Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Öngyilkos akarok lenni?

Öngyilkos akarok lenni?

Figyelt kérdés
Alig vannak barátnőim van három de ők se igazi barátnők.A régi barátnőim mindig becsaptak átvertek és odáig jutottam hogy szinte már senkinek se hiszek.Kövérnek tartom magam,ezért hánytatom magam minden nap.Paranoiás vagyok.Ha valaki nevet körülöttem akkor azt gondolom hogy rajtam nevetnek.Csúnya vagyok.A legjobb barátnőm most az új barátnőivel van elfoglalva napok óta nem beszéltünk mert beteg voltam rám se írt.Alsóbb rendűnek érzem magam nála mert ő kezd népszerű lenni én meg örülök ha kibírok a suliban egy napot.Nem bántanak de vaslami nincs rendbe velem.Nem értem az életet semmit nem értek.Olyan gonosz mindenki.Kezdek elzárkózni.Bulizni se járok el.Úgy érzem csak az x faktor tudott volna innen felemelni,de anya nem engedett.Kezdem elveszteni az akarat erőmet.Ha megemlítem anyunak hogy lehet elkéne mennem egy pszichologushoz egyből felkapja a vizet hogy csak beképelem stb...Későn érő típus vagyok nem érzem hogy kéne még barát.Én még szívesebben "játszanék" röpiznék lennt az udvaron meg ilyenek.Nem tudom ez 14 évesen mennyire normális de ez van.Mostanában 14 évesen minden lány kur*va és én roszsnak érzem magam hogy ilyen vagyok.Nem találok megfelelő barátnőt.Nem szeretnék élni ha ilyen nehéz az élet.
2011. ápr. 16. 12:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
a hánytatást mindenképpen hagyd abba, ez egy komoly betegség a fogaidat szétszedi, nyelőcsövedet is, szív problémáid is lehetnek. Ha nem megy egyedül keress fel egy orvost. Anyukáddal pedig beszélj. MOnd el neki ezt amit ide leirtál, ha akkor is ellenezni fogja a pszihologust, akkor keres egyet te. Elhiszem hogy nehéz ezt majdnem minden kamasz megéli. De hidd el azzal ha megölöd magadat semmi sem oldódik meg.
2011. ápr. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%

semmiképpen ne tedd meg! én is nagyon rossz passzban vagyok mostanában. 16 éves vagyok, és én is ismerek sok olyan lányt aki tényleg krva, de nekem van pár barátnőm, akik szintén, mint én, elítélik az olyan lányokat, akiknek csak az a fontos, hogy hogy néznek ki, hány pasival feküdtek le, és melyik buliban kivel smároltak. a te korodban meg szerintem az ilyen viselkedés elég gáz. amilyen te vagy, az a normális. válts iskolát, ha már nagyon nem bírod tovább, de semmiképpen ne tegyél kárt magadban. az meg, hogy hánytatod magad, szintén csak azt jelzi, hogy így, hogy ilyen közegben vagy, kezded te is a külsődet tartani a legfontosabbnak. pedig egyáltalán nem az, hidd el. vannak, és mindig lesznek olyanok akik szeretnek, még ha nem is veszed észre, és ők úgy szeretnek, ahogy vagy. ne hánytasd magad, mert csak rosszabb lesz, bele fogsz betegedni. azt az érzést meg én is ismerem, hogy a barátnőm otthagy, csak, hogy "menőbb" legyen. nekem két legjobb bartnőm kiközösített, és most már mindenki szereti őket az osztályban, engem meg leszarnak. de így is van pár lány, akik befogadtak. mi vagyunk a "lúzerek", az osztály legalja, de nem zavar, mert így is tudok boldog lenni.

beszólnak neked? bántanak is? vagy csak te gondolod úgy, hogy csúnya vagy? kérlek, válaszolj majd :)

és tényleg ne csinálj hülyeséget!! :)

2011. ápr. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
18%

Aki tényleg öngyilkos akar lenni, az nem jelenti be, nem kérdez csak megteszi.

Egyszerűen te csak sajnáltatni akarod magad! Mindenkinek vannak problémái, ennél sokkal de sokkal nagyobbak és azt nézik, hogy tudják megoldani, nem azt hogy hogy tudnának elmenekülni ezek elől!

2011. ápr. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én nem sajnáltatni akarom magam de kivel beszéljem meg ezeket a dolgokat?Anyával nem tudom barátnőimmel nem lehet akkor kivel?Ja és sajnálom hogy ilyen "piti" üggyel siránkozok....Az előzőnek:Nem bántanak az osztályba,sőt szerintem bírnak is de ha középpontba vagyok akkor a legjobb barátnőm elkezd majomkodni hogy rá legyen figyelve.Úgy érzem nem tudják ki vagyok.Próbálom megmutatni de őket mintha nem érdekelné.Nagyon nehéz.Miért csak nekem ilyen nehéz???
2011. ápr. 16. 13:08
 5/9 anonim válasza:
100%

Szia!

