Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tennél ha egy közeli...

Mit tennél ha egy közeli hozzátartozód halálos beteg lenne, és téged kérne meg hogy segitsd át a másvilágra, mert már borzalmas kinokat él át, megtennéd?

Figyelt kérdés
2009. máj. 23. 09:34
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
93%
én jónak tartom, hogy az eutanázia minden formája tiltott. azért, mert egy haldokló beteget elég könnyű meggyőzni arról, hogy jobb lenne neki a túlvilágon, túl minden szenvedésen. nem mondom, hogy mindenki, de sokan ezzel visszaélnének, aki már szabadulni akar valakijétől. azonkívül nincs objektív meghatározása annak, hogy ki szenved és ki nem. nem lehetne egyértelműen meghatározni kinek jár és kinek nem. egy haldokló beteg nem tud dönteni. és gy rokonnak sincs joga dönteni valaki más életéről. a fájdalomcsillapítók, főleg morfinszármazékok úgyis hamarabb elaltatják a beteget, minthogy a betegségben elhunyna. én az orvosira járok és az életre tettem fel az életem, nem a halálra. a halál sosem kegyes, ilyen nincs. szerintem az embereknek nincs jogunk dönteni mások életéről. én még hiszek abban, hogy gyógymód bármikor jöhet bármire. lehet lepontozni meg nekem esni, hogy mekkora szemét vagyok, hogy szenvedjenek csak mások. az emberek nem tudnák kezelni az eutanáziát.
2009. máj. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
95%
Én megtenném ha nem lehetne bizonyítani ellenem, de csak elviekben. Gyakorlatban már nagy szükség lenne a félelmem legyőzésébe, ami talán nem menne, és nem hiszem hogy ez jó dolog.
2009. máj. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
52%

1. válaszoló valami szégyen..


Amúgy nem tenném meg, semmiképp.

2009. máj. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
30%

Szégyen vagy te! Te sem tennéd meg, akkor miért vagyok szégyen?

Annyi a különbség, hogy én tudom, hogyha megtenném, akkor mi várna rám...

2009. máj. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Talán mert magadra gondolnál, miközben a másik nagyobb bajban van.
2009. máj. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!