Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Sok a 23 év? Hol kellene már...

Sok a 23 év? Hol kellene már tartanom?

Figyelt kérdés
Ennyi leszek a nyáron, és amíg tizenéves voltam, úgy képzeltem el hogy ez a kor ilyen vízválasztó. Ennek az lehet az oka hogy a nővéreim mindketten 23 évesen szültek először, és anyukám is engem ennyi idősen szült. Szóval az én szememben egy 23 éves már felnőtt, anyuka/feleség stb. (úgy képzeltem el hogy én is így leszek...) Ehhez képest így belegondolva semmi felnőtt érzésem nincs. Úgy érzem magam mint 20 évesen pl. Jó persze okosodtam azóta, de sem kapcsolatom nincs, sem munkahelyem.
2012. jan. 11. 21:27
 1/8 A kérdező kommentje:
Mondjuk lehet azért is érzem így mert ez a 23 év ugye az évek alatt ilyen határként alakult ki bennem, hogy ha ők 23 évesen jutottak el odáig, akkor nekem is ezen az úton kellene járnom. Persze ez nem verseny, de mégis mivel "lecsúszom" a 23 éves határról, a 25 évet tekintem lassan így. Meg a nővéreim 10 és 8 évvel idősebbek nálam, lehet azért is tekintettem rájuk annyira felnőttként mert még csak 13 és 15 éves voltam mikor szültek. És úgy képzeltem el hogy felnőttebb életem lesz ennyi idősen...
2012. jan. 11. 21:31
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen határ. Majd fogod érezni.
2012. jan. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen ezt sokan érzik, csak más életkort határoznak meg maguknak. Én azt gondoltam, legkésőbb 32 évesen szülöm kell, hát nem sikerült. Teljesen értem amit érzel.
2012. jan. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy kellene. Szerintem. Én is 23 éves vagyok, most fejezem be az egyetemet, de jövőre valószínűleg elkezdek egy másikat, és a jelenlegi kapcsolatomnak is véget vetek. Pedig már ötödik éve vagyunk együtt, és nincs is komoly gond. Ilyen kapcsolatba a nők többsége már szülne.

Számomra olyan szempontból vízválasztó ez a kor, hogy most jöttem rá, hogy ha nem lépek nagyon gyorsan, akkor az életem megalkuvások sorozata lesz, azt pedig nem akarom. Viszont így 30 éves korom előtt se egzisztenciám, se pénzem nem lesz. Nem baj. Akkor még mindig fiatal vagyok. Ráérek ezen aggódni negyvenévesen.

2012. jan. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Már ne is haragudj, de ez nagy butaság. Én megértelek, mert a legtöbb emberben vannak ilyen érzések sajnos. De ez nem normális dolog, mert így sose lehetsz önmagad. Miért gondolod, hogy az a normális, ahogyan mások csinálták előtted, mivel különbek ők nálad. Semennyivel. Szinte azt is mondhatnánk, hogy te vagy náluk érettebb, de ebbe ne menjünk bele. Az a lényeg, hogy próbáld meg kiirtani magadból a hasonló gondolatokat, beidegződéseket, hogy mi hány évesen NORMÁLIS ELVÁRT. Hidd el, nem lennél boldogabb, ha " már ott tartanál" "előrébb az úton" mert ha te nem szeretnéd még igazán, akkor nem kell ezt csinálnod, mert a te boldogságod a cél. Ülj le egyszer és gondold végig,hogy mit akarsz az élettől, de próbáld kizárni az elvárásokat. Bár lehet, hogy nem is érzed, hogy az elvárás lenne, mert szinte már úgy tűnik, hogy ezt te akarod, de közben nem is..
2012. jan. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen konkrét határ, hogy "na, most akkor x életévtől felnőtt vagy!" emberileg.

Ne görcsölj rá a dolgaidra, csak szépen építgesd az életed. Semmi nagy dologgal nem vagy elkésve 23 évesen!

2012. jan. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is sokat gondolkoztam ezen. És én is kezdek már beparázni lassan 23 évesen, hogy nem tartok még sehol.


De ha körbenézek a korosztályomban, 22-23 évesek között, ők is ugyanott tartanak. Vagy tanulnak még ők is, vagy a szerencsésebbek már dolgoznak.


1 embert ismerek, akinek van családja, meg egy gyereke, de az is csak becsuszott.


A mai világban az ember nem nagyon mer családot vállalni, mert fél hogy nem tudja miből eltartani, ezért sokan először inkább tanulnak- fősuli, egyetem ami ugye 3-5 év érettségi után- , majd karriert építenek, és ha megvan a biztos anyagi hátterük, akkor mernek csak gyereket vállalni.

De ez Magyarországon egyre nehezebb.

2012. jan. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Nenya válasza:

Én 16 évesen elhatároztam, hogy 25 évesen férjhez megyek és 28 évesen szülök először.

A valóság: 31 évesen férjhez mentem, próbálkozunk babával, és marha jól érzem magam...

Ne siess el semmit!

2012. jan. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!