Én is elég hasonló helyzetben voltam 14 évesen, engem kicsináltak az osztálytársaim mind általános, mind középiskolában. Nehéz időszak volt...

A legjobb dolog, amit tehetsz, hogy pszichológushoz mész. A szüleidnek nem kell tudnia róla, nagyobb városokban (nem tudom, hol élsz), van ingyenes tanácsadás, ahová 25 éves korig lehet járni. Én sem mondtam el otthon.

Később, főiskolán, egyetemen javul a helyzet, hidd el. Ezeken az éveken túl kell esni, rossz, érzelmileg labilis évek, de sokkal jobbak lesznek. Ezekre az emberekre már nem is fogsz gondolni akkor.

Ja, és én elkezdtem még mellette naponta/kétnaponta úszni, sokat javított a hangulatomon, és az önértékelésemen is akkoriban.

Kitartás!

25/F

2011. ápr. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Azok alapján,amiket leírtál a barátnődről,szerintem nem is a barátnőd,hogyha nem adja meg neked a kellő tiszteletet,illetve elveszi előled a "figyelmet". Neki a Te esetedben támogatnia kellene,és ha tényleg nagyon jó barátnő,akkor észre kellene vennie,hogy mennyire magad alatt vagy.Mondjuk 14 évesen ritka hogy legyen egy lánynak normális,rendes legjobb barátnője. Ülj le anyukáddal és beszéljétek meg rendesen a problémát,és am. is először vele kellene megbeszélned,tőle kérj tanácsot. Nincs olyan,hogy nem lehet megbeszélni vele (mert ugye írtad feljebb). Viszont szerintem az pozitívum,hogy szerettél volna elmenni az x-faktorba. Tehát még sincs az önbizalmad a béka feneke alatt. Nem attól menő egy lány,hogy hány palit szed fel,vagy hány helyre jár el bulizni,ha Te röpizni szeretnél,vagy játszani,tégy úgy. Fiatal vagy,van még időd felnőni! Te csak légy önmagad,és élvezd ki az életet. Az öngyilkosság semmire sem megoldás,hiszen gondolj bele,rengeteg olyan beteg ember van,aki haldoklik,és mégis küzdenek az életükért,pedig aztán nekik tényleg lenne miért eldobni az életüket. De mégsem teszik,mert azt a rövid időt is kiakarják élvezni,amíg megtehetik. Térj észhez,előtted az élet! Mindig mosolyogj és nem lesz semmi probléma :)
2011. máj. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
...Jaj.Esküszöm most úgy magamra ismertem.Én sem járok bulizni,nincs sok barátom..stb.Volt 3 'legjobb barátnőm' abból 2 olyan h isten'ments!!A harmadik az igazi de ő is el van foglalva az új barátaival ugyhogy tudom mit érzel.Én is paranoiás vagyok, és hát nem tartom magam én se olyan nagyon szépnek de csúnyának sem.És ez azértt van mert eddig rengeteg pattanásom volt és ezért ették az életem..stb.Hát abban nem értek egyet hogy nem kell pasi.Én őszintén szeretném,csak valahányszor probálkozik egy én valamiért nem hiszem hogy ő lenne az a valaki..de ezt hagyjuk.A lényeg az velem is úgy van h bírnak az osztályban de a volt barátnőm mindig központba van.Én is 14 vagyok és sokszor akartam meghalni.De aztán mindig valami továbbvitt,valami cél.14L vagyok..:)Jó lenne veled bexélgetni és fel a fejjel!!!
2011. máj. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Én már idősebb vagyok, mint te, de én is keresztül mentem több megpróbáltatáson. És még vár rám néhány...

Fej a fejjel! Én büszke vagyok, hogy soha nem tettem meg azt a végzetes lépést, hanem inkább megoldottam/túléltem valahogy a problémákat.

A hánytatást pedig hagyd abba. Én is voltam bulémiás, és hidd el nekem, ha szép alakot akarsz,akkor inkább mozogj és egyél kevesebbet.

