Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Rémesen félek új társaságba...

Rémesen félek új társaságba kerülni, nem tudok feloldódni, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Nagyon kínos, ha bekerülök egy új társaságba, minden módot megragadok, hogy kerüljem a kontaktusokat. Félek, rettegek, és nem tudom miért. Rengetegszer kerültem már kellemetlen szituációba emiatt. Szeptembertől új suli, új városban, össze kellene szednem magam, mit tehetnék?

(légyszíves csak értelmes válaszokat, köszönöm)


2011. máj. 17. 14:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen voltam. Aztán kifejlesztettem egy technikát, taktikát. Kiválasztottam egy, két embert, és azokkal barátkoztam össze. Később a többiek szinte vonzódtak hozzánk. Próbáld ki.
2011. máj. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

szia:)

nincs semmi gond:) szerintem túl nagy az elvárásod saját magaddal szemben...benned van az, hogy mi van ha vmi hülyeséget mondasz, ha nem kedvelnek meg, ha nem fogsz megfelelni az új környezetnek...

talán egy régi dolog, hogy vhol nem tudtál megfelelni, nem érdekeltél más embereket, ezt a visszahúzódottságot, félelmet okozta...vagyis én erre gondolok...

nem kell tartonod az új környezettől, mert ott úgysem ismer senki, nem tudják ki vagy, milyen vagy, és ez egy jó dolog, mert úgymond újrakezdhetsz sokmindent...:) ezt egy lehetőségnek fogd fel:)

nem kell tartanod az új emberektől, mert ők is ugyanúgy ismeretlenek lesznek mindenkinek, és inkább vedd fel a kontaktust az emberekkel...ha vki szimpi pl. a suliba, és hasonló hozzád, menj oda és kérdezd meg, hogy honnan jött, mit gondol az új suliról, osztálytársakról...:) én pl. mindig is kicsit félénk voltam, ezért olyanokkal barátkoztam, akik szintén olyanok, mint én...nem a "menő" csajokkal haverkodtam össze...:) persze neked attól sikerülhet velük is...csak én pl. a hozzám hasonló személyiségűekkel éreztem jól magam:)

nem tudom mennyire ismersz már a városban vagy a suliba embereket, de ha pl. tudsz keress rá neten pár osztálytársadra, ha tudod a nevüket és aki szimpi írj neki üzit, hogy vkit már ismerj, ha tudtok talizzatok, és könnyebb lesz:) és ne idegeskedj, mert akkor jobban elrontod a dolgokat...úgy tekints az új arcokra, emberekre, mint ha régóta ismernéd őket, vegyél egy nayy levegőt és merj kezdeményezni, persze ne rámenősen:)

igen is képes vagy megtenni ezeket:) ne értékeld le magad:) nincs okod félni ezek miatt...:)

ne gondolkodj mostmár ezen, hogy jajj hogy lesz:) minden okéééé lesz, hidd el nekem:)

fel a fejjel:)

remélem segítettem:)

2011. máj. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 compactegon ***** válasza:
100%

utolsó, nagyon jó választ adtál!

kérdező: ne aggódj, idővel szűnnek majd a paráid, és tényleg ne foglalkozz azzal, hogy mindeninek megfelelj. legyen inkább 2 igaz barátod, mint 20 felszínes haverod :) a többi kiforrja magát, ügyesen!

2011. máj. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát, sokat segítettetek! :)
2011. máj. 17. 21:34
 5/5 anonim válasza:
Szia! Én pont az ellenkezője vagyok mindenkivel jóba szeretnék lenni ezért nincsen sosem legjobb barátnőm pedig az olyan jó ha v.kinek te vagy az 1. szal sztem válassz ki 1 embert aki szimpi és azzal legyél naon szoros kapcsolatban.
2011. máj. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!