Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek, hogy ne akarjak...

Mit tegyek, hogy ne akarjak olyan lenni, mint a barátaim?

Figyelt kérdés

Bocsi, hogy ide írom, de csak ebben a kategóriában szoktam értelmes válaszokat kapni, és ez most tényleg fontos.


Az a helyzet, hogy a barátaim olyan karótnyeltek, én meg kicsit lazább vagyok (abszolút értelemben véve nem vagyok laza, de hozzájuk képest igen), és emiatt én alacsonyabb rendűnek érzem magam hozzájuk képest :( Pedig ők meg mindig arról áradoznak, hogy milyen jó lenne, ha ők is lazábbak lehetnének, meg milyen jó nekem, hogy én az vagyok, meg milyen vagány(?!) meg vicces vagyok... De ez nem igaz, épphogy ők azok, akik mindig TÖKÉLETESek és KIFOGÁSTALANok, én meg kis sz*r vagyok hozzájuk képest :( Meg ha valamit csinálunk együtt, pl sport, vagy bármi, ők mindig kifogástalanul csinálják, de nem élvezik egyáltalán (sőt, ők nem is nagyon élveznek semmit, mindent csak azért csinálnak, mert úgy érzik, hogy muszáj nekik, vagy vmi ilyesmi), én meg nagyon is élvezem, de egy idő után teljesen elmegy a kedvem az egésztől, mert én mindig csak második lehetek... :(


2011. márc. 15. 10:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem gondolkoztál még azon hogy másik barátokat keress, ha velük ennyire nem érzed jól magad?
2011. márc. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazság szerint nem, én nem nagyon tudok barátkozni / ismerkedni. Amúgy nem érzem velük kifejezetten rosszul magam, ha így lenne, nem lennék velük, csak...
2011. márc. 16. 08:15
 3/6 anonim ***** válasza:

ismerem ezt ... tavaly az osztály legokosabb lánya lett a legjobb barátnőm... amit cska el tudsz képzeln i mindenbe jó volt (a tanárok szerint, mert énekelni, táncolni meg amibe én jó vagyok abban ő nem) szóval egész életében csak egy négyese volt ami a legrosszabb jegye volt, tökéletes meg minden. Én pedig laza voltam, nem voltam annyira jó tanulo de rosszse... ebböl nem tudom mit lehet érteni de aztán jöttek a stréber lányaok én meg hagyatm hogy inkább velük barátkozzon és olyan rosz volt amikor beszélgettünk akkor ők ott okoskodtak én meg tök hülyének éreztem magam... de már nem foglalkozok vele, jóbavagyok vele de nem nagyin izgat mit csinál...

:D

l14

2011. márc. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is ismerem ezt a helyzetet... Abban igaza van az előző válaszolónak, ha nem érzed velük jól magad, akkor kínozd magad, és keress új barátokat (persze ne sértsd meg őket).

Annyit még hozzátennék, hogy senki sem tökéletes, még ők sem. Ne ártasd magad e miatt, hogy te nem vagy tökéletes. Ha te úgy gondolod, hogy beképzeltek vagy valami, akkor mondd meg neki - persze finoman. Légy őszinte. Ám az őszinteséggel vigyázni kell, mert a másikat könnyen megsértheted.

A másik meg, hogy merd felvállalni önmagadat. Ez nagyon fontos, hogy ne legyél sznob, hanem ÖNMAGAD. Te nem ő meg ő vagy, hanem te. Te magad, és belőled nincs kettő a világon. Szóval ennek az egész h_lye helyzetnek ez a kulcsa. Hogy ne félj magadtól, hogy nem vagy olyan, mint a többiek, te egy egyedi személyiség vagy.

2011. márc. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Szerintem csak merd felvállalni magad, ha a barátaid, így is szeretni fognak. Így a barát szerzés is menni fog magától, mert látni fogják a többiek, hogy milyen vagy, és így be fog indulni az egész. Remélem megoldódik a "problémád" és találsz olyanokat akikkel tényleg teljesen jól érzed magad:):)
2011. márc. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi :-)

Egyébként a barátaim nem nagyképűek!

2011. márc. 18. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!