Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért isznak az emberek sok...

Miért isznak az emberek sok alkoholt?

Figyelt kérdés
egy ismerősöm elég sok alkoholt fogyaszt.már kezd lefelé süllyedni a lejtőn.szép családja van.miért kell tönkretennie az ivással?hogy tudnék segiteni hogy észhez térjen?mert a feleségére nem hallgat.ugy gondolja minden rendben és a felesége dramatizálja túl a dolgokat.
2009. márc. 2. 08:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát én is elég sok alkoholt szoktam inni hétvégenként, de nem vagyok alkoholista mert van hogy hónapokig nem iszom :)

Az alkohol hatása jó érzés, kikapcsolódás, erre ugy rá lehet szoikni mint a cigire, az is ellazit egy kicsit mint ez, ha valakinek naponta rosz nehéz napjai vannak az elkezd inni hogy kikapcsolódjon, és igy alkoholistává "vállik"

Szerintem a nyilt beszéddel nem mész semmire, inkább fogj egy kamerát és kamerázd le hogy iszik állandóan, aztán csinálj egy pár perces filmet belőle neki, és mutasd meg, abból látni fogja hogy milyen...

2009. márc. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez jó ötlet, ha felveszed kamerával, telefonnal, vagy bármivel, hogy hogyan viselkedik, amikor részeg.

Nekünk is ezt kellett volna annó, de nem volt ilyesmire pénzünk.

Mert miután faterom esténként tört, zúzott, ordibált, terrorizálta a családot, másnap nem emlékezett semmire.

Milyen jól jött volna az a videó...

2009. márc. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Személyes tapasztalatom szerint ha egy ember rossz irányba indul el, külső szemlélőként (akár családtagként) vajmi keveset lehet tenni. Roppant frusztráló végignézni ahogy valaki látványosan elcseszi az életét, én eddig két barátom esetében voltam kénytelen.

A helyzet az, hogy az élet folyamatosan adja a vészjeleket a delikvensnek. Nem a környezete által (az csak "papolás" meg "beledumálás" meg "okoskodás") hanem történések formájában.

Egyszer én is elkezdtem iddogálni, mert csak. Aztán pár hónap múlva, késésben, reggeli rohanásban (az átvedelt éjszaka miatt) a reggelimmel az ölemben másnaposan azt vettem észre hogy a szembejövő sávban keverek, és jön egy busz...

Szóval volt "helló majomkám!!!" érzés, cefet gyorsan el is ment a kedvem a vedeléstől.


Ha viszont a barátod nem hajlandó észlelni a jeleket, szívóskodik, jobban tudja: sorsa elkerülhetetlen bukás. Maga választotta.

Szerintem.

2009. jún. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!