Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Annyira utálom magam! Miért...

Annyira utálom magam! Miért nem vagyok jó semmiben?

Figyelt kérdés

Már évek óta keresem, hogy miben vagyok jó de SEMMIBEN. Nagyon türelmetlen vagyok de mindenhez türelem kell. Már régóta próbálok rajzolni de nem megy. Egy 5 éves szebben rajzol mint én (pedig szeretnék jól rajzolni). Írás, tánc, ének vagy bármilyen zenés izé kizárva. Próbáltam kutyát tanítani de fúúú...inkább nem is gondolok rá. Sportról inkább ne is beszéljünk. Hobbim sincs, egyik tantárgyból se vagyok erős. Nem vagyok jó semmiben, már unom, hogy mindenki megtalálja, hogy miben a legjobb meg van hobbija csak én vagyok ilyen szerencsétlen. Miért?

14/L


2011. nov. 22. 21:28
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Szerintem neked inkább az hiányzik, hogy foglalkozzanak veled, ha a szüleid megtehetik írasd be magad valamilyen délutáni tanfolyamra.
2011. nov. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Minden csak elhatározás kérdése.


Én már bölcsibe olyan jól rajzoltam, hogy el volt hülve mindenki aki látta a rajzaimat, hogy ezt egy bölcsis csinálta? (kb. mint egy általános iskolás)

Volt oviban egy olyan fiú csoporttársam, aki pedig nem is tudott igazán rajzolni. Én már sorba nyertem a pályázatokat oviban és általános suliban is. Tényleg volt 'tehetségem' hozzá.

De aztán műszaki középiskolába mentem, ahol a kutyát nem érdekelte, hogy én szépen rajzolok-e vagy csúnyán. Így figyelmem inkább a reál tárgyak felé fordítottam és elköteleztem magam a műszaki pálya mellett.

Az a srác pedig, aki nem tudott rajzolni, teljesen beleszeretett a fafaragásba, mint művészetbe és ő olyan pályára ment ahova bizony kellett a jó rajztudás. Ő addg csiszolgatta a képességét amíg tökéletesen nem ment a rajzolás mindkét(!) kézzel (tehát a ballal is ugyanolyan jól rajzol már mint a jobbal). Ő jelenleg is olyan felsőfokú iskolát végez, ahol ki tudd teljesedni a faragás és rajzolás iránt. Én pedig már nem rajzolok olyan jól mint régen. Mondjuk, hogy átlagnál egy kicsit jobb, de semmiképp sem kiemelkedő.


Én viszont a 'tehetségem' másra cseréltem. Én nem jeleskedtem matekban (majdnem megbuktam belőle) és kémiában. De a szakmám megkövetelte ezek pontos ismeretét. 15 évesen eldöntöttem, hogy én a szakmám egyik legnagyobb alakja leszek, majd tankönyvek szólnak rólam.

Mikor megvolt a cél, elkezdtem szépen megtenni a lépéseket, hogy majd eljussak oda, amiért küzdöttem.


Most én korrepetálom a szaktársaim 60%át kémiából, mert ők nem értik. Számomra meg tiszta, mint a boci boci tarka...


Az életben mit sem ért a tehetség, ha nem fejlesztjük azt. Aki a céltudatos és küzd azért jobb legyen, az lehet ,hogy nehezebb út, de a megszerzett képességek/tudás már a tied, és senki nem fogja elvenni.


Én eltékozoltam a tehetségem, mert nem éreztem úgy, hogy a rajzolás lenne az életem, és nem is bánom ,hogy ez így alakult. De sikereim vannak a szakmámban, több mint amennyi a szakomon lévő csoporttársaimnak összesen (1 kivételével), de én ezért küzdöttem, hogy egyszer a legjobb legyek majd az országban.


22/L

2011. nov. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
legozzá
2011. nov. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

én is 14 vagyo és semmi hobbim nincs a világon... Pedig a sporton kívül én nagyjából mindenbúl jó vagyok. Jó dicsekvésnek hangzik, de valami csodálatosan rajzolok és mégsem szeretek. :(

Ezen kívül tehetséges vagyok zenében és utálom. Fogalmazni tudok, de nem szeretek. Tanulásban jó vagyok, de egyik tantárgyat sem kedvelem.

Én is nagyon sokáig így voltam, mint te. Semmi, de semmi nem érdkelt és akkor találtam egy jó könyvet, majd elkezdtem olvasni. Most már 4-5 hónapja rengeteget olvasok, és szinte semmi mást nem szeretek csinálni, egyet kivéve: Rájöttem, hogy rettenetesen jól szót tdok érteni az emberekkel. És az emberek hallgatnak rám... És ez jó érzés, mert meg tudom őket győzni, udok tanácsot adni. De hát ez nem számít hobbinak.

Ezenkívül lehet hobbi: Filmnézés, olvasás, zenehallgatás, esetleg fényképezés (most több nem jut eszembe), ezek olyanok, amikhez nem kell tehetség.

Egyébjént szerintem nincs olyan ember, aki semmiben sem jó, lehet, hogy te majd később fogod csak megtalálni. Lehet ez olyan is mint üzleti érzék, ember ismeret, humor, jó előadásmód... de ezekhez idő kell míg kialakulnak.

2011. nov. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy 1 kis hülye hisztis pic$ának néztek, nem tudom de az biztos, hogy amiket itt felsoroltatok egyiket se szeretem. Én meg a tanulás... 2 külön dolog :D a töri nem lenne rossz csak az a baj, hogy én nem hiszem el ezeket a dolgokat.
2011. nov. 23. 15:22
 16/16 A kérdező kommentje:
Vagyis biztos megtörténtek de én nem hiszem el, hogy ennyire tudják hogy mi hogy volt...
2011. nov. 23. 15:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!