Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem tudok semmit végig...

Miért nem tudok semmit végig csinálni?

Figyelt kérdés
Mindig az van, hogy elkezdek valamit (pl. gondoljatok gitározásra, hiszen erre van ez a kérdés kihegyezve, de nem csak erre igaz, hanem mindenre amibe belefogok... például a TANULÁSRA IS!), és iszonyat nagy lelkesedéssel csinálom egy darabig, és utána leáll a lelkesedés, és a végén már egyáltalán nem érdekel. Az elején, amikor nekiállok, akkor mindent maximalistán megcsinálok, 110% erőfeszítést adok a dologba, és hosszú HÓNAPOK anyagát sajátítom el gyakorlatilag hetek vagy akár napok alatt. Eltelik az a bizonyos idő, és vészesen lankad a lelkesedés, érdeklődés, és egyre nehezebben megy az adott dolog, nem bírok rá koncentrálni, unalmas, nem haladok vele semmit, és a végén csak leáll az egész haladás, és egy helyben maradok, és kész... Mondják mások, hogy kitartás kitartás, de nekem ez nem megy. Ha nem érdekel valami, képtelen vagyok megtanulni, vagy haladni valamit vele. Ez már nagyon idegesít, mert így soha nem tudok semmi célt elérni (pl. gitározással fellépés). Mit lehetne tenni? Egy kétségbeesett 18 éves srác.
2011. okt. 12. 21:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Én se tudok semmit végigcsi
2011. okt. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is képtelen vagyok rá,hogy bármit is végig tudjak

csin

2011. okt. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is gondom. Mindenbe belekezdek, aztán elmúlik. Fontos, hogy amit abbahagysz, nyugodt lélekkel tedd. Én pl. kifizettem ilyen-olyan anyagot, gitárt stb. és a végén már csak azért tanultam, hogy ne legyen pénzkidobás. Valószínű neked sem az volt a valódi célod, hogy fellépjél a gitártudásoddal, hanem valami más. Én is irigyeltem másokat, azért mert valamit tudtak. De mindenki tud valamit, amit más kevésbé. Inkább erre kell fókuszálni. Olyan célod legyen, ami eléggé motivál. VALÓDI motivációt nem könnyű megtalálni. Rossz ez a kor, mert keresed magadat, sokminden tetszik, de nem mindenhez van tehetséged.(ez rám is vonatkozik és ne sértésnek fogd fel. Azaz, ha gitárművésszé képeznéd magad, valószínű akkor sem lennél elégedett) De egyvalamiben mindenki profibb, legtöbb pénzt keresheti.
2011. okt. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia!

Ismerős a szitu. Én is ezzel küzdök.

Sok oka lehet a dolognak.

Pl. túlságosan széles az érdeklődési köröd, és szétszórod az idődet / energiádat. Mindenbe belekapsz, és felszínesen foglalkozol vele valamennyit, ahelyett, hogy kiválasztanál egy-két dolgot, és azokban elmélyednél.

Ebben az esetben az önfegyelemre kell gyúrni. Kitartani egy dolog mellett, még ha unalmas is. Fizikai képtelenség mindenre időt szánni, mindennel behatóan foglalkozni, hacsak nem vagy egy Goethe, akinek az időbeosztása, önuralma legendás volt.

VAGY

Olyasmivel foglalkozol, amihez nincs túl sok közöd, nem a Te célod, nem is akarod igazán (mondjuk a szüleid elvárják Tőled). Ha viszont ez nem a Te utad, akkor csak erővel tudod Magad rávenni, hogy rajta maradj, és hosszú távon nincs esélyed a belső, valódi késztetéseiddel szemben. Ha sokáig ellenállsz, Te fogod húzni a rövidebbet.

VAGY

Először még jó ötletnek tűnik, lelkes vagy... de ugyebár az ember percről percre változik, ahogyan az érdeklődése is. Talán fél év múlva, egy év múlva már egész más dolgok lesznek Neked fontosak, és akkor váltani kell.

Hát, én ezekre tudok gondolni.

2011. nov. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!