Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek (Annyira tanácstala...

Mit tegyek (Annyira tanácstalan vagyok)?

Figyelt kérdés
Szóval a helyzet a következő:Most kezdtem az első évem a Károlyi spanyol kéttannyelvű gimnáziumban,de nem megy a spanyol.Nincsenek belőle annyira rossz jegyeim ( így néz ki: spanyol témazárok ,3,4,4,4,4,4,4 a kis jegyeim: 4,5,1,2,4,5,5,3,4)Ez így kb. egy négyes átlag.De egyszerűen nem szeretem ezt az iskolát,amióta ide járok szerencsétlenség után ér a szerencsétlenség,és valahogy a spanyolt sem szerettem meg.Most anyukám beszélt a Karinthy gimnázium igazgatójával,aki azt tudta felajánlani,hogyha sikerül egy külömbözetit tennem(ha sikerül!) akkor átvennének a sima gimnáziumába,illetve a Budai Középiskola kéttannyelvű része azt mondta,hogy három napot eltölthetek az iskolában és ha tetszik nekem,illetve én nekik tetszem akkor átvesznek.Fogalmam sincs melyiket válasszam,vagy hogy mit tegyek...menjek át?A Karinthy mellett az szól,hogy jó iskola nagy esélyel juthatok be orvosira ha normálisan elvégzem.Ellene meg ahoz,hogy nagyon le vagyok maradva,nagyon nehéz iskola,és nekem kéne egy felsőfokú nyelvvizsga amit nem biztosít...ha jól tudom még a közepet se,két nyelvből.A budai mellett az szól,hogy angolt tanulhatnék,me glehetne belőle a nyelvvizsgám meg esetleg spanyolból kinyöghetnék az angol felső mellé egy közepet.Ellene emg az szól,hogy nem áll erős iskola hírében...De lehetséges,hogy csak a "rossz akarók" terjesztik.Nemtudom.Szerintetek,hogy kéne döntsek?Vagy maradjak a seggemen,menjek el holnap a három napra hátha első látásra beleszeretek az angolba?Vagy maradjak a károlyiban és bírjam ki ezt az öt évet,lehet hogy fél év után jobb lesz(nem hiszem)?
2011. nov. 15. 18:38
 1/4 A kérdező kommentje:
légyszíves írjatok már egy választ xDtök mind1 ha nem értetek hozzá
2011. nov. 15. 18:55
 2/4 anonim ***** válasza:
53%
Szereted a perecet?
2011. nov. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
nem de ha adsz szívesen megdoblak vele...^^
2011. nov. 16. 14:50
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz erre így látatlanban tanácsot adnunk...


Mi alapján választottad a spanyolt? És most miért nem sikerült megszeretni?


Nyelvvizsgához: akármilyen suliba jársz, ha meg tudtok oldani nyaranta mondjuk 2 hónap nyelvterületet (cserediák, nyári munka stb, lehet úgy is, hogy ne kerüljön pénzbe szerintem), akkor jó esélyed van a felsőfokra.


Milyen célod lenne a spanyollal hosszú távon?

Amúgy szerintem szuper nyelv, és nyelvterületen is nagyon jó lenni... És nem is nehéz.

Az angol még könnyebb.

Hát, csak annyit tudok mondani, hogy jó párosítás ezt a 2-t tanulni, nagyon hasonló is a nyelvtan, és nagyon könnyű nyelvek.

A gimnáziumokról nem tudok semmit, de a próba 3 napra elmennék, legalább lesz egy képed róla, és lesz mi alapján gondolkodni, nemcsak leírt információk alapján...


Osztályban hogy érzed magad??????? Közrejátszhat...?


35/N

2011. nov. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!