Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Magam alatt vagtam a fat,...

Magam alatt vagtam a fat, most hogy hozzam ki ebbol a legjobbat?

Figyelt kérdés

20eves vagyok, a gimiben csaladi tragedia es egyebek miatt kb csak szenvedtem, minden tulzas nelkul, semmi nem erdekelt, de meg csak a szorakozas sem, tehat kb 4evet a szobam falai kozott toltottem. Majd mikor raebredtem mit tettem, es hogy az eletem igy csak egy csod lesz,elkezdtem tanulni, de tenyleg mindennek keszultem mar. Nem pazaroltam el meg egy allami felevet sem, hisz amiket akartam tul magas pontszamuak voltak es nem sikerult osszehoznom. Mar kicsi korom ota motoszkalt bennem,hogy orvosira megyek. Itt viszont mikor a megismetelt tori erettsegimen ugy lepontoztak,hogy csak neztem(kulon tanarom javasolta,hogy tegyunk lepeseket az iskola ellen,mert ilyen nincs) akkor betelt a pohar. Azert tori,mert akkor meg mashova keszultem. Mivel gazdagok nem vagyunk,es hallottam hiret egy romania orvosi egyetemnek,ahol magyarul is lehet tanulni felveteliztem oda, 100%os felvetelit irtam,bekerultem altalanos orvosira. Bar szerintem sok esz nem kellett hozza. Azert nem itt probaltam meg,mert 2oevesen nem akartam,hogy meg xevig szivassanak a felvetelivel,igy meg se probaltam. Mindenki azt mondta, hogy nem baj,hogy a gyakorlatok romanul lesznek,majd segit a tanar,meg a diakok is,senkitol nem varjak el a nyelvtudast aki magyar. Hat ez mar ott verzik,hogy nyelvvizsgat kell csinalnunk az elso honapban,mondjuk elmeletileg alapszintu,tehat ezen nem is buktam ki. De ez hol eleg a gyakorlatra? Igaz a nagy resze latinul lesz majd az orakon,de akkor is...Raadasul a tanulmanyi osztalyon,kb elkuldtek a jo .........anyukämba, hogy nem tudok romanul,pedig az ottani nok tudtak magyarul...a felvetelinel is a tanar vegig romanul beszllt. OK,tudtam,hogy nem lesz egy leanyalom,de valahogy igy eloben latni ezt,teljesen megundorodtam tole. Raadasul tobbektol hallom,aki magyar es oda ment,hogy inkabb szarnak bele,de nem dobnak el itt eveket, inkabb megprobaljak megis itthon,hiu abrand volt ez igy. Szuleim azt mondjak,vagy maradjak ott, vagy jojjek haza es probalkozzak itt,vagy a legjobb amit tehetnek, kimegyek az unokatesoimhoz kulfoldre es ott felvetelizem. Igaz meg a nyelvet nem beszelem,de rokonaim 1ev nyelvtanulas utan jutottak be az ottani orvosira,szinten 0 nyelvtudassal. Igaz a felveteli nehezebb,mint mo-n de legalabb megtanulnak egy nyelvet,lenne nyelvvizsgam,aztan ha 1ev utan ugy latom lehetetlen, meg mindig visszajohetnek Magyarorszagra,legalabb lenne egy nyelvvizsgam(ami most nincs),es probalkozhatnek itt. Azzal ne gyertek,hogy oreg vagyok,mert ez eleg hulye felfogas,20evesen nem erzem magam annak. Kozvelemenykutatst vegzek, te maradtal vagy elmentel volna? Mondom,en azt tapasztaltam,itt meg a magyar is utalja a magyart,de lehet en fogtam ki ilyen emberkeket,de ez extra katasztrofa. tudom hulye voltam,en valasztottam...gondoltam ra 1evig kiprobalom,de sztem eselytelen,es csak sok sok love minuszba.


L20


2011. szept. 14. 07:47
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Na ezt en sem ertem 82%os, azt hiszem hulyeseg volt kiirni is. A szovegertelmezesekkel itt nagy gondok vannak.


Szavazast lezartam,gyozott az elso:D. NEM VAROK TOBB VALASZT! Kiveve azt,hogy hogy lehet torolni magam innen?:D 1napja csinaltam a regisztraciot,de vetek volt.

2011. szept. 14. 08:21
 12/12 anonim ***** válasza:

Én a helyedben hazajönnék vagy külföldre mennék!

Romániát meg meghagynám a románoknak!!!!

A román iskola csak azért lenne jobb ,mert kevesebbek az elvárások mint itthon,de ha jó orvos akarsz lenni akkor nyomás haza és soha ne kérj hálapénzt!!!

2011. szept. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!