ahogyan nem tenném egy idegen lánnyal se, bármennyire is utálom. És még a szüleimnek is látnia kell majd a holttestem. Én se bírnám elviselni, ha ilyen helyzetben látnám őket. Még a gondolattól is sírnom kell.
2011. márc. 14. 18:55
 6/10 anonim ***** válasza:
58%

Úha..

Nem gondoltam,hogy írni fogok ide,de meggondoltam magam...

Hát... *nemigazán tudok mit irni*,de mondok valamit.

Figyelj, az élet nagyon szép.Mondom ezt én 13 éves fejjel. Sok olyan ember van aki nem szeret,de én azt látom ebben ,hogy vannak barátaim.

A tél rossz,hideg ,de én azt látom ,hogy lehet hógolyózni( a karácsony is tök hangulatos). A nyárban dög melet van,de és szeretem,mert akkor mindenki (feltéve aki még sulis) ,fel van mentve a stressztől. Nah ez csak az én szemszögem.

Az a vonatos ,húú. Végiggondoltam,elég félelmetes.Megijesztettél :) . Ha énis ilyenekre gondolnél, persze,hogy szar lenne a kedvem.

A legközelebbi nap ,amikor ráérsz ezt csinálnám. :

pl tegyük fel felkelsz 9:00kor

majd 10ig Tv-zel,gépezel.

11-kor rendet raksz otthon.

délbe elmész bevásárolni ,majd 3ig pihensz.

3 órakor elmész shoppingolni (barátnők??) ,és azon gondolkodsz milyen jó a tavasz.

majd 6 órakor Tvzel ,és azt mondod ,soha nem lennék öngyilkos.

Nem igazán hiszem ,hogy el tudom magyarázni,hogy az élet milyen jó,de remélem megérted.

Nem vagyok elkényesztetett milliárdos,bizony vannak feladataim,és a suli se túl jó.Akadnak ellenségek,sőt még némelyik nap álmos is vagyok. De én nem ezeket látom meg,hanem ,hogy vannak barátaim,szerető családom,és a vonat arra való,hogy embereket szállítson. :) Kitartás,hidd el minden rendbe jön!!

13L

2011. márc. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Olvasd el Paolo Coelho Veronika meg akar halni című könyvét.

Aztán gondolkozz el, hogy te mit tennél meg akkor, ha megtudnád, hogy már csak egy hét van hátra az életedből? A gyakorikérdések.hu-ra írogatnál? Kétlem. Tudod, mit tennél akkor: elkezdenél élni. Átélni még egy csomó mindent, mielőtt vége lesz. Szóval éld úgy az életed, mintha minden egyes tetted az utolsó lenne. Végül is nem tudhatod, hogy tényleg ez lenne-e az utolsó.

A könyvet meg olvasd el! Tényleg érdemes!

20/L

2011. márc. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
De szeretnél változtatni a helyzeten?
2011. márc. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is kérdezhettem volna. Én pl. azért nem lettem még öngyilkos, mert el akarom végezni az iskolát. Tudni akarom, milyen, mikor nincs ez a kötöttség és kötelesség. Aztán már mindegy.
2011. márc. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

El kell jutnod a végső küszöbig,hogy felfogd hogy megteheted.Mindenki azt csinál az életével amit akar,

hogy nem kötelező élni.

Szerintem mindenki életében vannak ilyen pontok,van aki megússza enélkül persze.Ilyenkor mindig rájövünk az élet pár "játékszabályára",ami keserű,és nem akarjuk elfogadni.Az öngyilkossággal azt akarnád kifejezni"ha ez így van,köszönöm én nem kérek belőle". De ha megteszed nincs visszaút,és majd rájössz,hogy igazából van ami úgy van ahogy..és kész. Elfogadod,vagy megölöd magad.

Majd ha eljutsz a végső küszöbig, (és addig senki nem piszkál,próbál lebeszélni), akkor ott,ha eldöntöd, én mégsem akarom,akkor megváltozik az életed.

Ha kimész egy este,és felnézel a tiszta égre,vagy megnézel egy napfelkeltét,rájöhetsz,ha másért nem a "díszletért",érdemes maradni. Ha eldöntöd a küszöbnél hogy mégis maradsz,megváltozik az életed,és sokkal szebb lesz. Ezt hidd el nekem. De ebben más nem tud segíteni.

Én nem akarlak semmiről meggyőzni,csak annyit mondok a 0 olyan pont, ahonnan van felfele és lefele.

2011. márc. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!