Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tehetek ebben a helyzetben?

Mit tehetek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
18 éves srác vagyok, most vagyok végzős gimnazista és egy semmirekellő vagyok. Igazából nem érdekel semmilyen tantárgy, és nem is vagyok jó semmiben, csak magoltam eddig is végig... A szüleim is azt mondják, hogy csak egy semmirekellő leszek és nem viszem semmire. Nem tudom, hogy hova menjek tovább tanulni vagy hogy egyáltalán menjek-e. Igazából a szabadidőm egészét itthon töltöm, a gép előtt, mert itt még néha találok némi örömöt talán, ide menekülök. Nem tudom, hogy mihez kezdjek, vagy hogy egyáltalán én minek létezem, csak a szüleim terhére vagyok, és ezt most már ők is így gondolják. Mit csináljon ilyen helyzetben, egy semmihez nem értő, érdektelen, senki ember?
2011. nov. 3. 21:56
 1/1 anonim ***** válasza:

vannak még páran így


1.keress valami örömöt az életedben. olyat ami elérhető, ez lehet akár egy célhoz vezető út is

2.ha érzékenyebb vagy akkor barátokra is szükséged lesz. nem haverokra, hanem olyan emberekre, akikkel őszintén lehet beszélni, érdekled őket, és nem pénzt meg szexet akarnak tőled.

3.sz*ard le a szüleid véleményét. a legtöbb szülő túl hülye ahhoz, hogy pozitívan motiválja a gyerekét. avagy kellemetlen igazság, de neked 18évesen több érzelmi képességed van mint nekik

4.ebben az országban nem fogsz megélni bármiből, csak ha szerencsés vagy, van képességed az aktuális sztárszakmákhoz. nyelvet kell tanulni és menni külföldre, különben minden nap azon fogsz idegeskedni, hogy már megint nincs mit enned. persze ennek nem sok valósága van tekintve hogy életkedved sincs.


most ennyit tudok mondani, esetleg beszélgethetek veled, adhatok még tanácsokat, ha szükséged van rá.

2011. nov. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!