Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Adni szeretnék, de önző is...

Adni szeretnék, de önző is vagyok, mit tegyek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Férfi vagyok, pár éve külföldön élek és most jól keresek. Van egy kedves ismerősöm Mo-n, (férfi) aki pár éve, amikor csóró voltam, segített rajtam (alkalmi munkákhoz jutottam általa). Azonkívül sportolgattunk is együtt kicsit. Sajnos nem lett belőle mély barátság,mert ő már családos,én meg külföldre költöztem (muszáj volt,otthon már felkopott volna az állam). Azóta sajna ritkán beszélünk,nem sok közös téma van,hiszen elég különböző életet élünk,leginkább a problémáinkról mondunk egymásnak monológot:) Ma felhívtam, azzal a szándékkal,hogy meghívjam hozzám egy hétvégére, természetesen fizetném a repjegyét,elmennénk kirándulni,kizökkenne az otthoni problémákból,lenne legalább egy közös élményünk. Ő nagyon szabadkozott, hogy nem fogadhatja el.. aztán elszólta magát, hogy 17 fokban vannak, spórolnak. Szegényen élnek.


És ekkor elgondolkodtam, hogy:

1) ha igazán segíteni szeretnék rajta,akkor a repjegy árát inkább át kéne utalnom,hogy ne fázzanak,rendesen egyenek. Tényleg nagyon szegény körülmények között vannak.

2) másrészt -mivel egy közeli barátom sincs- szeretném a kapcsolatot tartani legalább vele (egy közös hétvége 3 évente),ha majd egyszer hazaköltözök, közvetlenebb viszony legyen köztünk, ne legyen x éves kihagyás.

3) úgy éreztem a beszédjéből,szégyell bármit elfogadni, és megsérteni sem akarom azzal, hogy pénzt utalok most a téli rezsire, kicsit olyan,mintha "megvenném". Akkor már inkább a repjegy, az mégsem annyira személytelen,mint a pénz. Egyszer kért kölcsön pénzt (nehezen tette),és kamatot fizetett rá (amit persze azonnal visszautaltam). Úgy érzem,a pénz adománnyal lekötelezné magát nekem és én nem akarom őt "megvenni", így is elég távoli már a kapcsolat közöttünk, csak per pillanat jobb ötletem/lehetőségem nincs,hogy szorosabb legyen.


Nem tudom, értitek-e az erkölcsi dilemmát?

Mi a helyes lépés?


2012. jan. 5. 00:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Én értem a dilemmádat.Szerintem kérdezd meg tőle nyugodtan, hogy tudsz-e valamit segíteni bármiben is, mert hálás vagy neki azért, amit veled is tett annak idején. Ezt így őszintén mond meg neki nyugodtan. Szerintem jól fog neki esni és látni fogja, hogy nem vagy hálátlan, vagy nagyképű, amiért jobb lett a sorsod. Amúgy ez lehet hülyeség amit most írok, nem tudom vallásos vagy-e, de lehet, hogy Isten így akar Téged próbára tenni, hogy mennyire vagy jó ember.

Szerintem ezek után keresd majd meg gyakrabban, mert ha hazajössz, tényleg jó lesz, h van legalább egy ember, akire azért tudsz számítani.

2012. jan. 5. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én a helyedben inkább a repjegyét és az ott-tartózkodását finanszíroznám, elvégre a barátod családját nem neked kell eltartani, az anyagi problémáikat oldják meg maguk, de egy kis kikapcsolódásért még tán hálás is lenne és a büszkesége sem sérülne.
2012. jan. 5. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem meg ha tényleg elég jól megy, akkor utazz te el hozzájuk és az ő repjegyének az árát meg add neki.


Mondd el neki, hogy mennyire hálás vagy a múltban kapott segítségéért és hogy azt sosem fogod elfelejteni. A repjegy árát pedig vegye úgy, mint ajándék azért hogy anno pártfogása alá vett és hogy most vendégségben náluk vagy.


Fura szitu lesz am, de rajtad múlik mennyire akarsz segíteni rajtuk - valamint magadon is, hogy nem hagysz egy ilyen jólelkű ismerőst elveszni az évek során és meglátogatod.


Én meg ezt tartanám köztes megoldásnak. De ha ez nem megoldható akkor repjegy ára menjen, de ígértesd meg vele hogy mindenképpen találkozni fogtok és nem felejtitek el egymást.


Egyébként meg igazán jófej csávó lehetsz :D

2012. jan. 5. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én a helyedben mindenképp meglátogatnám, ha van rá pénzed. És akkor elvinni őket családostól valahova egy napos programra.

Ha tényleg önzetlen vagy, akkor nyomtatsz valami sorsjegyet, vagy valami, és ráírod hogy nyert xezer forintot, és akkor valahogy átutalod neki te, miutn párszáz forintért megvette a sorsjegye,t hgoy ne legyen enki feltűnő. Nemkell pon t ez, de a lényeget érted... mintha nem te adnád.

2012. jan. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Repjegy lett vegul, persze orult neki:)


Az onzoseget arra ertettem, hogy EN akartam vele lenni ahelyett hogy CSAK neki adnek (pl. penzt, vagy a csaladjanak elmenyt). Kozvetlen penz, vagy utalvany adasa kellemetlen lehet szamara, es valoban nem nekem feladatom megoldani az anyagi problemakat (kiveve ha jobb melot tudnek szerezni neki). Koszonom szepen a valaszokat, vegulis kaptam megerositest a repjegyre is:)

2012. jan. 6. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!