Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Úgy érzem megfogok őrülni,...

Úgy érzem megfogok őrülni, teljesen reményvesztett vagyok. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
16 éves fiú vagyok, és nagyon durván gátlásos, ez mindig is problémát okozott, de fiatalabb koromban sokan aranyosnak tartottak, de ahogy kezdtem kamaszodni úgy fordultak el tőlem az emberek. Mostanra olyan szintre jutottam el, hogy nincs egyetlen barátom se, szeretethiányos lettem, apám meghalt, anyukám mindennap későig dolgozik. Emiatt depressziós is lettem, és utóbbi időben már kezdtek bedurvulni a gondolataim is. De annyira gátlásos vagyok, hogy egyszerűen képtelen vagyok pszichológustól, de még anyukámtól is segítséget kérni. Próbáltam változtatni, de nem ment. Öngyilkosságra ugyan néha gondolok, de nem fogom megtenni, mert attól is félek. De egyre gyakrabban vagyok idegösszeroppanás szélén, vagy sírok, persze csak magamban. Régen reménykedtem, hogy változni tudok, de már úgy érzem kilátástalan a helyzetem. Mit tegyek?
2009. márc. 7. 19:19
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Van kutyád? Ha nincs és lehetne meg szeretnél akkor jó ötlet. Nekem segített, én komolyan kutyázom! :) A könyvvel amit az előttem lévő írt, remek párosítás. Ebből magabiztosságra is szert tehetsz, hiszen a kutya szót fogad neked ( és itt a kihívás megnevelni).

17/L

2009. márc. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Egyébként van kutyánk 3, és 4 macska, de nem szeretek velük nagyon foglalkozni, mert miután hozzáértem egy állathoz mindig kezet kell mosnom, szappannal. Ez ilyen fóbia nálam. Ezért bár szeretem az állatokat, nem nagyon fogdosom őket.

2009. márc. 13. 19:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!