Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Önbizalomhiány? Már tényleg...

Önbizalomhiány? Már tényleg nem bírom legyőzni.13/L

Figyelt kérdés

13 éves lány vagyok, és teljesen utálom magam.

Mind a külsőm, mind a belsőm. Elég magányos vagyok, egy igazán jó barátnőm van. De a közelben nincsenek is olyanok, akikkel jóban tudnék lenni. Vidéki vagyok, itt nagyon kevés ember él. Ezért nem tudok kommunikálni, ismerkedni.

Csúnyának érzem magam. Ha belenézek a tükörbe mindig elundorodok.

Semmi jót nem tudok magamról mondani.


Légyszi, olyanokat ne írjatok, hogy "Minek izgat?" meg "Nem kell ezzel foglalkoznod". Az nem segít.

Senki sincs akinek ki bírnám önteni a lelkem.

Kb. 10-11 évesen kezdődött ez az egész, azóta semmit sem javul. Sőt, egyre csúnyábbnak érzem magam.

Az a baj, hogy már a tanulásra is nehéz koncentrálnom, mert mindig csak magamon jár az eszem.


Köszi, ha valaki segít!

13/L


2012. jan. 8. 17:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
lányok,ha ilyen problémátok van akkor küldjetek nekem privátra fb elérhetőséget és segítek bármiben amiben csk lehet...nem harapok..nyugodtan fel vehetitek velem a kapcsolatot..
2012. jan. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
Drága Istenem, velem is ugyan ez van. Néha már keringet a gondolat, miért nem vágom fel az ereimet, legalább vége lenne mindennek kezdhetek egy új életet, ami sokkal jobb lesz, mint a mostani. Én csak tudom, nincs az agyammal semmi baj, de láttam előző életemből képkockákat, biztos nem álom volt. Még ma is feltudom azokat eleveníteni. Egy sötét alak, valami kés-szerű tárgy villan meg a kezében, fut felém, elkap és véget vet az életemnek. És biztos vagyok benne, hogy így kerültem át a mostani életembe, ami egy siralom. 14/F
2012. jan. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Én csak annyit tudok mondani, hogy higyj magadban! Biztos vagyok benne, hogy nem vagy ''csúnya'' mert a szépség belülről fakad. Nem számít, hogy az emberek mit mondanak, mert ők csak a külsődet látják, azt nem, ami belül rejtőzik. Ahhoz, hogy mások meglássák, hogy milyen csodálatos ember vagy, először meg kell tanulnod szeretni önmagad. Ha ez megvan, akkor ők is szeretni fognak.

Tudom, mit érzel, és ha gondolod írj nekem! 16 éves vagyok, de ne félj rámírni. Én sem vagyok egy szépség, de a külső nem számít szerintem. :)

2012. márc. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
A tini lányok egytől egyig ilyenek :) (kivételek persze vannak) idővel elmúlik és ha érdekel az ilyen dolog játszhatsz MMORPGkel az ilyen játékban egy csomó jó haver van akivel akár Skypeon is beszélhetsz, nyugi legyél ön magad éld az életed amíg fiatal vagy :)
2012. máj. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Szia!:)

Teljesen megértelek, én is sokáig ilyen voltam. Önbizalomhiányom még mindig van egy kicsit, de a külsőmmel már nagyjából meg vagyok elégedve. Csak próbáld meg azt egyszer, hogy amikor a tükörbe nézel, ne úgy állj neki, hogy "Úristen, de ronda vagyok!", hanem próbálj meg a pozitívumaidra gondolni, testileg-lelkileg egyaránt. Tudom, hogy ezt így könnyű írni, de hidd el, hogy ha pozitívan állsz neki, akkor egyre jobb és jobb lesz. És az biztos, hogy vannak pozitív tulajdonságaid!!:) Ha nem tudod senkivel megosztani a problémáidat, akkor kérj tanácsot, beszéld meg anyukáddal, vagy ha van nővéred, akkor vele. Biztos, hogy tudnak segíteni. :) A tanulásnál szintén.. Ha esetleg van olyan tantárgy, amit szeretsz vagy jól megy, vagy esetleg valamilyen sport, akkor abból próbálj meg még jobb lenni, mert az is segít az önbizalmadban.:) És ha egyáltalán nem változik semmi, akkor akár szakemberhez is fordulhatsz.(Gondolok itt pl. pszichológusra.) Szerintem az is nyújthat segítséget a különböző tanácsokkal, vagy akár csak avval, hogy ki tudod adni magadból a problémákat.

2012. jún. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!