Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért érzéketlen, nem törődöm,...

Miért érzéketlen, nem törődöm, együgyű és ostoba az összes ember ezen a qrva bolygón?

Figyelt kérdés

Jó, persze, van kivétel, de az emberek nagyon nagy része ilyen. Fogalmuk sincs arról, hogy milyen hazugságok közt élnek. Hogy lehetnének boldogak is, de helyette a tudatmódosított agyuk kívánalmainak teljesítésén jár az eszük csak. Új kocsi, új gép, új hangrendszer, új tv, új apjukfasza. Nekem egyik sincs, mégis nagyon jól érezném magam, ha nem egy ilyen világban kéne élnem.

Nem fogják fel azt az emberek, hogy milyen súlyos következményekkel fog az későbbiekben járni, hogy ilyen mértékben elfordultunk egymástól, de legfőképp a természettől. Sőt, a természet már gáz lett, "szégyen" ha valaki földműveléssel foglalkozik. Pedig a természet bármelyik autónál gyorsabb, bármelyik tvnél gyönyörűbb és a legfontosabb...bármely tömegpusztító fegyvernél kegyetlenebb, ha nem tiszteljük. Már pedig az a lény, amely azt a földet szennyezi be, amiből ő is kiemelkedett, az nem tiszteli a legősibb erőt. Azt hiszik az emberek nem lesz annak következménye, hogy az utcák, parkok, erdők szemétben úsznak. Minden egyes csepp víz amit mi megiszunk, az az a víz, amit már a dinoszauruszok is használtak, és ezt nagyon sokan nem értik meg. Nem csak ma van, meg holnap, meg a mi életünk...hanem még nagyon nagyon sok ember és élőlény, akik nem fognak tudni életben maradni, mert mi emberek beszennyeztünk mindent, ami életet adott nekünk. 20 év és nem tudunk az űrbe több műholdat küldeni mert telített lesz az űrszeméttől az összes Föld körüli keringési zóna. Sorolhatnám még, de fölösleges...aki érti, az érti...


2011. nov. 21. 14:45
1 2 3 4 5 6 7
 51/69 anonim ***** válasza:
100%
A problémákra való szakszerű megoldási javaslataid pedig még mindig nagyon építő jellegűek lehetnének...:)
2011. nov. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/69 anonim ***** válasza:
100%

"Tudod, ha anno is így beszéltél volna velem, sosem bántottalak volna. Csak akkor is egyből ez az alap, "én több vagyok nálad" stílus szolgáltatta mondani valód gerincét, így kicsit dühbe estem, akárcsak most."


Máig nem tudom, hogy ezt miért érezted. Én csak hozzászóltam olyan témához, amiben járatos vagyok, aztán azt láttam, hogy néha hiába mondasz jókat, a tanulatlanság elzár néhány alapfogalomtól, ha meg elkezdem magyarázni, akkor sértésnek vetted mindig, majd olyankor kapálózva érvelsz, elkezdesz másolgatni cikkeket, amikben alá van támasztva valami, amit mondasz, de sosem az a részlet, amin a vita folyt, vagyis elkezded más irányba húzni a témát, és mindig a lett a vége, hogy te kitalálod, hogy én feléd helyezem magam, meg paranoiáskodsz, hogy így a barátnőim, meg úgy a barátnőim. Ezt a vitakultúrát kellene hanyagolni, csak az emberek nagy része nem teszi meg, így folyton csak veszekedés megy, és nem az, hogy tanuljunk egymástól. Ezért nem fejtettem már ki neked semmilyen témát, sem ma, sem máskor, mert úgyis csak a harag meg az okoskodás lett volna belőle.


"Nagyon feltud bosszantani az alaptalan megkérdőjelezése tényszerű dolgoknak."


Ezt sem tudom, hogy honnan szülted, de ilyenre sem volt példa, a vitáink nem az egész témában való álláspontod megkérdőjelezéséről szóltak sosem, de úgy látom, hogy azóta sem érted meg.


Remélem, most sikerül.

