Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek, hogy ne legyek...

Mit tegyek, hogy ne legyek ennyire gátlásos, stresszes?

Figyelt kérdés

Mindig is kitűnő tanuló voltam. Mindent megtanulok, becsületesen készülök az órákra, csak ötöseim vannak, azonban nagyon izgulok ha szóban kell megnyilvánulnom (persze ekkor is ötöst kapok, de hihetetlenül izgulok). Ekkor általában teljesen kivörösödöm, és tudom, hogy mindenki rám figyel, és ha izgulás miatt valamit elrontok, akkor kinevetnek. Most lesznek júniusban szóbeli vizsgák, kérlek segítsetek, adjatok valamilyen tippeket, hogy hogyan küzdhetném ezt le! Persze, tudom, hogy mindenkiben van egy természetes stressz, de ez már több. Ilyenkor még a vérnyomásom is magasabb, és félek, hogy zavaromban hülyeséget fogok mondani. Már próbáltam úgy, hogy magamnak, vagy szüleimnek felmondom hangosan a leckét, de azért az nem olyan, mintha a vizsgáztató tanár előtt mondanám. Bocsánat, hogy hosszú voltam. Előre is köszönöm a segítségeket :)

L/14


2009. máj. 5. 19:27
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Én is nagyon izgulós fajta vagyok:)Ha ki kel mennem az osztály elé akkor általában lazábban veszek mindent, és nem figyelek oda, hogy ki nevetnek legalább vicces vagyok, és jó kedvük lesz a többieknek:)Persze azért nem tudom mindig ilyen lazán venni a dolgokat:s Valamikor tiszta vörös vagyok, de ilyenkor nyugtatom magam, hogy lehet ennél rosszabb is, és nem egyszer lesz ez még az életben úgy, hogy hozzá kel szokni:)
2009. máj. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy nem csak én vagyok így :) Csak az a baj, hogy én próbálnám magamnak bemagyarázni, hogy minek félni, úgyis tudni fogom, de akkor is annyira izgulok :/ Nem tudom lazán venni a dolgokat :S Meg az is idegesít, hogy utána az osztálytársaim mondják, hogy "Hú, de vörösvoltál!" :S Ez annyira idegesít... :/


köszönöm szépen a választ :)

2009. máj. 5. 20:12
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig felelés után izgulok.HA tudod hogy készültél nincs mitől félned!Képzeld azt hogy a többiek káposztafejek.

HA magabiztosan,kimersz állni akkor hidd el nem fognak kinevetni mert,érezni fogják hogy te biztos vagy a dolgodban,ugy se tudnak elbátortalanítani.Szarj rájuk!!!

2009. máj. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
énis mindig ilyen voltam, vagyok. ugyanez. csak én rossztanulo is vagyok, és nem kapok 5öst a feleleteimre. énis most szóbelizek majd, eléggé félek ettöl. sajna nemtudok tanácsot adni,pedig szívesen tenném, de még magammal sem tudok mit kezdeni:) sokan aztmondják hogy akik elött beszélsz, azokat el kell képzelni, hogy meztelenek:D lehet bejön... sok sikert!
2009. máj. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Istenem nem értem hogy lehet ennyire túl bonyolítani egy ilyen egyszerü dolgot. Ne értsd félre, megértem hogy nehéz neked, de nincs olyan sok választáslehetőséged arra hogyan old meg ezt a problémát. Csinálj beszámolókat osztály előtt, kérd meg a tanárod hogy engedjen felelni legalább ne a jegyért hanem hogy gyakorolhasd mert nálad ez nagyon komoly, ne foglalkoztasson hogy ki mit reagál rá úgyis elfognak fogadni. Észre fogod venni némi gyakorlás után hogy nem is olyan nehéz dolog és csak ámulni fogsz magadon, főleg úgy ha tudod a leckét. Sok sikert!
2009. máj. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :) a tanulással nincs gond, mindent megtanulok :)
2009. máj. 6. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!