Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan fejleszthetném a...

Hogyan fejleszthetném a kommunikációs-készségemet?

Figyelt kérdés

Sajnos nem tudom normálisan kifejezni magam, így szinte a lányoknál sincs semmi esélyem. Szokták mondani, hogy sokat kell olvasni, nos hát én szoktam, sok szót ismerek, de egyszerűen nem tudok beszélni és nem tudom kifejezni magam. Tudnátok valamilyen tippet,tanácsot adni, hogyan fejlesztetném a kommunikációs-képességemet?Hogyan alakíthatnék ki jó "beszélőkét"?


18F


Köszönöm a normális válaszokat!


2011. dec. 30. 22:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

csak az interaktív kommunikáció segítene, ezért is ajánlottam ennek a "modellezését"

felejtsd el a netet, a tv-t...tedd amit mondtam

keveredj rövidebb, akár előre begyakorolt párbeszédekbe bevásárlásnál az eladóval vagy valakivel, akivel nem fogsz napi szinten (vagy egyátalán) találkozni)

építsd fel előre, találj ki sablonokat, idővel belejössz a rögtönzésbe és a spontán beszélgetésbe

2011. dec. 31. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad

a te fogalmazási készségeiddel sem megy sokra...

2011. dec. 31. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%
Hát a tiéddel se megy sokra! Legalább megpróbáltam segíteni, nem kéne leszólni más segítségnyújtását DoktorÚR!
2011. dec. 31. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek, próbálkozok :)
2011. dec. 31. 00:10
 15/19 anonim ***** válasza:

mit vagy úgy felháborodva, te is leszóltál...

csak megtanultál helyesen írni? álszent

2011. dec. 31. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%
Te kötöttél belém még jó hogy! Ki nem sz@rja le hogyan írok mikor egy ilyen gyökér mint te vagy leszól másokat, és még te vagy felháborodva na takarodj! Ki a f@szomnak képzeled te magadat, de nagy ember vagy te itt, gyökér!
2011. dec. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
48%

nem képzelem magam a f@szodnak, mivel neked olyan nincs, kis csicska lúzer, olvasd szépen vissza, mit írtál, ha az anyázáson kívül máshoz is értesz :)

így akarsz te kommunikációs tanácsokat adni? szépen választékosan se tudsz káromkodni :D

ezt elbuktad drága barátom :)

ilyen kis fütyit... -.-'

2011. dec. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Nekem is ez a bajom. Habár én tudok jól kommunikálni de nem mindenkivel és akivel tudok azzal is inkább írásban. Nem tudom miért van így. Ez tényleg érdekes. Magamban megtudom fogalmazni nagoyn jól, de ha elém tárul a feladat, hogy elmondjam, nem tudom és mindig belepirulok, és érzem, hogy éget az arcom, és legszívesebben otthon maradtam volna a francba. Ezt lehet fejleszteni...elvileg... apám veszekedik velem, hogy mi a francért nem tudok beszélni, mert neki volt egy aranyos kislánya, aki mindig csak csevegett, most meg egy magába fordulós csajszi lettem és rám sem ismer... szerintem ez 1. nem a te hibád. lehet hogy úgy voltál nevelve, esetleg olyan dolgok történtek veled amik hatására nem tudsz normálisan beszélni. 2. hogy tudj beszélni lehet először is el kéne kezdened pl írni. Akármit. Én például verseket írok, dalszövegeket, rövid szövegeket, novellákat. És az irodalom tanárom szerint viszonylag jók, csak túlságosan sok a mondandóm és nem tudom kifejezni magam érhetően. lehet neked is kéne valami ilyenhez hozzáfognod :) Ha gondolod tényleg írjál valamiket, és nyugodtan mutasd meg valakinek. Egy barátodnak, családtagodnak, esetleg neten valakinek, rakd föl blogba. De nekem is elküldheted, írj privát üzenetet, ha gondolod :)

Én is elkezdtem ilyen izéket írni, és picit fejlődtem, habár apámmal még mindig utálok beszélni. :/ de más az ha valaki utál vkivel beszélni, mint hogy nem tud beszélni

2011. dec. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

olvass sokat!

17/L

2012. jan. 2. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!