2011. nov. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/69 anonim válasza:

Drága kérdező! Katt és megtudod, hogy miért!


--> [link] <--

2011. nov. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/69 A kérdező kommentje:

Msn. :) Én nekem teljesen az jött le. Neked is, csak pont velem szemben. :) Mindegy. Én már nem haragszom rád, csakis annak szólt minden, amit te produkáltál. Ha annyira egyértelmű, és mindenki tudja ezt, akkor mégis miért szólnak le itt többen is? Nem tudom miért érzed, hogy egyetértenek velem a többiek is, pár kivételt persze. Részben ismerik csak el, és ez súlyos hiba. Egy idő után hatványozodnak a reakciók. Lásd példának grönlandi gleccserek olvadása. Azt hitték a megolvadt jég, azaz már hideg víz lassítani fogja a folyamatot, ehelyett utat tört magának, és alámosta ezeket. Így most szépen úsznak a több kilométeres darabok az óceán felé. Ezt így kell elképzelni más területeken is. Lásd ugyan olyan jó példa az űrszemét. Egymásnak ütköznek a darabok, feldarabolódnak, és még sűrűbbé, veszélyesebbé teszik a műholdak felbocsájtását, de még a működését is. Most már létszükségletet jelentenek gazdasági szempontból is a műholdak, szóval ha nem tudok mit csinálni(nem tudnak)akkor jó nagy kaksiban vagyunk. :) És ezek csak műholdak. Globális felmelegedés, Golf-áramlás leállása, Európa 2050re való teljes lehűlése még szóba se jött. Ezeket nem én találtam ki. Elismert szakemberek írtak ezekről tanulmányt, csak ti nektek ezt rohadtul nem mutatják meg iskolában.


Egyébként az államosított iskolákat csak akkor tartom veszélyesnek ha azt egy buta ember végzi. Szerintem nem kell magyaráznom miről van szó. Nagyon sok buta tanár is van, aki teljesen hülyeséget magyaráz. Én amikor próbálkoztam az érettségivel(elfelejtettem, hogy mikor van év végi vizsga, annyira nem érdekelt már akkor sem)volt olyan, hogy én javítottam ki a tanárt, akinek 3 diplomája volt. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy én vagyok a hűdeokos, hanem azt, hogy mennyire alacsony színvonalú az oktatás. Rengeteg rég elavult, nem korrigált dolgot tanítanak, sőt rengeteg fölösleget is, de a legnagyobb baj, hogy a sok magolás lekorlátozza az ember szabad gondolkodását, egyszerűen már nincs ideje a mélyebb, emberibb, társadalmi/környezeti problémák átgondolására, megértésére.


Nem tudjátok így azt sem megérteni, mekkora a probléma. Ráadásul gazdasági válság elején járunk. A társadalom pedig züllik. Semmit sem ér bár az igaz szó, a barátság, a szerelem, szeretet. A kis apró dolgok az életben...csak az számít, hogy jól nézz ki, legyen jó tested, meg persze meglegyen a diploma mert az alap. :) Csak az a baj, hogy a hot hülye senki embernek is már diplomája van. Hulladékgazdálkodási menedzser, értitek? Nevetséges. A

gazdasági irányi képzésekről ne is beszéljünk. Nemzetközi kereskedő? Vagy mi a halál. Wow. Fantasztikus. Taps. Taps. Tényleg nagyon hasznos lesz a tevékenysége a világ, és a Föld számára.


Amúgy fogalmam sincs mi a megoldás. Betéptem. :D:D:?

2011. nov. 22. 19:57
 55/69 A kérdező kommentje:

Amúgy már ha ilyen nagyon nagyon durva arcok vagytok, hogy nektek lesz diplomátok, és akkor hatalmas nagy emberek lesztek, a többi másik 4 millióval együtt, egy nemzetközi szinten akkora már rég színvonaltalan magyar diplomával a kezetekben. Akkor én meg azt mondom nektek, hogy ha ennek a felére is képes leszek, mint egyszerű buta 50 kilos rothadt fogú paraszt, már nagyon boldogan foglak titeket arcon dobálni bélsárral, régi homo sapiens szokásként.