2011. júl. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nem tudom tar-e mèg ez a problèma,de ha igen talàn egy kis segítsèget nyùjthat a vàlaszom:örök èletemben kívülàllò voltam.Sosem àlltam közel a csalàdomhoz,kèt barátnöm volt,de ahogy jöttek a kamaszèvek elhqnyagoltak ès fiùzni kezdtek.Tehetsègesnek ès okosnak tartottam magam,a külsömmel is meg voltam elègedve mert soha nem èrdekelt hogy nèztem ki...Aztán elkezdtk a fiùk felfigyelni ràm ès èn nem tagadtam meg a közeledèsüket.Ne èrts fèlre,nem àlltam le mindnkivel csòkolòzni...igazàbòl eléggè visszahùzòdò vagyok ezen a tèren...Azèrt voltam velük,hogy addig se legyek egyedül.Sajnos azonban szàmomra mindenki tùlsàgosan kiismerhetö volt,ezèrt bevàlt szokàssà vàlt h csak kèt hetet jàrtam mindenkivel.De mèg így is nagyon egyedül voltam.Nem ùgy gondolkodtam mint a korombeliek,nem èrdekeltek a pletykàk stb. Sosem hittem a szeretet erejèben ink tènyekre támaszkodtam.3èvi könyörgès utàn vègre elhozhattam a menhelyröl eyy kiskutyàt.Ez volt az elsô mentöövem.Az öngyilkossàgot mindig megtagadtam,ha csak a gondolatqimba akart fèrközni elhesegettem azzal h nemtudhatom mit hoz a jövö.De a dolgok folyamatosan rosszabra fordultak az èvek soràn...a hugom is kapott kutyàt,a sajátom egyre kevèsbè volt màr az enyèm....Ekkor kezdtem el írni.Koràbban is írtam màr,de most a mindennapjaimat vetettem papírra.Bevàlt.Sokkal kevèsbè nyomtàk a csalàdi,iskolai,baràti problèmàk a vàllamat.Ezzel egyidöben elkezdtem Istennel beszèlgetni.Lehet hogy ez most hülyèn jön ki,hogy èn aki a tènykre tàmaszkodott egèsz èletèben,most hirtelen hívö lett,de jobban èreztem magam a tudattòl hogy van kivel beszèlnem mèg ha csak bekèpzeltem is.àltalàban csak gondolatban beszèltem de nèha suttogva is elmondtam ami bànt.Nem arra fektettem a hangsyt hogy segítsèget kèrjek,önmagàban az h azt hittem van kinek elmondanom,sokszor meg is oldotta a problèmàmat.Az íràst ès Istenhez valò ragaszkodàsom a mai napig kitart.Nem fejezem ki nyíltan h hívö vagyok,nem jàrok templomba-mèg csak meg sem vagyok keresztelve-nem hiszek abban h attòl h egy pap megkeresztel màris hívö leszek.Sztem elèg ha otthon àgyban fekve v akàrhogy de nèha egy-egy imàt elmondok.Azon van a lènyeg h én mennyire gondolom komolyan.Ettöl azonban mèg a dolgok rosszabra fordultak...18 èves vagyok elköltöztem otthonròl m az anyám megcsalta az apàmat ès amikor anyàm vègül felvetette h menjek el,aPàm nem tett semmit.A barátomhoz költöztem akiben ast hittem megbízhatok,bàr egy falat soha nem tudtam magamban lebontani.A testvèrètöl kaptam vna anyagi kölcsönt h külföldre költözhessek.A baràtom egy nap fèltèkennyè vàlt amikor egy este nem mentem haza m a bnömnèl aludtam...teljesen ledöbbentett ès csalòdtam a megmutatkozott viselkedèsèn,ami szàmomra agresszívvà vàlt,ahhoz kèpest amit elötte kèt èvig tapasztaltam.Nem vert meg,ezt soha nem is mernè,de egyèb apròsàgok mint az h nagyon èrösen szoritotta a karom vagy levàgott az àgyba törtènt.De engem sem kell azèrt vèdekezèsben fèlteni...azt is pròbàlta megakadàlyozni h pènzt kapjak...vègül elvileg megbànta ès bocsànatot kèrt,küzdeni fog h visszanyerje a bizalmam,de tudom h ez màr nem fog sikerülni neki.Szakítottam vele,de attól függetlenül mèg mindig vele èlek mert nincs hova mennem,rettegek h mikor akarja megint szabotàlni az utazàsom ami màr egy honap mùlva lenne,a veszekedèsek òta nem mùlik a kezem remegèse...18èves vagyok ès eljutottam arra a szintre amikor elfáradtam.Ilyen hamar.Sajàt magamban is csalòdtam.Ezèrt eldöntöttem,hogy ha nem tudok kimenni,akkor nem vagyok kívàncsi a hàtralèvö èletemre.Lelèpek a nkem szànt ösvènyröl.Ezzel a hosszù törtènettel csak azt szerettem vna megmutatni h amíg csak erödböl telik keress bàrmilyen mentöövet,ami ebböl az àllapotbòl ki tud ràngatni mèg ha csak rövid idöre is.Ès ez nemcsak neked szòl,minden hozzànk hasonlò fiùnak ès lànynak ezt kellene tennie.Amíg csak tudom èn is pròbàlok megoldàst talàlni sajàt helyzetemre,mert csak a csalòdottsàgomat fokoznàm ha minden fàradtsàgom ellenère feladnàm ès hagynàm ezt a züllött vilàgot gyözni ellenem.:)
2012. máj. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!