Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Fura hangom lesz idegenek...

Fura hangom lesz idegenek előtt. Valaki tipp? 21l

Figyelt kérdés

Gondolom az önbizalomhiányom miatt alakult ez ki, h idegenek előtt tiszta furának érzem a hangomat. Sokkal mélyebbnek. Ilyenkor kb megszólalni sincs kedvem, mert utálom azt a hangot.

Hogyan lehet ezen segíteni? Nem tud valaki valami jó és hasznos beszéd vagy hangképzés gyakorlatot?


2011. dec. 5. 16:26
1 2
 1/14 anonim válasza:
Ez engem is érdekelne, ugyanez van velem is ha ismeretlen helyen kell megszólalnom vagy leszólítani vkit, teljesen más hangom lesz. Közre játszik nálam h önbizalom hiányos vagyok és félek beszélni is. De lassan kezdek hozzászokni :D
2011. dec. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
19/L vagyok ez lemaradt :D
2011. dec. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A " hangképzés " - i gyakorlatok olyanok volnának, mint az alapozó a pattanásos bőrre. Talán elfed egy ideig, azonban a valódi problémát nem oldja meg.


Amint te is észrevetted, ez a probléma BELÜL- ről jön. Akár önbizalomhiány, akár védekezési mechanizmus, a lényegen nem változtat és a lényeg az az, hogy mentális téren kell rendbehoznod magad és akkor rendeződik a fizikális rész is ( adott esetben a hangod )

Valószínűleg volt már kellemetlen tapasztalatod emberekkel szemben vagy csak kezdettől fogva szégyenlősebb/ félősebb vagy, bár ez ritkább eset, mivel általában mindig rossz tapasztalatok hatására lép fel valakinél az önbizalomhiány. Ezért azt javaslom neked, hogy gondolj bele, de úgy őszintén, hogy mi az amitől félsz amikor idegenekkel találkozol. Most úgy tűnhet, hogy egyszerűen félsz és kész, de ez nem így van. Ha elgondolkozol rajta, hogy miért, akkor ráfogsz jönni néhány indokra amiért így reagálsz az idegenekre.

Általában a ' kutya mechanizmus ' az, ami a te esetedben fellép. Ugyebár, pont mint egy kutya, aki ha idegent lát elkezd ugatni, úgy te is olyankor " felfegyverkezel " a hangod mélyítésével. A kutya miért ugat ? Mert negatív behatást, támadást érzékel. Te miért " mélyítesz " ? Valószínűleg ugyanezért. Félsz attól, akár tudatosan akár tudatalatt, hogy az adott idegen bántani fog téged előbb vagy utóbb ( akár verbálisan, akár fizikálisan ). Hiába a tanács, hogy próbáld meg fejben letisztázni, hogy minden oké és az emberektől nem kell félni- valószínűleg ez neked nem olyan egyszerű. Viszont azt javaslom, hogy gyakorlatozz minnél többet. Beszélj a barátaiddal, ha 1 félig ismeretlen körben találod magad ne félj odamenni egy szimpatikus idegenhez és beszédbe elegyedni vele, egyszóval tegyél meg mindent annak érdekében, hogy megszokd az embereket. Egy ídő után már a félelem elfog múlni, mert SZEMBENÉZTÉL vele.

2011. dec. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez a jelenség nálam is fennáll. Mikor megszólalok olyan helyen, ahol idegenek vannak, akkor teljesen másnak érzem... olyan égőnek és ezért inkább meg se szólalok.

21/F

2011. dec. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Sztem ez csak azért fura mert olyankor figyelsz rá, vedd fel vmivel (pl diktafon) mindenféle helyzetbe és majd utólag kielemzed.
2011. dec. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

sajnos tényleg fura lesz a hangom, mondta közeli barátom is.

egyébként azért vagyok önbizalom hiányos, mert nem volt még párkapcsolatom. de ezen nem tudok még segíteni, de a problémát addig is kezelni szeretném. azért érdekelnének a hanggyakorlatok.

2011. dec. 6. 07:17
 7/14 anonim ***** válasza:

Nekem se volt még párkapcsolatom és nekem is ezért áll fent az önbizalomhiány úgy érzem.

21/F

2011. dec. 6. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

önbizalomhiány. Tágísd a komfordzónád. Megnyugtatlak én színházban játszok mégis van, hogy lámpalázas vagyok társaságban ill feszült, és az egyik felem átéli amit mondok a másik meg szigorúan korrigálja a fogalmazást, ettől néha zavaros az egész. Ez a hangnál is így van bizonytalan, mert erősebben figyelsz arra, hogy precíz legyen minthogy átadnád magad a társalgásnak.


Nekem sincs régóta párkapcsolatom 23 évesen de elfogadom a néha suta társalágási stílusom. Érdekes viszont, hogy ez a nagyközönség előtt nem jött elő. Gyakorolj! Beszélj ott azzal és ott akivel lehet.


Evulúciós oka, hogy a félelem miatt megnő a hanngszíned hiszen az állatok is magas hangszínnel jeleznek egymásnak amikor veszély van.

2011. dec. 17. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

önbizalomhiány. Tágísd a komfordzónád. Megnyugtatlak én színházban játszok mégis van, hogy lámpalázas vagyok társaságban ill feszült, és az egyik felem átéli amit mondok a másik meg szigorúan korrigálja a fogalmazást, ettől néha zavaros az egész. Ez a hangnál is így van bizonytalan, mert erősebben figyelsz arra, hogy precíz legyen minthogy átadnád magad a társalgásnak.


Nekem sincs régóta párkapcsolatom 23 évesen de elfogadom a néha suta társalágási stílusom. Érdekes viszont, hogy ez a nagyközönség előtt nem jött elő. Gyakorolj! Beszélj ott azzal és ott akivel lehet.


Evulúciós oka, hogy a félelem miatt megnő a hangszíned hiszen az állatok is magas hangszínnel jeleznek egymásnak amikor veszély van.

2011. dec. 17. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

ja és nem igaz amit az előző írt, hogy csak tüneti kezelés. Igenis van olyan, hogy hangképzés nem csak énekesnek.


Hát a legjobb gyakorlat ha beszélsz. És ha egyedül vagy olvass hagosan és figyeld a hangszined és játsz vele. Intonálj vele. Próbáld eltorzítani. Nevess hangosan ha nevetni akarsz. Hallgass mély hangú nőket, film, zene , vers. Én úgy éreztem, hogy hasonlóvá válik a lingvisztikám azéval akire nagyon figyelek legyen ez egy szinkronhang, vagy énekes. Éneklés mondjuk nagyon jó gyakorlat, ha tudsz. Skálázz.

2011. dec. 17. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!