[link]


Bár nyilván az öreg tisztelendőbben viselkedik nálam. :D Mondjuk lehet ha neten osztották volna ilyen szuper okoskák, hogy nem fog úgyse kinőni a tölgyfa, mert az egyetemen megtanulták, ahhoz milyen körülmények kellenek, akkor ő is idegbe jött volna. :D

2011. nov. 22. 20:14
 56/69 anonim válasza:
Szánalmas kérdés, egy még szánalmasabb embertől...sajnálom, hogy büntetik azt, ha valaki ilyen embert öl! (mint amilyen a kérdező)
2011. nov. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/69 A kérdező kommentje:

Nyilván te, aki embert ölnél, sokkal hasznosabb ember vagy, és nem vagy egyáltalán szánalmas lény. :)


Amúgy ajánlom ezt is nézzétek meg:


[link]

2011. nov. 22. 20:23
 58/69 A kérdező kommentje:

[link]


"Egyre több szakember gondolja úgy, hogy a hatodik tömeges fajkihalás küszöbén állunk, és a mostani fajkihalási esemény gyorsabb, mint a földtörténet korábbi öt nagy hasonló katasztrófája."



Ez is bizonyítja mennyire szánalmas ember vagyok. Köze nincs ahhoz amit én magyarázok, komolyan nem értem miért nem ölnek meg.

2011. nov. 22. 20:31
 59/69 A kérdező kommentje:

És ez a legnagyobb probléma:

"A kulcsfajok kihalása kaszkád (vízesésszerűen továbbterjedő) hatásokat okoz, mondta a biológus. Több tucat fajt magukkal ránthatnak, mert megszűnik környezetformáló szerepük. Sokszor a kulcsfaj segíti elő más fajok együttélését azzal, hogy a domináns versenyző előnyét csökkenti, így a gyengébb túlélhet. Ha azonban a kulcsfaj kihal, több gyenge vetélytárs is kipusztulhat, a versengő fajok csoportjából pedig csak a legerősebb maradhat fenn, mondta Jordán."


Lehet nehéz elhinni, de mi is ugyan ilyen gyorsan eltűnhetünk, ugyan ezen okokért. Ez is az iskolázottság hozadéka, képtelenek már az ilyen emberek eltekinteni attól amit tanultak. Általánosan elfogadott még mindig, hogy simán megél az emberiség több százezer évet, miközben a gép feltalálása után 200 évvel globálisan megemeltük a Föld átlaghőmérsékletét 1.5 fokkal, kiírottunk pár százezer fajt, egy évszázad alatt pedig megöltünk egymásból vagy 150 milliót. Hogyne! :) Az a helyzet, hiába ugattok le, kivétel persze Flórát, az a helyzet, hogy nagyon fogtok sápadni azért, hogy nem értelmesen kezdtetek el velem vitázni. Talán egy esetleges megoldás miatt.

Ehelyett személyeskedés, szidalmazás, fenyegetés, a másik halálának a kívánalma. :) Tipikus emberi, és már sajnos viselkedés. Tudjátok miért halt ki a neander-völgyi, és miért maradt meg a homo sapiens? Mert a homo sapiens még a teljesen ártalmatlan gyerekek fejét is szétverték, csak hogy biztosítsák maguknak az életteret, és mint a példából látszik, még mindig így működtök. Megölnétek mást, csak hogy továbbra is fent maradjon a zsarló természetetek kiszolgáló rendszer.

2011. nov. 22. 20:58
 60/69 anonim ***** válasza:

Igen, betéptél...:D

Úgy vártam, h jön egy okos megoldási javaslat, erre jött lényegében ugyanaz, mint amit a kérdésben leírtál, csak még jobban kifejtve.:DDD De nem baj, nézzük...


"Globális felmelegedés, Golf-áramlás leállása, Európa 2050re való teljes lehűlése még szóba se jött. Ezeket nem én találtam ki. Elismert szakemberek írtak ezekről tanulmányt, csak ti nektek ezt rohadtul nem mutatják meg iskolában."


