Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem tudok senkit közel...

Miért nem tudok senkit közel engedni magamhoz?

Figyelt kérdés

23 éves lány vagyok és nem volt még komoly kapcsolatom. Nem nagyképűségből írom, de sokan szépnek, csinosnak tartanak, így többen bepróbálkoztak nálam az utóbbi évek alatt. Én viszont nem engedtem magamhoz közel egyikőjüket sem. Sokáig randiztunk, elvoltunk, mondhatni tetszettek is, de nem annyira, hogy komoly kapcsolatot alakítsak ki velük.

Olyan is volt, aki viszont nagyon tetszett és kikezdett velem, én mégis elutasítottam. Nem tudom miért van ez. Egyfelől szeretném, másfelől van bennem egyfajta gátlásosság. Ezt hogyan tudnám leküzdeni?

Ha komoly kapcsolatot nem is, de szexkapcsolatot szívesen kialakítanék valakivel, de ilyen esetben még nehezebben nyílnék meg.


2011. júl. 3. 18:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak úgy nincs... Kellett, hogy történjen valami a múltadban, ami miatt így reagálsz a közeledésre, szóval kérdezd meg inkább magadtól.
2011. júl. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Első jól mondja. Nem történt valami veled gyerekkorodban?
2011. júl. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem egyszerüen bizalmatlan vagy az emberekkel. Esetleg valami gyerekkori trauma ért téged, vagy nem tudom. Én azt mondom neked, próbálj jobban megnyílni, viszonozni a pasik közeledését (ha tetszik az illető), hagyd hogy a dolgok menjenek maguktól. Én olyan 18 éves korom tájékán voltam ebben a szituban, aztán 19 évesen döbbentem rá, hogy ez így nem mehet tovább, fiatal vagyok, és ki kell használnom ezt a nem túl sokáig tartó fiatalságot. 20 évesen jöttem össze a mostani barátommal és nem bántam meg. Eleinte nekem is csak szimplán tetszett, nem voltam oda-vissza érte, de megadtam magamnak az esélyt arra, hogy szerelmes legyek és legyen egy jó kapcsolatom. Ez a mai napig tart, és vissza gondolva erre az időszakomra azt mondom, bár hamarabb elkezdtem volna pasizni. 23 éves vagy, van még időd, de azért ne húzd halaszd a dolgot, mert egyszer csak arra ébredsz hogy 30 éves vagy és még nem volt pasid. A fiatal éveket nem hozza vissza semmi. Használd ki hogy fiatal vagy, szép, csinos és ne told el magad mellől a pasikat! Sok sikert! :) 24/L
2011. júl. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen biztos családi ok,vagy egyéb indok vezethet a gátlásosságodhoz.Ezt magadban kell megtalálnod és ha rájössz

örülni fogsz hogy hoppá tényleg.

Ez egyébként valamiféle nem bízol meg a másikban is lehet és ezért nem engeded közel magadhoz.Hát a sex nem túl jó ötlet erre,de ez csak az én véleményem.Változtass a gondolkodásodon,hozzáállásodon

2011. júl. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sem tudok, mondjuk nekem nem is igazán hiányzik, inkább a szexkapcsolatot részesítem előnyben.
2011. júl. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez furcsa. Mármint az, hogy gátlásos vagy, de mégis egy szexkapcsolatba szinte könnyebben belemennél, mint egy komolyba.
2011. júl. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom, hogy egyéjszakás kapcsolat formájában szeretném elveszíteni a szüzességemet (mert még az vagyok..), de nem feltétlen várok ezzel az "igazira" vagy a nagy ő-re. Elég, ha vonzódunk egymáshoz és kedves, megértő a férfi. A testiségre ugyanis már nagyon vágyom.
2011. júl. 3. 18:24
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez világos. Testiség alatt mit értesz? Mindent, amit egy komoly partnerrel is tervez az ember, vagy azért vannak korlátok?
2011. júl. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Testiség alatt a csókot, ölelkezést, szeretkezést értem.
2011. júl. 3. 20:55
 10/10 anonim ***** válasza:

"Ha komoly kapcsolatot nem is, de szexkapcsolatot szívesen kialakítanék valakivel" - ez a legrosszabb verzió, pláne a szüzességed elvesztésére. Érzelmileg nem állsz készen, s így hiába kívánod, csalódni fogsz, mert ilyen helyzetben csalódni kell.

Inkább tűnődj azon, hogy mi lehet az ok, hogy fel tudd oldani és végre legyen egy komoly kapcsolatod.


Gondolkodj azon, milyennek láttad-látod a szüleid kapcsolatát, milyen volt kiskorodban az apukáddal a viszonyod stb.

Lehet, hogy csak szimplán félsz az első együttléttől - tudd, hogy ezzel mindenki így van, sőt, nem csak az elsőtől, hanem minden új kapcsolatban így van, van benne egy kis félelem is, de a kíváncsiság meg a már megszerzett tapasztalat legyőzi :D

Nem késtél le semmiről, de ennyi idős fejjel már inkább valami komolyban gondolkodj, úgy értem olyanban, amibe érzelmileg is belemész nem csak testileg.

2011. júl. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!