Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tennél ha egy közeli...

Mit tennél ha egy közeli hozzátartozód halálos beteg lenne, és téged kérne meg hogy segitsd át a másvilágra, mert már borzalmas kinokat él át, megtennéd?

Figyelt kérdés
2009. máj. 23. 09:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
46%

Nem!

Azért nem, mert hiába segítenék neki, lehet, hogy ő úgy érzi, neki jobb lenne, viszont engem azontúl gyilkosnak titulálnának, valószínűleg nyomozás indulna az ügyben, bezárnának és nem lenne egy tiszta múltam, amivel könyebb állást találni, mint egy bűnözői múlttal!

2009. máj. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%
én se tenném meg.azért nem mert majd Isten eldönti mikor kell távoznia,mindennek van valami oka,így a szenvedésnek is.én is szenvednék de akkor se tenném meg.ja nem vagyok egy szentfazék de attól még hiszek Istenben.
2009. máj. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Hál' istennek nem voltam még ilyen helyzetben, és remélem nem is leszek soha. De az aktív eutanáziát én sem támogatom. Inkább megpróbálnám elhelyezni egy hospice osztályon, ahol a kezelést elutasíthatja, de a fájdalomcsillapítást szinte korlátlanul igénybe veheti. Ez talán megkönnyítené a távozását minden szempontból.
2009. máj. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
34%

Köszönöm a lepontozást, gondolom hülyeséget írtam...=/


/első válaszoló/

2009. máj. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%
hát ha te csak azért nem tennéd meg mert utána nehéz lenne munkát találnod az elég baj.
2009. máj. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
60%

Én megtenném. Szégyen, hogy tiltott az eutanázia. Néha már tényleg az a jobb.

Nem az eutanáziát kellene tiltani, hanem az abortuszt, mert az az igazi gyilkosság.

2009. máj. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%

Amúgy tudni kéne olvasni! ;)

Nem csak azért nem tenném meg...a rendőrségen mit mondsz? Hogy megkért, hogy öld meg, mert nagyok voltak a fájdalmai? Őket az nem érdekli, bizonyítani nem tudod, szóval "gyilkos" vagy...és börtönbe dugnak. Kösz nem!

Én is megtenném, ha nem lennének ilyen következményei, és senki nem vonna felelősségre!

2009. máj. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
64%
Jelen törvényi keretek között semmiképpen. Lehet, hogy ő szenved, én viszont a börtönben fogok rohadni pár évig, tönkrevágom az életem (ugyebár egy börtönviselt embert ki akar foglalkoztatni), úgyhogy köszi, nem. Akassza fel magát, ha ennyire tetszik neki, vagy szépen vágja fel az ereit, de én ehhez nem asszisztálok, akármennyire együttérzek is vele.
2009. máj. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
96%
én segitenék neki. Mindenkinek joga van úgy meghalnia ahogyan akar. Éppen elég társadalmi, állampolgári kötelességünk van, úgyhogy legalább a halálhoz való jogot adják meg. Nagy butaság, hogy Magyarországon még nem engedélyezték az eutanáziát.
2009. máj. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
47%

Én is ezt mondtam, csak külön magyarázat kell hozzá, mert egyesen nem értik, hogy a börtönviselt ember nem kell senkinek...


/1.-4.-7. válaszóló/

2009. máj. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!