Tudjuk, hogy nem te találtad ki ezeket. Arról viszont fogalmam sincs, hogy miért gondolod, hogy ezekről nem tanulunk az iskolában. Még a vacak gimis földrajz (!:D) órán is szóba került a Golf-áramlás kérdése, a globális felmelegedés folyamata, és hatása Európa éghajlatára. Azt is számba kell venni az oktatás során, hogy ez az egész probléma az utóbbi évtizedekben vált aktuálissá, azóta észrevehető, kutatható, ezért nincs egy egységes álláspont az egészről. Akkor ki dönti el, hogy mit tanítsanak, és hogyan? Te most azt az álláspontot fogalmaztad meg, hogy 2050-re fog lehűlni Európa, ugyanakkor egy korábbi kommentedben, amikor szintén erre az évre tetted a fukusimai katasztrófa hatásainak végső következményeit, megjegyezted, hogy akkorra már el lesz rontva a klíma úgyis. Ebből, én arra következtettem, hogy te úgy gondolod, hogy akkor jön el az egész folyamat vége (javíts ki, ha nem), pedig a folyamat végállomása közel sem Európa nagy lehűlése, ez csak egy lépcső a sok közül. Arról nem is ejtettem szót, hogy mint említettem, nincs egységes álláspont az egészről, ahány tudós annyi féle jóslat (én magam is sok véleményt olvastam/hallottam már) van arról, hogy ezek a dolgok mikor is következnek be. Például hallottam olyat (talán ez volt a leggyakoribb verzió, amit hallottam), hogy a jég olvadása ugyan Észak-Európában már most kezdi éreztetni a hatását, de az igazi nagy lehűlés folyamatosan, akár 200 év alatt következik be. És lám, amit mondtál, hogy

"Így most szépen úsznak a több kilométeres darabok az óceán felé." - ezzel többen nem számoltak, és lehet még 100 meg 100 hasonló dolog, ami keresztbe húzhatja a számításokat, akár jó, akár rossz irányba. Nem lehet tényszerű jóslatokat alkotni, remélem tudod. Biztos bekövetkeznek a dolgok, amikről beszélsz, nem tagadom, de közel sem lehet évszámokat mondani.


"Lásd ugyan olyan jó példa az űrszemét. Egymásnak ütköznek a darabok, feldarabolódnak, és még sűrűbbé, veszélyesebbé teszik a műholdak felbocsájtását, de még a működését is."


Erről még nem sokat hallottam, csak ugyanezt, amit te mondtam, szóval az alapján aláírom, amit mondasz, de még utána olvasgatok, kérdezek majd.


"Egyébként az államosított iskolákat csak akkor tartom veszélyesnek ha azt egy buta ember végzi."


Hogy érted, hogy államosított iskola? Tényleg be vagy tépve.:D


A többi dologra, amit mondtál, nem tudok mit mondani, én nem azt tapasztaltam. Mi földrajzból a tengeráramlatok kapcsán, biológiából meg ökológia témakörben is tanultunk sok mindent az általad leírt dolgokról, a tanáraim a téma felé érdeklődőnek tűntek, minket pedig próbáltak ránevelni a minimum felelősségre, ami egy olyan korú diáktól telik. Szóval én nem tapasztaltam ezt. Sőt, még ha csak a nyelvvizsga témákat nézzük, akkor célszerű a globális felmelegedés, környezetvédelem...stb... témákból készülni, mert szinte mindig előkerül a téma vagy a fogalmazásírásnál, vagy pedig a szóbelin (bár ez nyelvvizsga-központtól is függ, inkább a nemzetköziekre jellemző ez, de nem ez a téma most). A lényeg, hogy én nem úgy tapasztaltam, hogy az oktatás lenne a legnagyobb hibás az emberek tájékozatlanságában.


"Semmit sem ér bár az igaz szó, a barátság, a szerelem, szeretet. A kis apró dolgok az életben..."


