Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Magam alatt vagtam a fat,...

Magam alatt vagtam a fat, most hogy hozzam ki ebbol a legjobbat?

Figyelt kérdés

20eves vagyok, a gimiben csaladi tragedia es egyebek miatt kb csak szenvedtem, minden tulzas nelkul, semmi nem erdekelt, de meg csak a szorakozas sem, tehat kb 4evet a szobam falai kozott toltottem. Majd mikor raebredtem mit tettem, es hogy az eletem igy csak egy csod lesz,elkezdtem tanulni, de tenyleg mindennek keszultem mar. Nem pazaroltam el meg egy allami felevet sem, hisz amiket akartam tul magas pontszamuak voltak es nem sikerult osszehoznom. Mar kicsi korom ota motoszkalt bennem,hogy orvosira megyek. Itt viszont mikor a megismetelt tori erettsegimen ugy lepontoztak,hogy csak neztem(kulon tanarom javasolta,hogy tegyunk lepeseket az iskola ellen,mert ilyen nincs) akkor betelt a pohar. Azert tori,mert akkor meg mashova keszultem. Mivel gazdagok nem vagyunk,es hallottam hiret egy romania orvosi egyetemnek,ahol magyarul is lehet tanulni felveteliztem oda, 100%os felvetelit irtam,bekerultem altalanos orvosira. Bar szerintem sok esz nem kellett hozza. Azert nem itt probaltam meg,mert 2oevesen nem akartam,hogy meg xevig szivassanak a felvetelivel,igy meg se probaltam. Mindenki azt mondta, hogy nem baj,hogy a gyakorlatok romanul lesznek,majd segit a tanar,meg a diakok is,senkitol nem varjak el a nyelvtudast aki magyar. Hat ez mar ott verzik,hogy nyelvvizsgat kell csinalnunk az elso honapban,mondjuk elmeletileg alapszintu,tehat ezen nem is buktam ki. De ez hol eleg a gyakorlatra? Igaz a nagy resze latinul lesz majd az orakon,de akkor is...Raadasul a tanulmanyi osztalyon,kb elkuldtek a jo .........anyukämba, hogy nem tudok romanul,pedig az ottani nok tudtak magyarul...a felvetelinel is a tanar vegig romanul beszllt. OK,tudtam,hogy nem lesz egy leanyalom,de valahogy igy eloben latni ezt,teljesen megundorodtam tole. Raadasul tobbektol hallom,aki magyar es oda ment,hogy inkabb szarnak bele,de nem dobnak el itt eveket, inkabb megprobaljak megis itthon,hiu abrand volt ez igy. Szuleim azt mondjak,vagy maradjak ott, vagy jojjek haza es probalkozzak itt,vagy a legjobb amit tehetnek, kimegyek az unokatesoimhoz kulfoldre es ott felvetelizem. Igaz meg a nyelvet nem beszelem,de rokonaim 1ev nyelvtanulas utan jutottak be az ottani orvosira,szinten 0 nyelvtudassal. Igaz a felveteli nehezebb,mint mo-n de legalabb megtanulnak egy nyelvet,lenne nyelvvizsgam,aztan ha 1ev utan ugy latom lehetetlen, meg mindig visszajohetnek Magyarorszagra,legalabb lenne egy nyelvvizsgam(ami most nincs),es probalkozhatnek itt. Azzal ne gyertek,hogy oreg vagyok,mert ez eleg hulye felfogas,20evesen nem erzem magam annak. Kozvelemenykutatst vegzek, te maradtal vagy elmentel volna? Mondom,en azt tapasztaltam,itt meg a magyar is utalja a magyart,de lehet en fogtam ki ilyen emberkeket,de ez extra katasztrofa. tudom hulye voltam,en valasztottam...gondoltam ra 1evig kiprobalom,de sztem eselytelen,es csak sok sok love minuszba.


L20


2011. szept. 14. 07:47
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Sokan meg elvezik,akik Magyarorszagrol jottek,pedig ok se beszelnek romanul, a diplomamunkat is ugy kell majd irni. Raadasul nem tudom hallottatok e most a nagy botranyrol,hogy a felvetelinel a kisebb pontszammal rendelkezo romanokat vettek fel, es a magyar szaktol vontak el penzt. Ugy volt teljes magyar szak lesz iden!! Ehelyett azt rebesgetiok,hogy ezt a "felig" magyar szakot is lebontjak. MOst csak en vagyok ilyen kishitu, vagy mas is eljonne a helyemben?
2011. szept. 14. 07:51
 2/12 anonim ***** válasza:

Én csak egy ismeröstöl hallottam, hogy közel sem annyira jó, mint ahogy látszik. Elöször is minden elöadás románul van, a tanárok kimondottan rosszindulatúak a magyarokkal. Mellékesen a román orvosi diplomát jóformán alig fogadják el valahol is, annyira elmaradott a tudományos szint.

A helyedben mindenképpen máshol próbálkoznék, de vagy MO-on, vagy valahol nyugaton. Ott is inkább a német nyelvterületre érdemes menni, a francia egyetemekröl sem hallottam sokkal jobbakat, mint a románokról.

Nem irtad, hogy milyen külföld lenne, ahová tudnál menni, de egy év nyelvtanulás nekem nagyon kevésnek tünik.

