Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hány éves korodra nőttél fel...

Hány éves korodra nőttél fel igazán?

Figyelt kérdés
Néha kicsit furcsának érzem (bár eszem ágában sincs tudatosan változtatni), hogy 26 éves vagyok, de még mindig nem érzem magam igazán felnőttnek. Még mindig a szórakozás, a vásárlás, a bulizás érdekel, pont mint 18-20 éves koromban. Vannak velem kb. egykorú ismerőseim, akik már házasok és gyerekük van és igazából ezekkel az emberekkel semmi témám nincs és nem is tudom őket megérteni, hogy mi ebben a jó nekik. Én még tanulni, világot látni és magamat jól érezni akarom, igazából ezek a motivációim. A pár évvel fiatalabbakkal sokkal jobban kijövök. Van így más is rajtam kívül?

2012. márc. 1. 13:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%
Úgy igazán 23-24 éves koromban gondolkodtam felnőttesen, komolyan.
2012. márc. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
55%
szerintem az a jó ha az ember sohasem nő fel igazán, mindig marad benne valami gyermeki. Amúgy szerintem amikor a szülei meghalnak valakinek akkor lesz úgymond igazán felnőtt. Addig van kinek a gyereke lenni. Nincs azzal semmi baj.
2012. márc. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:

Én nyáron leszek 22 éves, és most az utóbbi fél évben nőttem fel.

Én mondjuk már másfél éve főállásban dolgozom (mellette levelezőn csinálom a főiskolát), és a párommal is 3 éve együtt vagyunk, így most jött el az az idő, amikor már úgy érzem, hogy elég érett vagyok ahhoz, hogy külön költözzek, saját lábra álljak, és most kezdtem el vágyni az esküvőre, gyerekre.

De szerintem ez egyénfüggő, mert aki 24-25 éves koráig iskolába jár, és a tanulás és a bulizás tölti ki az életét, az nem fogja hirtelen megváltoztatni az életfelfogását, hanem majd ha dolgozik, komoly kapcsolata lesz, akkor kezd el tényleg felnőttesen gondolkozni, és később nő fel, szóval nem fura a Te eseted, sokan vannak így.

2012. márc. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem nem ezen múlik, vannak emberek akik különböző okok miatt sosem házasodnak meg, nem lesz gyerekük, stb, most akkor ők sosem nőnek fel? Szerintem onnantól felnőtt valaki, hogy képes magáról gondoskodni, eltartani magát, nem a szülőkön él, meg ilyenek.
2012. márc. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
71%
44 éves vagyok , vezetői beosztással , egyedül álló apaként nevelem a gyerekem és még igazán nem nőttem fel. Nem is akarok... :D
2012. márc. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:

Lehet, hogy rosszul fogalmaztam, de úgy értettem, hogy akkor kezd el felnőttesen gondolkozni valaki, ha

-vagy elkezd dolgozni, és eltartani magát, önállósul

-vagy komoly kapcsolata lesz, és elgondolkozik azon, hogy eljegyzés, esküvő, gyerek


Ez együtt nem gyakori, hogy megvan, mert sokan vannak, akik ilyen idősen dolgoznak, külön élnek, de nincs kapcsolatuk, és sokan vannak, akiknek komolya kapcsolatuk van, és házasságot terveznek, de még csak tanulnak.


Persze az, hogy felnőni és hogy felnőttesen gondolkozni, éretten viselkedni, az két más dolog.


Van aki egész életében nem nő fel (mint ahogy az előttem lévő is írta), de attól még érett már, hiszen ő dönt a saját életéről, ő tartja el magát.

2012. márc. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
71%
Én 16 éves koromban költöztem össze a párommal, most vagyok 19. Már ez a 6. éve hogy együtt vagyunk. 18 életévem 2. felében kezdtem érezni magamban igazán a nőt. Most ez egyre erősödik, kíváncsi leszek én is mi lesz a "csúcs". Páromban is pár hónapja kezdtem észrevenni hogy hirtelen megférfiasodott. Ő 23. Igaz sok olyan dolog ért minket ami miatt fel kellett nőnünk.
2012. márc. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem is akarok felnőni, túl rövid ahhoz az élet hogy komolyan vegyük! 32/F
2012. márc. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:

Igazából akkor nőttem fel, mikor 19 évesen elköltöztem kollégiumba, az otthonomtól 200km-re. Nem volt se anya, se apa, mindent magamnak kellett megcsinálni: mosás, főzés, takarítás, bevásárlás, mindennapi rutin kidolgozása, emellett ugye tanulás.

2 hetente sikerül hazamennem, mert sajnos nagyon drága nekem az út, de akkor annyira jó hogy nincs semmi dolgom :) és újra gyereknek érezhetem magam, és örülök hogy láthatom őket.


Most hogy a párommal élek már egy éve, így még duplázódtak is a teendők, de élvezem hogy a támasza lehetek :)


22/L

2012. márc. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
én önálló vagyok, tehát eltartom magam és dolgozok, ja és kapcsolatom is van több éve és már egy kis ideje együtt is lakunk, de valahogy mégse vágyok arra, hogy "az élet nagy dolgaival" foglalkozzak. és a barátom se ilyen szerencsére.
2012. márc. 1. 13:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!