De igen, ér, bár sajnos egyre kevesebb embernek, de aki keres, az talál, majd összetart.


"Csak az a baj, hogy a hot hülye senki embernek is már diplomája van. Hulladékgazdálkodási menedzser, értitek? Nevetséges."


Először is, nem menedzser, hanem technikus, vagyis nem egyetemi szak, hanem felsőfokú szakképzés. Valamint nem értem azt sem, hogy miért fikázod, magad ellen beszélsz, mivel fontos környezetvédelmi feladatokat is ellátnak tudtommal. Olvass utána...


"A

gazdasági irányi képzésekről ne is beszéljünk. Nemzetközi kereskedő? Vagy mi a halál. Wow. Fantasztikus. Taps. Taps. Tényleg nagyon hasznos lesz a tevékenysége a világ, és a Föld számára."


Mi a problémád a gazdasági képzésekkel? Felsorolom, és elmagyarázom a legfőbb irányait, mondd, hogy mi a problémád velük...


-Gazdálkodási és menedzsment - a gazdasági folyamatok tervezése felé irányulnak, valamint bármilyen vállalatok (legyen az állami, vagy magán) alkalmazottjainak az irányítását tanulja (azt is, hogy hogyan lehet motiválni az alkalmazottakat, hogyan kell velük etikusan bánni, valamint, hogy hogyan kell a lehető leghatékonyabban összehangolni a munkát)

- Pénzügy és számvitel: a pénzügyek, a finanszírozások, beruházások, pályázatok...stb előkészítését tanulják

- Nemzetközi gazdálkodás: a nemzetközi gazdasági

folyamatokat irányítják (és NEM, ha valaki diplomata akar lenni, nem oda kell mennie :) )

- Kereskedelem és marketing: ők tanulják meg h hogyan kell felelniük azért, hogy az az áru kerüljön a piacra, amit a fogyasztók valóban szeretnének, ezért kutatják a piacot, valamint megtanulják, hogy hogyan kell úgy kereskedni, hogy a kereskedőnek i legyen haszna, és a vevő is elégedett legyen.

- Emberi erőforrások: Arra tanulnak meg ügyelni, hogy az adott pozíciókat a megfelelő ember töltse be.

- Alkalmazott közgazdaságtan: általános gazdasági szak, szárazabb, elméletibb, olyan szakembereket képeznek, akik egészében látják át a gazdasági folyamatokat, és úgy csinálhatnak elemzéseket, felméréseket a helyzetről.

- Gazdaságelemzés: ők is lényegében azzal foglalkoznak, hogy hogyan lehet modellezni a gazdasági folyamatokat, jelentéseket, felméréseket készítenek, képesek felismerni a problémákat, majd megpróbálnak naprakészen megoldásokat javasolni.


Ennyi, ezek a legfontosabbak, valamelyik nehezebb, és komolyabb, valamelyik könnyebb, de a maga nemében mindegyik fontos, és a gazdaság minden ágazatára kiterjedten képzik a szakembereket. Mi a problémád? Azt aláírom, hogy a valóságban nem mindig az általam leírtak szerint töltik be a pozíciókat, de ez nem a képzés hibája.


"Amúgy már ha ilyen nagyon nagyon durva arcok vagytok, hogy nektek lesz diplomátok, és akkor hatalmas nagy emberek lesztek, a többi másik 4 millióval együtt, egy nemzetközi szinten akkora már rég színvonaltalan magyar diplomával a kezetekben. Akkor én meg azt mondom nektek, hogy ha ennek a felére is képes leszek, mint egyszerű buta 50 kilos rothadt fogú paraszt, már nagyon boldogan foglak titeket arcon dobálni bélsárral, régi homo sapiens szokásként."


Ezt nem tudom mire vélni, nem is reagálok inkább semmit, remélem nem nekem szól...:D


Na ennyi jött most, ha kíváncsi vagy valamiben a véleményemre (kac-kac), akkor szólj bátran...:DDD


A megoldási javaslataidat meg még mindig várom, hátha eszedbe jut valami.

2011. nov. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!