Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért lett ilyen a világ?

Miért lett ilyen a világ?

Figyelt kérdés

Nem értem tényleg lehet én vagyok a hülye de miért nem lenne jo ugy hogy nem kell semmilyen kormány miniszterek stb... hanem mindenki művelné a földjét állatot tartana egyszóval önellátó lenne... valaki csinálna szerszámokat , fazekakat meg hasonlók és akkor azt pénzért meg lehetne vásárolni vagy cserélni értitek


szerintem minden sokkal könyebb lenne az emberek is nyugodtabbak lennének , közvetlenebbek . én egy ilyen világról álmodok bár tudom ez itt már nem lehetséges :(


2011. szept. 19. 21:37
 1/9 anonim ***** válasza:
67%

Ez sehol nem lehetséges. Az ember gyarló, ha nincs törvény, akkor mindenki szabadon elveszi a másét (bár így is...) Ezért kellettek törvények, a jogaink egy részét egy (állami) szervnek adtuk, hogy az megvédje a fennmaradó szabadságunkat, jogainkat. Megalkották a törvényeket, valakinek pedig végre kell hajtania őket. Van sokféle államforma, de ilyen eltérő viszonyok közt nem lehet abban bízni, hogy mindenki a maga földjén gazdálkodik, és elégedett is ezzel.


18L

2011. szept. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Pontosítanék. Megvédje a sajátjaim, és mellé ráerőltesse a sajátjait. :) Az egész csak arról szól, hogy még jobban kontroll alatt legyünk tartva, minél kevesebb közünk legyen a valódi szabadsághoz. Mert nem az a szabadság, hogy kimehetsz az utcára nyugodtan, vagy elmehetsz nyaralni Malibuba, hanem az, hogy CSAK azt csinálod amit te szeretnél, de ez nyilván a törvények miatt nem teljesül. Rengeteg olyan dolog van amire nem vagyunk elvileg kötelezhetőek, mi mégis szó nélkül megtesszük már, mert ez van belénk kódolva.


Szerencsére a munkakör kiválasztása nem államilag zajlik, szóval te is lehetsz nyugodtan földműves, és szarhatsz rá a politikára. Az én családom is mezőgazdasággal foglalkozik, illetve borászkodunk. :) Persze értem, hogy te mire vágysz, de olyan már soha sem lesz. Igaz ez a rendszer sem sokáig működőképes már. :)


21/f

2011. szept. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nyilván én csak a 'hivatalos' verziót írtam le. A probléma okozója minden esetben az emberi természet. Az az utópia sem létezhet, amit a kérdező leírt, pont mert az emberek nem igazán alkalmasak a békés együttélésre.

A polgári lét sem lesz sosem olyan, mint elméletben, de legalább megvan rá az a minimális esélyed, hogy ha valami sérelem ér, az orvosolva lesz.

Tökéletes életforma nincs. Valamiért mindig fog (jogosan) panaszkodni az ember.


Az első

2011. szept. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem a mostani ötlettel van a baj, hanem a megvalósítással. Nagyon jól működne, hogy mindenki azt dolgozza, amihez ért, és megfelelő összegű fizetést kap érte...Na itt a probléma.

"hanem mindenki művelné a földjét állatot tartana egyszóval önellátó lenne"

És ha én ehhez nem értek? Életemben nem fejtem tehenet (meg nem is fogok)... De mondjuk Pista bácsi meg nem tudja egy cég pénzforgalmát könyvelni. Ebből kifolyólag szerintem senki nem tudna "önellátó" lenni. Fejlődjünk már, ne a múltba menjünk vissza.

2011. szept. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%

sosem késő!!!

Majd eljön az idő amikro a banki renszer összomlik mint egy kipukkadt kártyavár és utána az emberiség feleh éhenhal ,mert főzni sem tud ,a másik fele boldogan él nagyon sok meló árán...

Ezen a kérdésen már régebben Én is elgondolkodtam...Most miniszerek vannak,régen meg királyok és hűbérúrak voltak,akiknek ment a robot meg az összes haszon szinte...

Ezzel a világgal csak egy a baj!Hogy emberek élnek rajta!

2011. szept. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%

Utolsó, igazad van.

Első, beszélgetnék veled, írj prvivátot kérlek. :)


Üdv, Második. :D

2011. szept. 23. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Üdv a 21. században.

Ha mindenki a kis földecskéjét művelné honnan lenne számítógéped? Mindenki csinál magának?

2011. szept. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
48%
ez a fejlödéssel alakult ki az embereknél. a Birtoklási vágy. ha csak egy botod lenne meg két köved hogy tüzet rakj az nem kellene senkinek mert azt bárhonnan szerezhetsz. de mivel elkeztek feltalálni dolgokat igy szükség lett a törvényekre.
2011. szept. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Lemon7 tökre igazad van, én se tudnék a földeken kapálni meg egyéb dolgokat előállítani, az meg szerintem nem lenne jó ha a nők csak háztartási gépeknek meg szaporítási "gépeknek" lennének használva. Tekintve azt hogy nekem elég nagy szabadság vágyam van menekülnék ha ilyenbe belekényszerülnék. Szóval szerintem nem az lenne jó. Egyébként meg csak abba gondoljatok bele, hogy ha nem lenne szenvedés, nem tudná senki értékelni a boldogságot, nem születnének új dalok, nem lenne miről beszélni, nem lenne miből tanulni szóval rettenetesen unatkoznánk ez a valóság másrészt meg lehet hogy valamit elképzelünk valahogy de nem biztos hogy gyakorlatban pont úgy nézne ki. Az egyszer meg leomlik a kártyavárról meg annyit hogy sok minden lehetséges, de az állításotok kevésbé valószínű minthogy pár évtized múlva más bolygón is lesz élet.
2011. szept. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!