Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért félek a verekedéstől?...

Xyu kérdése:

Miért félek a verekedéstől? (böv lent)

Figyelt kérdés
Mindig ha valaki megfenyeget hogy iskola után verekedni akar akkor mindig izgulok egészen addig amíg nem érzem biztonságban magam.(persze nem sűrűn fenyegetnek).Ja és nem vagyok kisgyerek(nem vagyok vékony stb)Verekedtem már életemben de nem szeretek.Ja és miért van az hogyha verekedek nem tudom hol vagyok mit csinálok csak akkor úgymond térek magamhoz ha vége.De most teljesen félek mindentől ha megfenyegetnek attól meg főleg ha tetlegességig fajul a dolog független attól hogy mekkora az illető ember és hány éves miért lehet ez és mit tudnák ellene tenni?
2011. szept. 16. 14:49
 1/6 anonim ***** válasza:
67%

Kezdj el küzdősportot tanulni, lejárni edzésekre.

Ott nem csak megtanulsz jól bunyózni, hanem lesz egy egészséges önbizalmad, lesz önkontrollod és tapasztalatod. Ott biztos, hogy lefogod vetkőzni a félelmedet. Na meg nem árt mozogni sem.


Az ökölvívást és a szabadfogású birkózást ajánlom, ezek férfias sportágak, viszonylag gyorsan lehet belőlük fejlődni és egy kezdőre nézve sem túl veszélyes.

(Kezdőknek ezt a kettőt szoktam javasolni, nem kell kapásból jiu-jitsu vagy thai box, ha ezzel kezdesz akkor ott csak szétvereted magadat úgy, hogy nem tanulsz semmit, oda olyanok mennek akik nem félnek a verekedéstől)


Próbáld ki az ökölvívást vagy a szabadfogású birkózást (vagy ha van több szabadidőd akkor akár a kettő mehet egyszerre is). Ha legalább 2 évig becsületesen jársz valamelyikre, akkor megtanulsz olyan szinten bunyózni, hogy a veled kötekedők ellen megtudod magadat védeni és nem lesz benned félelem.

2011. szept. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%

Ismerős a helyzet. Mindig amikor vissza kellett volna ütnöm, elkezdett remegni a kezem és egyszerűen nem tudtam :S Az önbizalom növelése megoldhatja a problémát. Erre is szokták tanácsolni a harcművészeteket.


Sokan hiszik azt hogy a bunyó az csak az erőről szól. Hát sokkal többet számít a kitartás, az állóképesség, a gyorsaság, a technika. Kezdj el Parkourozni. Amellett hogy elég jó kondíciót ad még el is tudsz könnyen menekülni ha nagyon muszáj. Nem mellesleg villoghatsz vele :) Ehhez tanár se kell mert ezt mindenki maga tanulja meg. Vagy kezdj el Capoeira edzésekre járni. Ez egy brazil "harcitánc". Az edzéseken szokott lenni roda, ahol mindenki körbeáll, énekelnek, tapsolnak(ritmusra), páran hangszerrel zenélnek és 2en "verekednek" a körben. Persze nem ütik meg egymást mert nem az a cél. Próbálnak minél jobb, hatásosabb mozdulatokat végrehajtani úgy hogy nem ártanak az ellenfelüknek.

2011. szept. 19. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok vele! Szerintem nem szép dolog...
2011. szept. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nagyobb vagy és erősebb, tudsz verekedni, és biztos, hogy te győznél, de..

Én biztos félnék, hogy ha egy kicsit nem figyelsz, akkor kilöknek egy autó elé, megsérül a szemed, a fogad, vagy valamid, ami maradandó károsodáshoz vezet. Egy hülye verekedés nem ér ennyit... szerintem

20/F

2011. szept. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, az első kérdést eléggé kivesézték már. A másodikra annyit tudok mondani, hogy veszélyhelyzetben az ösztönök kiélesednek, és inkább reflexből csinálsz bármit, mint akaratlagosan. Nekem az elején bejött ez a "vörös köd", de mióta középkori kardvívást tanulok, koncentrálnom kell, hogy végig tiszta maradjon a fejem.
2011. szept. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Igy voltam mikor 1 fiuval verekedtem és meléütötem és a kezem eltört a betonfalba ha eltaláltamvoln aakk tuti belehaltvolna

14 éves vagyok de azóta a köjköt ugy meg vertem h aról kódult :) csak bátorság és nem fogsz félni!

2013. febr. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!