Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Őszintén! Milyen előítéleteid...

Őszintén! Milyen előítéleteid van a (z erősen) túlsúlyos emberekkel szemben?

Figyelt kérdés
Én úgy gondolom,rengeteg előítélet van velük szemben...pl.:párválasztásban,munkahelykeresésben,stb...
2011. szept. 15. 22:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nem is tudom.. Én sem vagyok egy nádszálvékony alkat (175 cm-hez 73 kg vagyok), de van egye erősen túlsúlyos nő ismerősöm. Cukorbeteg. Inzulinos. Az a "bajom" vele, hogy mértéktelenül zabál.. eszetlenül. Legutóbb nálam volt vendégségbe a kislányával, és a nő ebéd előtt megevett két zacskó chipset (?!) utána kb. fél kg húsból készült pörköltet rizzsel, majd felfalt legalább 7 szelet sütit (igaz, diétás süti volt).. Nekem vendégségben nem lenne képem ilyet csinálni.


De nem is ez a legnagyobb baj, hanem hogy van valami "szaga"... amit nem tudom, mi és honnan, de minden nagyon kövér emberen érzem azt a rossz szagot...


Amúgy semmi bajom vele (velük), de úgy gondolom, aki nem betegségből eredően kövér, és így zabál, az a saját sírját ássa... és a szagukkal meg eltántorítják maguk mellől a többi embert.

2011. szept. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nekem is van nagyon kövér ismerős a családban és büdös! Múltkor ráült egy székre itt nálunk, és amikor elment olyan büdös volt a szövetszék, h anyám lezuhanyozta a széket és kirakta száradni a 38 fokba.
2011. szept. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Munkahely keresésben az a gáz, hogy a legtöbb munkáltató olyan embert keres, aki nem lóg ki a sorból.. azért egy nagyon kövér embert mindenki megbámul, ismerjük el. És ha pld. ügyfélszolgálat, vagy sok emberrel kell találkozni, az nem túl előnyös, ha iszonyú kövér valaki.. de nálunk az én m.helyemen még akkor se lenne előnyben, ha kettesben dolgozna a tulajjal.. mert az én főnököm elég kukacos ilyen szempontból, elvárja, hogy a kollégák "normális" kinézetűek legyenek.
2011. szept. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyen, engem nem zavarnak. Aki betegség miatt olyan, azt sajnálom. Aki lustaság miatt azt nem.


De munkavégzésben nem hinném, hogy van jelentősége. Szellemi munkánál semmiképp. Esze ugyanúgy lehet, vagy több is, mint sovány társainak. Fizikai munka az más, pl ha egy fürge kolléga kell, akkor valószínű nem túlsúlyost keresek, mert ő biztosan nem fürge.


Párválasztásban van a ki a mackósat szereti, tehát... én meg az egyszálbelűeket, tehát nekem nem ideálom. Hát ennyi.

2011. szept. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én csak elgondolkodom rajta, hogy mi a francért nem tud lefogyni? Volt régen egy tényleg nagyon dagadt osztálytársam, azzal védekezett hogy genetika meg betegség meg stb. aztán mondta a szomszédja hogy KILÓS KENYERET szokott majszolgatni az udvaron :D
2011. szept. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát különösebben bajom nincs velük, de ha látok egyet, mindig elgondolkodok rajta, hogy miért néz így ki, miért nem fogy le, hogy tud így élni...Én már 5 kg felesleget is megérzek. Már akkor nehezebben mozgok és lustább vagyok.

És ugye ott van náluk a szuszogás, az izzadás, meg az hogy több hely kell a ruháinak a szekrényben és nem is vehet fel mindent és a vastag bokájuk miatt még csizmát se nagyon tudnak venni....

2011. szept. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
41%
Igazából csak irigylem őket amiatt, hogy ugyanolyan jóízűen tudnak enni, mint akik soványak, ugyanúgy tudnak barátkozni, mint a többiek. Rajtam 20 kiló plusz volt, és borzalmasan éreztem magam. Leadtam, és hiába nézek ki jól mások szerint, én még mindig nem tudok felszabadult lenni.
2011. szept. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem mindig az jut eszembe h szegeny kis apro csontvazuk es benne a pici szivuk es szerveik- amik ugyanakkorak mint egy normalis embere- ott van eltemetve a zsirtenger alatt... Es milyen csoda h egyesek tudnak jarni- persze utana eljon az amikor mar nem.


En sajnos betegseg miatt hiztqm meg ca. 12 kilo alig par honap alatt feljott ram. Azt hittuk mert keveset mozgok de nem... Egy hormon hianyaban raktarozott el mindent a szervezetem zsirkent... Jah meg egyeb mellekhatasai is voltak...


Es szornyu!!! En nem tudom ok h tudnak elni de en 63 kilosan megorulok- alacsony vagyok.

Az izzadast mar eszrevettem... Regen csak sejtettem h a dagik budosebbek mst mar tapasztalom is... Nem szamit h minden nap zuhanyzok/furdok meg deozok akkor is erezheto...


A kajalas, hat rosszul vagyok amikor zabal vki mellettem...

2011. szept. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Felelőtlennek tartom őket amiért szándékosan ártanak maguknak. Ez már majdnem olyan mint aki cigizik vagy iszik... Nem tudom megérteni. Igenis egészségtelen és nem elfogadni kell hanem lefogyni egészséges méretre. Persze van aki beteg, de azért azok vannak kevesebben.
2011. szept. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Én nekem semmi előítéletem nincs velük szemben, ugyanis tudom milyen kövérnek lenni..Tapasztaltam, hogy a párválasztás terén minden férfi a szinte már alultáplált nőket részesíti előnyben(Tisztelet a kivételnek!) így elég nehéz olyasvalakit aki elfogad úgy ahogy vagyok és még szeret is.. :)Munkahelyen is ha valaki ducibb az átlagnál megnézik, esetleg még le is szólják, pedig azt se tudják miért ilyen kövér.. Szerencsére én már leadtam azt a pluszt ami pokollá tette az életem.. Egy boldog 23 éves nő.. :)
2011. szept. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!