Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Kommunikációs nehézségekben...

Kommunikációs nehézségekben segítség?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok. A kommunikációs készségem a béka feneke alatt van (már bocsánat)

Egyszerűen nem találok soha témát, amikor éppen kellene. Nem jutnak eszembe a dolgok, de miután egyedül vagyok, már máris eszembe jut, hogy mit is kellett volna mondanom. Ha beszólnak nekem akkor is csak hallgatok.. de persze rá 1-2 percre már magam hibáztatom, hogy miért nem mondtam rá ezt és azt.

A másik nagyobb problémám, talán ez lehet a kiindulója az egész zavaromnak, hogy, ha meg kell szólalni MÁR zavarban vagyok és hadarok..Nem beszélek szépen.. Nem tudom elmesélni a történeteimet, ha netalántán mégis belekezdek, akkor összekuszálódnak a szavak teljesen.

Hogy lehet ezt gyógyítani? Nagyon szeretnék szépen kimérten kommunikálni.


2011. okt. 16. 12:02
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
18:02 még annyit, hogy már nálad az is haladás, hogy elmentél pszichológushoz és kifejtetted a problémádat, annak ellenére, hogy nem megy a kommunikáció:)
2011. okt. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
hát igazából azt úgy képzeld el hogy a fele abból áll hogy nézzük egymást, a másik felében feltesz nekem valami kérdést és arra röviden tömören válaszolok :P
2011. okt. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Én adott helyzetekben megtudok szólalni. Ez is érdekes. Pl. bőrdokinál vtam a napokban, rendesen elmagyaráztam, hogy mire van szükségem, mi nem kell stb.. Ha elmennék pszichológushoz, sztem ott is menne rendesen a kommunikálás.. De ha már többen vesznek körül, vagy olyan ember van a társaságban, aki már egy kicsit furcsán néz rám, már egyből feszült leszek.

Egyszerűen nem tudom ide leírni, hogy konkrétan mi is a bajom, de hogy van valami az tuti... és nem tudom, hogy kihez lehetne ezzel fordulni.

Írásban olyan jól megtudom fogalmazni, hogy mit akarok (pl. ha dogát írtunk), de felelés már akkor is nehezen ment. Mintha nem jutnának eszembe a szavak.. de ugye írásban van egy kis időd gondolkozni.. és nem látni/hallani, hogy elhadarod, és csúnyán hangsúlyozol..


Olyan "orvos" kellene, aki a szép kommunikálással foglalkozik, de sajnos neten csak Pesten találtam ilyet.. Itt vas megyében semmi... :(


Írtam is egy Pesti hölgynek, hátha ismer errefelé, hátha tud ajánlani valakit. Persze nem kaptam választ..

2011. okt. 17. 17:37
 14/14 anonim ***** válasza:
Nálam is érdekes ez, mert pl: ha bankba megyek vagy orvoshoz vagy bárhová olyan helyre, ahol valami okom van a beszédre, akkor megy a beszéd, mert előtte megtervezem úgymond, de ha mondjuk visszakérdeznek valami olyat, amire nem számítok, akkor már gondban vagyok. Írásban nekem is megy a beszéd teljesen kitudok bontakozni, tehát, ha nem kéne megszólalni és csak írásban menne a kommunikáció, akkor nyerő lennék.
2011. okt. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!