Viszont elkésve még nem vagy, 20 évesen még elég sok idöd van az egyetemre.

2011. szept. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Figyelj, gondold végig. Ha idejön Romániából egy román fiatal, felvételizni az orvosi egyetemre, szerinted ki nem sz@rja le, hogy nem tud magyarul???

Ha te mész külföldre, azt hiszem, neked kell alkalmazkodnod az ottani körülményekhez.

Amúgy meg nem értem a gondodat. Nincs elég pontod, hogy bekerülj a magyar orvosira, csinálhatsz szintemelő érettségit mondjuk biológiából, vagy csinálhatsz egy nyelvvizsgát.

Ha ezeket nem tudod megcsinálni, akkor szerintem az orvosin sem tuti, hogy bent tudsz maradni, mert ott kb egy tárgy vizsgája van olyan nehéz, mint az emelt szintű biológia érettségi.

Én a helyedben végiggondolnám, és keresnék egy olyan területet, ami még érdekel, és azt tanulnám. Ha most kezded el az orvosit, kb 30 leszel, mire keresni is tudsz.

Ha amúgy sem álltok olyan jól, akkor ezt hogy tervezed megcsinálni?

2011. szept. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
1evig kint elnek daniaban,tehat az az az 1ev itt vagy 8-nak szamit,az anyanyelvi kornyezet sokat dob. Majd ott felveliznek 2ev mulva ujra. Ez a 2ev soknak tunik,de tanevekben kell szamolni,es ha most megyek ki,ertelemszeruen a kovetkezoben tudnek ujra felvetelizni. En ugy hallottam sok helyen elfogadjak,hisz mennek mindenfele az ottani orvosok. Nekem a fo gondom az,hogy amit ott tapasztaltam,az iszonyat durva,embertelenseg...pedig nem vagyok egy gyenge jellem,de ez meg nekem is sok volt. Nyilvan el lehetne igyis vegezni,ha nagyon akarja az ember,de szeirntem nem eri meg.
2011. szept. 14. 08:08
 5/12 A kérdező kommentje:
Kint segitenek a rokonok,amit kesobb visszaadok.:) Nem valasztok mas teruletet,nyilvan magyarorszagon is felvettek volna,de mint mondtam MEG SE PROBALTAM, mert minek tanuljak evekig novenytant,amibol 0 voltam,csak azert mert afelvetelin azt kerik? Az nem kell az egyetemre,anno azert valasztottam romaniat,mert egysterubb. Es igen,nekem kell alkalmazkodni,de ember, az MAGYAR NYELVU SZAK kint. Vagod?
2011. szept. 14. 08:10
 6/12 A kérdező kommentje:
NIncs se biosz,se kemia erettsegemim...de persze ez kb semelyik orszagban nem szamit,ahol van normalis felveteli, mert itt ugye nincs. Es gondoltam igy behozhatom a 2ev hatranyom. Igy erthetobb? De rajottam,hogy az hulye voltam,mert az ilyenekre hallgattam,mint a 2. 20evesen oreg vagyok stb...inkabb most kihagyok meg 2evet,de megcsinalom,es boldog leszek.:) Nem ez volt a kerdes 2. hanem az,hogy te mit tennel,nem az,hogy kioktass.
2011. szept. 14. 08:12
 7/12 anonim ***** válasza:

ELég sok baj van a gondolkodásoddal: a növénytan NAGYON fontos egy orvosnak, mert egyre jobban elötérbe kerülnek a gyógynövény-alkalmazások (legalább is nyugaton), ezen kivül elég sok betegséget okozhatnak növények, maikhez szintén sokat kell róluk tudni.

Nyugaton EGY év még véletlen sem jelent 8!!! évet MO.-on nylev szempontjából, és nagyon sok olyan ember van, aki évekig él idegen országban (tehát abban a nyelvi környezetben) és még sem tud nemhogy hibátlanul, de még érthetöen sem beszélni.

A helyedben elöször csinálnék egy érettségit biológiából, mellette tanulnék nyelvet - ha tényleg ki akarsz menni tanulni - és csak utána próbálkoznék az ottani egyetemmel.

2011. szept. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Mielott valaki elkezdene azon lovagolni, mi lesz ha elfogadom a rokonaim segitseget, kozlom,hogy az en csaladom osszetarto. Ha nem tudnam visszafizetni se lenne semmi...hisz en is segitenek nekik,ha olyan helyzetben lennek,hogy ezt nem ereznem meg, ezt nevezzuk csaladi osszetartasnak.
2011. szept. 14. 08:16
 9/12 A kérdező kommentje:
Az egyetemen kaptam azt a tajekoztatast,ott ugyanis segitenek,boven eleg,es mint mondtam a rokonaimnak sikerult. Az hogy valaki evekig van kint es nem tud normalisan beszelni,az mar az o baja. Itthon nem leehet ugy megtanulni,mint anyanyelvi kornyezetben,ezt tovabbra is fenntartom,de meg mindig nem ez volt a kerdes.
2011. szept. 14. 08:18
 10/12 anonim ***** válasza:
melyik b.rom tetette át egyéb kérdésekbe? -.-
2011. szept. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!