Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Valami jó önbizalom növelő?...

Valami jó önbizalom növelő? Feszültségoldó?

Figyelt kérdés

Borzasztóan érzem magam.Olyan érzés mintha valami lassan csócsálná az agyam és a lelkem aztán leköpne vele.

Régen azt gondoltam hogy normális vagyok,hogy nincs ilyen mértékű problémám.De lassan rá kellett jönnöm hogy amit csinálok az nem normális.Szinte szándékosan elijesztem az embereket magam körül,senkinek sem nyíltam meg még életemben,nincs kapcsolatom a külvilággal,mégis úgy teszek mintha semmi se bántana,mintha boldog lennék.Folyamatosan feszült vagyok a suliban,nagy tömegben,néha már azt hiszem hogy paranoiás vagyok,mert mindig úgy érzem hogy engem bámulnak és lenéznek.

Az önutálat annyira elhatalmasodott rajtam,hogy ez már kihat a fizikai világomra.Elkezdtem gyűlölni a saját rajzaimat,mert magamat látom bennük,a stílusomat,ha rájuk nézek elfog a bánat és keserűség,utálom a ruháimat,mert az enyémek,utálom a szobámat mert ÉN lakok benne,én köszönök vissza magamnak minden falról,utálom a tehetségeimet is,gyűlölöm ha 5-öst kapok vagy dicséretet a tanártól,csak arra tudok gondolni hogy most még jobban utálnak,meg hogy istenem csak a könyveknek vagyok elég jó,mást nem érek.Utálom ahogy gondolkodom,ahogy beszélek,minden mozdulatomat és szavamat kritizálom magamban.Az egyetlen hely ahol lenni szeretek az otthon,és a képzeletvilágom.

Bocsi elég hosszú lett a nyafi.Ha ki tudsz ebből valamit elemezni kérlek írj,én már belefáradtam az agymunkába,leálltak a kerekek,a lélek meg csak poshad.


2012. jan. 22. 03:26
 1/5 anonim ***** válasza:
17%
Pálinka
2012. jan. 22. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért utálod magad, mert nem bégetsz együtt a birkanyájjal? Én éppen ezért szeretem magam; abba betegednék bele, ha olyan lennék, aki állandóan a mások diktálta divatot követné. Azért gondolod, hogy mások lenéznek, mert te lenézed magad, ez gondolom, előtted is világos. Nekem nagyon úgy tűnik, hogy minden áron be akarsz simulni a tömegbe, félsz különlegesnek lenni, pedig ha tudnád, én mit nem adnék, ha a környezetemben legalább 1 olyan ember lenne, mint te. Merj több lenni mint mások, merj önmagad lenni! Nincs annál nagyobb érték, legalábbis szerintem.
2012. jan. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az utolsóval.
2012. jan. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is hasonló stílus vagyok, sajnos nekem is önbizalomhiányom van és mikor valahol vagyok, akkor azt gondolom, hogy engem néznek. Kommunikációval is problémáim vannak, nem merek társaságban beszélni, nem merem a véleményem kimondani, témákhoz se tudok hozzászólni. Barátok, haverok nekem sincsenek. Önutálat nálam is jelen van. Jó lenne ebből a helyzetből, de nem igazán látok rá sok esélyt.

21/F

2012. jan. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekek tanuljatok meg elcsendesiteni az agyatokat es szeressetek magatokat
2012. jan. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!