Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Elfog az "irigység", amikor...

Elfog az "irigység", amikor meglátok egy kisgyereket/babát a szüleivel. Hogy győzhetném ezt le?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok. Eddig nem nagyon szerettem a kisgyerekeket, de az utóbbi időben (kb. fél év) teljesen odavagyok értük. Ha az utcán meglátok egy babát, vagy éppen totyogó kisgyereket, mindig olyan érzés fog el, hogy de jó lenne, ha én is anya lehetnék. Persze tudom, hogy ez irreális, mert még tanulok, nincs keresetem, stb. De akkor is bennem van ez az érzés, ha ésszel megmagyarázom magamnak, hogy még nekem nem lehet. Mit csináljak? Nem akarom, hogy még évekig bennem legyen ez az irigység....
2011. okt. 7. 14:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
37%

Semmit se tudsz csinálni. Én is így voltam. És most, 24 évesen, házason, megtehetném, lehetnék anyuka, ha szeretnék, minden megvan hozzá, mégis akarok még várni pár évet. Most is megnézema babákat, meg irigyelem az anyukákat, de még nem akarok.

Úgyhogy lehet elmúlik neked is, ha meg nem, akkor keress egy rendes pasit és 2-3 éven belül szülhetsz is:)

2011. okt. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%
Semmit. Amíg nem kóros, rögeszmés, addig normális. Dolgoznak a hormonok, idővel csöndesedik majd. Pláne, ha lesz pasid, ami elvonja a figyelmed erről! :)
2011. okt. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
65%
Gyerekneveles nem konnyu es eletre szol. Nem babazas, nem jatek.
2011. okt. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
59%

szerintem normális, mármint maga a vágy.

de még normálisabb, hogy felfogod, hogy még nem szabad.

én 19 vagyok, és 16-17 éves koromban nekem is volt egy ilyen "kirohanásom".

én betudtam annak, hogy növekedek, a hormonjaim buzgálkodnak, és annyi :)

mára már megint ott tartok, hogy olyan a gyerek, mint a zsiráf (elnézegetem, de otthonra nem kéne). :)

2011. okt. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
75%
Menj el babysitternek, akkor látod, hogy nem olyan egyszerű és belátod, hogy ráér még.
2011. okt. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
47%
ennyi idősen én is vágytam babára, most 23 vagyok és egyáltalán nem kell. nem mondom hogy soha, de egy ideig biztos nem. előbb élek inkább. te is tedd azt.
2011. okt. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
63%

Én 21 vagyok és kb 17-18 éves korom óta vágyom az anyaságra.Most is ez a legnagyobb álmom,viszont anyagilag még nem vagyok felkészülve a gyereknevelésre.Most kezdtünk a párommal építkezni+jövő nyárra tervezzük az esküvőt,de utána,amint úgy látom,hogy adottak a körülmények rögtön szeretnék babát.

Nálam is szokott ilyen lenni,hogy irigykedve nézem a kisgyerekes szülőket,meg a tehes nőket.Az utóbbi fél évben pedig teljesen bekattantam,mert ha kisbabás képeket,videókat nézek,vagy ilyen jellegű történeteket olvasok teljesen elérzékenyülök és alig birom ki,h ne bőgjek.Szerintem ez a hormonok miatt van,hiszen minden nőbe bele van kódolva az anyai ösztön.:)

2011. okt. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
62%

Teljesen normális, hogy így érzel.Szerintem sokan vannak/voltak ebben a cipőben. Bennem is 18 évesen tört elő a vágy, hogy gyerekem legyen. Aztán idővel lecsillapodott ez az érzés. 26 évesen jött elő ismét, de akkor már együtt laktunk a párommal a saját házunkban, dolgoztam is eleget és már az esküvőt terveztük. Végül 28 évesen szültem.

Biztos lehetsz benne, hogy nem lesz benned évekig ez az irigység. Amikor megtalálod az igazit, egy ideig nem akarsz mást, csak hogy minél több időt legyetek kettesben. Aztán ha majd megérett rá a kapcsolatotok jöhet a baba. :-)

2011. okt. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
83%
Szia!Én is 17 éves lány vagyok,csak nekem 11 éves korom óta ez a helyzet.Imáádom a gyerekeket,a boltokba is babacuccokat nézek,sőt néha még neten is(még itt gyakorin is sokat vagyok a gyermekvállalás témában :)).Ha meglátok egy kisgyereket vagy egy családot még a hideg is kiráz :)Nagyon várom már legyen saját gyerekem de még sulis vagyok.Szerencsére a barátom is szereti a gyerekeket lassan 3éve együtt vagyunk,van a családjába kisgyerek és sokat babázunk vele:) Tudom hogy ő az igazi és remélem suli után lesz majd közös baba mert ez minden álmom :)
2011. okt. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
65%
Én is így voltam, 15 éves koromtól vágytam rá,18 évesen meg szültem a kisfiam,és most 10 évvel később a kislányom,nem bánom hogy 18 évesen szültem először.:)
2011. okt. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!