Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért érzéketlen, nem törődöm,...

Miért érzéketlen, nem törődöm, együgyű és ostoba az összes ember ezen a qrva bolygón?

Figyelt kérdés

Jó, persze, van kivétel, de az emberek nagyon nagy része ilyen. Fogalmuk sincs arról, hogy milyen hazugságok közt élnek. Hogy lehetnének boldogak is, de helyette a tudatmódosított agyuk kívánalmainak teljesítésén jár az eszük csak. Új kocsi, új gép, új hangrendszer, új tv, új apjukfasza. Nekem egyik sincs, mégis nagyon jól érezném magam, ha nem egy ilyen világban kéne élnem.

Nem fogják fel azt az emberek, hogy milyen súlyos következményekkel fog az későbbiekben járni, hogy ilyen mértékben elfordultunk egymástól, de legfőképp a természettől. Sőt, a természet már gáz lett, "szégyen" ha valaki földműveléssel foglalkozik. Pedig a természet bármelyik autónál gyorsabb, bármelyik tvnél gyönyörűbb és a legfontosabb...bármely tömegpusztító fegyvernél kegyetlenebb, ha nem tiszteljük. Már pedig az a lény, amely azt a földet szennyezi be, amiből ő is kiemelkedett, az nem tiszteli a legősibb erőt. Azt hiszik az emberek nem lesz annak következménye, hogy az utcák, parkok, erdők szemétben úsznak. Minden egyes csepp víz amit mi megiszunk, az az a víz, amit már a dinoszauruszok is használtak, és ezt nagyon sokan nem értik meg. Nem csak ma van, meg holnap, meg a mi életünk...hanem még nagyon nagyon sok ember és élőlény, akik nem fognak tudni életben maradni, mert mi emberek beszennyeztünk mindent, ami életet adott nekünk. 20 év és nem tudunk az űrbe több műholdat küldeni mert telített lesz az űrszeméttől az összes Föld körüli keringési zóna. Sorolhatnám még, de fölösleges...aki érti, az érti...


2011. nov. 21. 14:45
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 bánomisén ***** válasza:
41%

Ha mindenki érzéketlen és nemtörődöm, együgyű és ostoba, akkor miért írsz ide kérdést? Ilyen emberektől vársz választ?

Persze, mindenki hülye, csak te vagy helikopter...

2011. nov. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 A kérdező kommentje:
Első sort sem olvastad el. Most erre mit mondjak? Igen, én vagyok Huey a különc helikopter!
2011. nov. 21. 15:29
 3/69 anonim ***** válasza:
40%

A világot . . . . . 99%, hogy nem fogod megváltoztatni.


Attól függetlenül azonban, hogy egyetértek azzal amit írsz, szerintem az az ember sem jobban becsülendő, aki napkeltétől napnyugtáig mást sem csinál, csak kesereg a körülmények miatt és saját búskomorságában úszik a " világ " miatt.

Igen, talán a világ már nem olyan jó, mint régen volt...

Talán a Föld már nem olyan tiszta, mint régen volt....

És talán nagyon sok minden már csak árnyéka önmagának...

DE

Nem becsüli az életet az, aki nem képes jóízűen és optimista szemmel élni legalább néhány órát a napból és nem becsüli az életet az, aki a jelenben létező örömforrásokat nem képes felfedezni. Ez a mi ídőnk, bizony nem volt feladatunk, hogy kiválasszuk melyik évben születünk, azonban EZ a mi jelenünk és feladatunk, hogy a legjobbat hozzuk ki abból, ami megvan adva.

Nem érdemli meg a jobb életet még csak elméletben sem az, aki az ajándékba kapott életének nem tud örülni és aki a nappalos részek helyett mindig csak az árnyékokat látja...

