Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért érzem értelmetlennek az...

Miért érzem értelmetlennek az életet? 17/f

Figyelt kérdés
Már egy ideje nem értem miért kelek fel reggelente, miért tanulok amikor semmi értelme. Nem tudom mitől van erőm túlélni a napokat. Egyszerűen kilátástalan az életem és nem találok semmi kapaszkodót.. Más is szokott így érezni? Óriási üresség van bennem amit csak a hétvégi ivászatokkal tudok enyhíteni. Pénteken és szombaton is discokba járok és elfogy ilyenkor 1 liter vodka. Ezen kívül eszméletlenül szorongok, a biztonságérzetem szinte nulla és rendkívül magányosnak érzem magam. Körülöttem mindenki boldog csak én szenvedek folyamatosan.. Nem tudom meddig bírom ki de már nagyon fuldoklok. Most őszintén mi értelme van folytatni ezta mókuskereket?
2011. okt. 13. 21:55
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ezen kívúl meleg vagyok amiről senki sem tud. Már énse tudom hogy mit csináljak, hazudjak és színleljek és éljek hetero életet vagy válasszam a melegséget amivel teljesen elszigetelem magam a családamtól. Vagy maradjak a kettő között és akkor soha nem lesz senki akit szerethessek és engem se szeretne senki. Én lennnék a világ legmagányosabb embere. Nem tudom mit csináljak mert a szorongó magányom felemészt..
2011. okt. 13. 21:59
 2/15 anonim válasza:
Én is sokszor érzem így, de engem a legtöbb barátom átvágott, a testvérem van a közép pontban otthon is hanyagolnak. Pontosan ugyan így érzek mint te.. csak nekem már annyi erőm sincs hogy egy erőltetett vigyorral az arcomon elmenjek bulizni, egyszerűen nem érzem jól magam sehol. senkivel sem. Most épp várom a csodát hogy egyszer minden happy lesz.. bár már kezdek lemondani róla.. 17/L
2011. okt. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Először is: azt csak hiszed, hogy mindenki boldog körülötted csak te nem! Én is ezt hittem egy időben, de aztán rájöttem, hogy nagyon nem így van csak mindenki titkolja!

Szerintem azért érzed kilátástalannak az életed, mert szorongsz. (Ami lehet, hogy a melegségből adódik, ezt nem tudhatom.)

Én is így voltam egy időben, mindig szorongtam és kilátástalannak éreztem az életem és magányosnak éreztem magam. Nekem is az egyetlen örömforrás az életemben a bulizás (és persze ilyenkor az ivás) volt. Folyamatosan magamat hibáztattam ezért is.

Először is le kell küzdened a szorongást! (Én ezt úgy csináltam, hogy direkt sokat beszélgettem idegenekkel, ugyanis én ettől szorongtam, de neked kell rájönnöd, hogy te mitől szorongsz és azt győzd le!) Ha azért, mert félsz az emberek reakcióitól, mert meleg vagy, akkor azt kell legyőznöd! Beszélgess sokat más melegekkel, minimum neten, de jobb lenne élőben, főleg arról, hogy nekik mik a tapasztalataik. Így sok ismerőst szerzel, akiknek ugyanazok a problémáik, ami alapból összeköti az embereket.

Sajnálom, hogy ilyen szűk látókörű családod van! Biztos nem lesz könnyű döntés, hogy mit csinálj, de (bár nem ismerem a családi háttered) ha igazán szeretnek, akkor ez hosszútávon nem fogja befolyásolni őket! (Anyukád legalábbis biztosan elfogad!)

Még egy tipp, hogy ne próbáld a jövőt megtervezni! (Nekem legalábbis sokat segített mikor abbahagytam.) Egyszerűen nem gondoltam bele a sok rossz dologba, ami bekövetkezHET. (Ugyanis egyáltalán nem biztos, hogy be is következik.) Élj a mának, de tényleg, figyelj mindig csak arra, hogy az adott pillanatban boldog legyél, de legalább jól érezd magad és ne rágódj a jövőn! :)


17/L

2011. okt. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
szerintem depressziós vagy, ezen egy pszichológus vagy pszichiáter sokat segíthetne. a melegséget meg fel kellene vállalnod, különben felemészt a hazudozás. ha falból belemennél egy heteró kapcsolatba, akkor is előbb-utóbb nem bírnád, és ha csak 40 évesen mered felvállalni, amikor már nős vagy, akkor iszonyatosan kicseszel egy nővel, aki szeret téged és húsz évet adott neked az életéből...
2011. okt. 14. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

nem hiszem el!Újra és újra ugyanaz a téma!

B+ már a csapból is "meleg" víz folyik ecsém.

2011. okt. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nem kell ehhez pszichiáter. Elég a zene.

Sokáig én is így voltam de a zene tartotta bennem az erőt. Ennek ellenére csak éltem az életemet napról napra ugyanazt csinálva mígnem megláttam valakit akiért az életemet is odaadnám. Keress te is egy ilyet.

2011. okt. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Azért érzed értelmetlennek mert az is.
2011. okt. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
A tiéd se lehet jobb ne aggódj kis sz*métlada!!!!
2011. okt. 14. 20:45
 9/15 anonim ***** válasza:
Ez nekem szólt? Csak mert én nem sértésnek szántam amit írtam.
2011. okt. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nézd meg a titkot! a Titokfilm.hu-n! Nekem sokat segített:)))
2011. okt. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!