Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nincsenek barátaim, még...

Nincsenek barátaim, még haverjaim sem. Nem tudom mit kellene tennem.5. osztályos korom óta magányos vagyok. Már teljesen felemészt ez az egész. Hogyan szerezhetnék barátokat?

Figyelt kérdés
Akkor hozzászoktam a magányos helyzetemhez(5. o), de amikor jött a gimi, akkor meg már féltem az ismerkedéstől, mert kialakult bennem az a visszahúzódó hajlam. Így telt el másfél év.10. félévben bizonyosodott be az, hogy nagyon jó lenne már egy barát. Akkor bizony nagyon rágörcsöltem a témára, minden áron próbálkoztam ott lenni a közösségben, de még mindig semmi. Tudom , az első benyomás a legfontosabb, de ezt elszúrtam.Itt a nyár, bele fogok dögleni az unalomba megint. El fog telni az egész fiatalkorom ezzel a sz*rral. A pszichológusom sem tudott rajtam segíteni. Úgy érzem lassan megőrülök itthon... 17/F
2011. jún. 17. 02:04
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
52%

A második válaszát mindenképp fogadd meg.

Most hogy állsz a dolgokkal?

2012. nov. 24. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
32%

Bírom az ilyen kérdéseket! 18 éves vagy, majd 2 hét múlva rájössz hogy mégis vannak. Aztán hogy nincsenek. Ez így váltakozik és változik ebben a korban, hacsak nincs valami mentális problémád ami miatt tényleg nem tudsz kapcsolatot teremteni. Nekwm colt, ezért tényleg nem voltak barátaim, csak néha elhívtak inni és akkor mentem. Nagy hiba volt rágörcsölni de rágörcsöltem és csak azt kerestem hogy férhetnék be a csapatba. Aztán szépen felnőttem és nem lettek barátaim. Nem is kellenek! Igaza van annak aki azt mondja hogy legyen az embernek ezy jó csaja és dolgok amit szeret csinálni. Meg nem árt ha haverjai is vannak. Nekem vannak de nem keresem őket pedig elvileg menő arcok (legalábbis tíz éve a legmenőbbek voltak a suliban - nevetséges!), ugyanis berúgáson kívül másra nem jók. Sajnos így unalmas az életem, egyedül még annyit se lehet egy kisvárosban csinalni mint egy retard "csapattal".

Most azon vagyok hogy rendeződjenek a dolgok a csajommal (vagy legyen egy újabb és jobb) találjak jóelfoglaltságokat és megtanuljak meditálni. Neked is ezt javaslom, ne futkoss csávók után :)

2012. nov. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:
Arra már rájöttem kb fél éve, hogy nem velem van a baj, hanem a környezetemmel. Vad idegenekkel teljesen jól össze tudok haverkodni, mint az osztálytársaimmal, mivel az osztáytársaim beraktak egy "lúzer fiókba" és képtelenek abból kivenni engem. Ez a rágörcsöléses dolog érdekes, azt tényleg nem szabad csinálni, mert megakadályoz a sikerben minden téren, nem csak a barátkozás terén.
2012. nov. 25. 00:22
 14/40 A kérdező kommentje:
Ja meg páran mondták már,hogy "fárasztóan intelligens vagyok néha".
2012. nov. 25. 00:24
 15/40 anonim válasza:
és valamilyen csapatsportra még nem gondoltatok?
2012. dec. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:
Csapat?? Az egész osztály egy nagy széthúzás. Mindenki utállja a másikat, csak annyi közös van bennük, hogy együtt utálnak engem. Kinéztek azért mert kitűnő tanuló vagyok, kinéztek azért mert,állítólag( mondták már) jóképű vagyok. Máshol ezek a dolgok pozitívumok, de itt csak utálat van. Most jön a szilveszter..... nem is mondok többet , tudjátok, hol leszek akkor....
2012. dec. 19. 23:51
 17/40 anonim válasza:
55%

Egy osztály átlagosan 30 fő. Szerintem nem meglepő, ha nem találtál köztük éppen olyat, akinek hasonló az érdeklődése a tieddel.

Amikor egyetemre mész, akkor egy szűkebb érdeklődési körű társaságba kerülsz majd, hiszen mind ugyan azt a szakot választottátok valamiért. Sokkal jobb és könnyebb dolgod lesz, ezt a kicsit meg már kibírod. :)


Amire figyelned kell majd: Ne alakíts ki magadról olyan képet, amilyen nem vagy: akkor tényleg azokkal az emberekkel kezdesz majd megismerkedni, akik tényleg valók hozzád. :)


Persze rossz képet sem szabad kialakítani.


Egyébként megsúgom, hogy a népszerűségnek is nagy átka van: a pletyka.


Egyetemi éveim elején mindenki ismert, és mindenkinek volt rólam véleménye. Eddig nincs is baj. A baj akkor kezdődik, amikor olyasmit hallasz vissza magadról, aminek köze sincs a valósághoz, vagy ha van is, esetenként teljesen negatívvá formálják. Épp ugyan olyan magányossá válhat ilyenkor az ember, mintha soha senki nem szólna hozzá.


A "lúzer" barátaidon meg szerintem gondolkodj el egy kicsit - lehet, hogy jobban hasonlítanak rád, mint gondolnád. A kapcsolatokat nem elég megszerezni, fenn is kel tartani őket - hívd fel őket, hogy menjetek el kosarazni, bulizni, biliárdozni, vagy mit tudom én, mit szoktatok csinálni. :)


Remélem, nem hangzottam túl okoskodónak, csak írtam, ami jött. Remélem, hasznát veszed. :)

2013. jan. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim válasza:
Ezt így nem lehet. Menj el különórákra, sportolj, csapatban, és ismerkedj, de ne úgy, hogy "te a barátom leszel, ha akarod ha nem". Írj rá régebbi ismerőseidre, osztálytársaidra, dumáljatok meg ilyesmi.
2013. jan. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat, remélem kibírom még ezt a kis időt, alig várom már. Próbálkoztam elhívni a "lúzer barátaimat" ezerszer, de velük az a gond , hogy nem is akarnak változtatni a helyzetükön, meg azzal takaróznak , hogy vidékiek, pedig felajánlottam már nekik , hogy hazavisszük őket kocsival...
2013. jan. 23. 21:04
 20/40 anonim ***** válasza:
szia! bár idősebb vagyok, meg lány is, de ismerem ezt a helyzetet, talán beszélgethetnénk. :) ha gondolod.
2013. jan. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!