2011. nov. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 bánomisén ***** válasza:
35%
Tévedsz, kérdező, végigolvastam. Csak ha így gondolod, akkor érzéketlen leszek és nem válaszolok. Legyen igazad, nem fogom neked bizonygatni, hogy te vagy pesszimistább a kelleténél.
2011. nov. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 anonim ***** válasza:
65%
Te is nemtörődöm vagy! Nem törődsz azzal, ha valakinek más a véleménye mint a tiéd és nem fogadod el! Nehogy azt hidd, hogy te most feltaláltad a nagy világigazságot! Igen vannak bajok meg rossz emberek de ezek mindig is voltak. Az meg had legyen már ízlés kérdése, hogy valaki földművelő lesz-e vagy használ-e kocsit... Ha pedig tényleg igazad lenne akkor jól éreznéd magad, mert az csak rajtad múlik!
2011. nov. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 anonim ***** válasza:
100%
Én megértem miről beszélsz.De ne aggódj a változás közeleg :) (Nem, ez nem egy szekta jelmondata)
2011. nov. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 A kérdező kommentje:

Nyilván én vagyok a hülye, ti meg nyilván nagyon okosak vagytok. Csak tudjátok az a baj, hogy nagyon nagyon sokszor azoknak lehet igazuk, akiket hülyének néztek. :) Nem akarok én senki lenni, nem is az én hatalmas nagy elméletem ez, egyszerűen csak megpróbálok mindent megtenni annak érdekében, hogy ne legyen igazam.


Az pedig nem pesszimista aki nem lát jó dolgot abban, hogy van több mint 7 milliárd ember, aki leszrja a Földet, és tönkreteszi. Nagyüzemben. Fogalmatok sincs miről beszélek, milyen mértékű már most a szennyezettség. Az egy dolog, hogy a ti kis agyatoknak az mesélik be, hogy egy Fukusimához hasonló katasztrófa nem káros az emberi egészségre, káros, rettentő módon az, 2050re a népesség döntő része rákban fog meghalni. Persze rohadtul mindegy lesz már, ha tönkrebaszuk addig kétszer a klímát.



Közeleg a változás utolsó? Ez biztos. Csak nem mindegy milyen irányba változik majd a világ. :) Én attól félek, hogy ez ennél csak rosszabb lesz. Lásd az előző válaszokat. Én vagyok az elmebeteg, én vagyok a pesszimista, amikor nyilvánvaló dolgokról beszélek, amik a szemünk előtt történnek, csak észre kellene venni. Persze az egyetemeken, főiskolákon agy mosott emberek ezt sosem értik meg, korlátolt már a gondolkozásuk, azt hiszik, hogy amit most látnak az természetes. Pedig nem, nagyon nem, de hiába beszélek. Majd meglátjátok.

2011. nov. 21. 23:24
 8/69 anonim ***** válasza:
Kétesélyes hogy milyen irányba változik világ. Már pedig egyáltalán nem biztos, hogy rossz irányba fog. Rajtad is múlik. És kit érdekel, hogy aki hülye -már bocsánat- mit gondol. A történelmet se, a mindenbe beletörődő, cselekvésképtelen, befolyásolható tömegek írták. Sok ember van aki úgy gondolkozik mint te, csak nehéz megtalálni őket. De nem lehetetlen.
2011. nov. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/69 A kérdező kommentje:
Ja és még az utolsó előttihez, mivel az volt a legkorlátoltabb. Az a helyzet, hogy ilyen problémák sosem voltak a Földön. Nem volt a csapvízben női hormon, se növekedés serkentő adalék. Nem voltak a tengerek túl halászva, az erdők több ezer hektáron kiirtva és felégetve, ezzel akár több millió tonna co2őt juttatva a légkörbe pár nap alatt. Nem volt 7 milliárd ember se, se 2 milliárd szomjazó, se 3 milliárd éhező. Nem voltak naponta fajkihalások, az emberi tevékenység következtében. Nem volt soha sem annyira rákos megbetegedés mint most. Nem voltak a termőföldek ilyen mértékben leamortizálva sosem, pár év és felére fog csökkenni a termőföldek teljesítménye. Mit fogsz majd akkor enni barátom? Talán a hitelezett autód? Gondolkozz el ezen kérlek.
2011. nov. 21. 23:30
 10/69 A kérdező kommentje:
Én is már azon gondolkozom kínomban, hogy lehet nem lesz megoldás, minthogy én kezdjek el ezzel a problémával foglalkozni olyan mértékben ahogy kell, pedig én inkább magamnak való lennék...de lehet az is leszek. Az a baj, hogy csak akkor érti meg az ember, hogy mit tett, amikor már van következménye, sőt, néha annál sokkal később. Így teljesen mindegy mit csinálok, én akkor is csak egy pesszimista hülye barom leszek. :)
2011. nov. 21. 23:33
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!