Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért lenne gyáva dolog az...

Miért lenne gyáva dolog az öngyilkosság?

Figyelt kérdés
2011. szept. 7. 11:38
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
de szinte már kilátástalan a helyzetem...19F
2011. szept. 7. 19:51
 12/18 Gondola ***** válasza:
Olyan nincs,hogy kilátástalan helyzet,a fény mindig ott van az alagút végén,ne aggódj.
2011. szept. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
csak egy dolgot sajnálok.. anyámat, apát, testvéreimet, meg a legjobb egyben az egy barátomat... mindig arra törekedtek a szüleim hogy mindent megathasanak nekünk, pedig nem vagyunk gazdagok, én meg semmit sem tudtam nyújtani nekik.. velem sokszor csak a baj volt...
2011. szept. 7. 20:34
 14/18 Gondola ***** válasza:
93%
Látod?Akkor gondolj bele,ha öngyilkos lennél,mit éreznének?Lehet neked könnyű lenne utána,de mi lesz azokkal,akik szeretnek?Gondolkodj már!Még fiatal vagy,nincs veszve semmi,tudsz változtatni.S szerinted kivel nem volt baj fiatal korában?Nagyon kevesen lehetnek.Ne a múlttal foglalkozz,hanem azzal a jövővel,ami előtted áll,s azon te tudsz változtatni a legnagyobb hatékonysággal.
2011. szept. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
30%

Engem még mindig nem győztetek meg róla hogy gyávaság:

problémás az élet. Ez a baj ugyebár. Mit lehet tenni?

1. véget vetsz a problémának. Ez az elfogadott megoldás.

2. véget vetsz az életnek. ezt a tipikus gyávaságnak nevezni.

Pedig aztán ha nincs élet, akkor probléma sincs! Vagyis megoldás ez is.


A szerettei fájdalmáról meg:

ha pl engem megcsalna a barátnőm akkor ÉN DÖNTÖM EL hogy

- másnap mosolygósan kelek és keresek egy értékesebb lányt

- vagy depresszióba esek...


Az emberek vállaljanak már felelősséget a maguk érzéseiért könyörgöm!


Ha valaki egy újjal sem ér hozzám, akkor miért sírnék? Max a boldogságtól..Attól szívesen :)

2011. szept. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
90%
Az öngyilkosság gyávaság. Segítséget kérni nem szégyen, és változtatni mindig van lehetőség. Szerintem ilyenkor a az embernek szakemberre és a szerető környezetre is szüksége van. Míg ha most úgy is érzed, hogy nagyon el vagy keseredve, ne add fel, mindig van lehetőség és remény:) happyhope/mejutka
2011. szept. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
23:10, az öngyilkosok hozzátartozóit nemcsak az a csapás éri, hogy elvesztették a szerettüket. Ez is elég borzalmas érzés (és nem lehet arról dönteni, hogy legyek-e emiatt szomorú vagy ne!). Ott van bennük, hogy ennek az embernek valami gondja volt, amit akár meg is lehetett volna oldani. Lehet, hogy észre is lehetett volna venni rajta, hogy baj van, csak nem figyeltek eléggé. Érted? Ők szenvednek tovább még ki tudja, hány évig. Akár valaki tönkre is mehet miatta. És nem lehet rajta túllépni azzal, hogy úgy döntök, nem érdekel.
2011. szept. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Jadwiga válasza:
Én vallásos vagyok, katolikus. Nekünk jó, mert ha kérünk, kapunk segítséget. Én azt tanultam, hogy a földi halállal nincs vége. Én nemcsak az életösztön miatt nem bírnék öngyilkos lenni. Komolyan mondom, hogy félnék a következményeitől. Rengeteg lehetőséged van, próbáld meg meglátni! Ha kevés az akaraterőd, még azon is lehet segíteni. Fordulj szakemberhez, mert mindig van tovább.
2011. dec. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!