Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Tudok valamit tenni hogy...

Tudok valamit tenni hogy talpra álljak?

Figyelt kérdés
Nem mentem el az évnyitóra, mert a tavalyi évben úgy kikészítettek az osztálytársaim, hogy ha még 50 méterről is látom, elkezdek remegni..sőt már nem is akarok ebbe a suliba járni, pedig ez volt a legközelebb, szinte a szomszdéba van. De másik suliba se akarok menni, mert eddig mindenhol én voltam a célpont, s van rá garancia arra, hogy most másképp lesz ? Nincs..Pedig muszáj még járni suliba, és én szeretnék is. Nem tudom megvédeni magam, barátaim is alig vannak, év elején, mikor megakartak verni, bőgni kezdtem mint 1 lány, utána itthon folytattam, nem szóltam senkinek soha ezekről a dolgokról, a többi gyerek is hallgatott mint a sír, de nem félelemből hanem élvezték ahogy én szenvedek. Ezek után már az utcára is alig merek kimenni, nehezemre esik bemenni a városba, lelkileg szétestem, szóval egy lúzer vagyok. már a családtól is elidegenedtem...
2011. aug. 31. 12:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Átérzem a helyzeted... Középsuliban én is célpont voltam végig... Az elsö évet kijártam rendesen, aztán a második évtöl fogva magántanuló vagyok. Itthon tanulok és csak félévkor meg évvégén kell bemennem vizsgázni.. Leszámítva a gyakorlati órákat.. azokra ebben az évben majd be kell járnom sajnos :S Nem szívesen megyek az osztálytársak közé, de még ez is jobb, mint minden nap 7 órában ott lenni..


Ha magántanuló szeretnél lenni akkor beszéld meg a szüleiddel, hogy neked nem jó ott a suliban. Ha megértik és melletted állnak akkor beszélnetek kell az igazgatóval és valami indokot adni a magántanulóságra. Pénzbe nem kerül.

2011. aug. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Menj el 1 kínaiba (ruhás boltba) és vegyél új cuccokat, meg minden!:D
2011. aug. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én azt javasolnám hogy próbálj beszélni erről valakivel akit ismersz és tud segíteni,legjobb ha egy felnőttel.És ne hagyd magad,azért piszkálnak mert látják hogy félsz.Járj önvédelmi órákra hogy tud megvédeni magad vagy valami.Mindenre van megoldás.Esetleg próbálj meg egy új sulit,de állj hozzá pozitívan és vedd ki a fejedből hogy te leszel a célpont.Próbáld növelni az önbizalmad,járj sportolni,talán így szerzel barátokat is.Sok sikert és csak bátran,elvégre te sem vagy kevesebb mint a többiek,nem vagy rosszabb ember,ne hagyd hogy ezt elhitessék veled.
2011. aug. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Átérzem a helyzeted, nagyon sokan átélték ezt, persze én is.

Nincs valami nagy önbizalmad szerintem, és viselkedéseddel/öltözködéseddel/beszédeddel nem egy alfa-hím szerepét töltöd be, és mivel barátaid sincsenek, nincsen aki megvédjen téged.


-Én szerintem, minél hamarabb barátokra kell szert tenned, ismerkedni mindenkivel, és a szociális képességeidet is növelned kellene.

-A suliban azokat a gyerekeket bántsák a társaik akik mások mind ők, eltérnek tőlük, általában ezek a gyerekek nem tudják megvédeni magukat, ahogyan te is vagy.

-Próbálj meg bízni magadban, nézz a tükörbe és beszélj magaddal(lehet az utóbbi páváskodásnak hangzik, de nagyon jó), beszélj érzéseidről és nézd az arc kifejezésed.

-Ha szívatnak, ne hadíjad magad, áj ki magadért. Nem hiszem hogyha annyira vészes lenne a dolog nem volna valaki a ismertebb diákok közül, aki nem védene meg téged.

-Nagyon sokan átmennek ezen még a kisebb osztályokban, minél nagyobb vagy annál rosszabb, persze mindig van valaki, aki majd ha tudatán kívül is, vagy a tudomásod nélkül is, de ott lesz meleted

2011. szept. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!