Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ez önbizalomhiány miatt lehet?

Ez önbizalomhiány miatt lehet?

Figyelt kérdés

Sokszor úgy érzem,főleg ha egyedül vagyok,vagy sok ember elé kell kiállnom,hogy semmi önbizalmam sincs,és hogy biztos azt gondolják rólam,hogy milyen szerencsétlen/ronda/buta vagyok,vagyis én ezt gondolom magamról,és ez meglátszik rajtam és sajnos a rossz dolgok sokszor be is következnek,mert erre koncentrálok.De a többi esetben van önbizalmam és más vagyok.Viszont ha tükörbe nézek nem azt látom a tükörben aki belül vagyok és ez zavar.Éreztetek már ilyet?Vannak hibáim is amiken szeretnék változtatni,pl.sokat beszélek,bár ez annyira nem zavar:D meg hogy túl sokat gondolkodom hülyeségeken,főleg magamról,és annyira bebeszélem magamnak hogy én "más" vagyok mint a többi ember,hogy már magam is máshogy kezel magam..remélem értitek:D meg türelmetlen is vagyok sokszor,és bunkó ok nélkül,de ez nem direktből jön,csak úgy,és ezeken szeretnék változtatni,illetve egy külső változás segítene nekem szerintetek?Hogy azt lássam akit szeretnék?

18/l


2012. jan. 22. 18:33
 1/5 A kérdező kommentje:

Megköszönném ha valaki elolvasná azért:)

Az még kimaradt hogy sokszor van az,hogy azt érzem hogy most megteszek vmit vagy meg kell tennem,pl.írok vkinek egy üzenetet,vagy facebookra kipostolok vmit,vagy odamegyek vkihez dumálni akivel nem szoktam nagyon...és utána jöna hang a fejemben hogy áá mégse kéne,meg úgyis hülyének néznek...és végül nem teszem meg...

2012. jan. 22. 18:38
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Jahhh drágám, hát az önbizalomhiányról tudnék mesélni neked...

Egy időben úgy próbáltam elnyomni a kisebbségi érzésemet, hogy flegma, lekezelő voltam mindenkivel, hogy úgy érezzék, én többnek tartom magam.

Ennek a csodálatos módszernek az lett az eredménye, hogy egyedül maradtam.


Azt javaslom állj a tükör elé, és mondd ki hangosan, hogy "szeretlek, mert..." és szedd össze az összes olyan tulajdonságodat, ami jó, és ami szerethetővé tesz téged. És ezt domborítsd ki mások előtt.

Az, hogy ronda vagy-e nem tudom, de a barátokat az érdekli a legkevésbé, hidd el.


Nagyon hamar érezni fogod az embereken, hogy jó irányban változtál. Ettől több lesz az önbizalmad. Ha pedig megnő az önbizalmad, és békében leszel magaddal, az egyenesen meg fog szépíteni.


Ott van pl. Hernádi Judit. Objektíve nem szép, de annyira harmonikus az egész nő, hogy én nagyon szépnek látom őt.

2012. jan. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
igen, emiatt van. Az én tüneteim is ezek :)
2012. jan. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
előző voltam 18l szintén
2012. jan. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, ez az önbizalomhianytol van, en is ezzel kuzdök. es pont most találtam ezt itt, a gy.k-n, szerinem olvsgasd Te is, van benne szó az önbizalomhianyrol, meg a többi pszichés "betegségröl".

[link]

2012. jan. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!