Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hány éves korodra nőttél fel...

Hány éves korodra nőttél fel igazán?

Figyelt kérdés
Néha kicsit furcsának érzem (bár eszem ágában sincs tudatosan változtatni), hogy 26 éves vagyok, de még mindig nem érzem magam igazán felnőttnek. Még mindig a szórakozás, a vásárlás, a bulizás érdekel, pont mint 18-20 éves koromban. Vannak velem kb. egykorú ismerőseim, akik már házasok és gyerekük van és igazából ezekkel az emberekkel semmi témám nincs és nem is tudom őket megérteni, hogy mi ebben a jó nekik. Én még tanulni, világot látni és magamat jól érezni akarom, igazából ezek a motivációim. A pár évvel fiatalabbakkal sokkal jobban kijövök. Van így más is rajtam kívül?

2012. márc. 1. 13:30
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Majdnem 21 éves voltam, amikor úgy igazából felnőtt lettem, szerintem. Elköltöztem otthonról, 250 km-re a családi fészektől. Elkezdtem dolgozni, albérletet fizetni, magamnak kellett mindent csinálnom. Aztán rá pár hónapra megismertem a páromat, vele fél éven belül összeköltöztünk, nemrég megvolt az eljegyzés is, egy-két éven belül esküvő, saját lakás jó lenne minél hamarabb. Szóval szerintem felnőtt vagyok. Párom szerint sokszor vagyok gyerekes. Anyukám is azt mondja, hogy még gyerek vagyok. Lehet nekik van igazuk :-) 24/L
2012. márc. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Én 16 éves korom óta érzem magam felnőttnek.

14 éves korom előtt váltak el a szüleim,én meg elköltöztem otthonról :-) jól tettem.

Szeretem a szüleimet,de ha otthon lakok mondjuk 20 éves koromig,akkor sehol se tartanék anyagilag.

Azért pont 16 éves koromtól,mert akkor már éltem meg egyedül 2 telet,ami elég húzós volt és akkor lett végre normális,állandó bejelentett munkám,illetve át tudtam iratkozni esti tagozatra és

2012. márc. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

bocsi előző vagyok :-)

és talán az,hogy egyedül is boldogulok tett felnőtté.

22/L

2012. márc. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:

16 évesen költöztem el otthonról a rossz körülmények miatt. (nem anyagi, hanem lelki).

Onnantól kezdve dolgoztam, volt komoly kapcsolatom, az iskola mellett.

19 évesen házasodtam, és kezdtem el vezetni a háztartást, munka mellett. Én akkortól éreztem magam felnőttnek, illetve igazi nőnek.

Ennek már 11 éve, és ugyanígy érzem, 2 gyerekkel.

2012. márc. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
Szerintem mindenki folyamatosan komolyodik. Én a felnőttséget onnan számítom, hogy a gyerek (diploma, szakképzés, érettségi, vagy vmi hasonló) után először teljes állást vállal. Szerintem mindenkinek ez hozza elaz igazi felnőttkort és a felelősséget. Természetesen akár 15-16 évesek is gondolkodhatnak felnőttesen, de igazi, sok tapasztalatot és bölcsességet szerintem csak egy totálisan önellátó életben szerezhet meg valaki.
2012. márc. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:

Szia!


26 éves vagyok én is. 23 évesen nőttem fel igazán, amikor gyakorlatilag 3 nap együtt járás után megkérte a férjem a kezemet. 65 nappal később a felesége lettem. Mi a jó abban, hogy ennyi idősen megházasodik az ember? Tudod mindenki más és másra van igénye. Én sosem voltam az a bulizós fajta viszont utazgattam ide-oda. "Kiélni" nem is szerettem volna soha magam egy pasim volt a férjem előtt. Ő 5 és fél évnyi kapcsolat után sem akart összeköltözni vagy legalább az eljegyzést megejteni, pedig anyagilag is minden feltétel adott volt. Ezért elhagytam, ő máig nem talált senkit, pedig ennek lassan 4 éve. 17 éves koromban közölték velem, hogy természetes úton nem lehet gyermekem, de a mesterséges megtermékenyítés is kockázattal járna, mert nagy valószínűség szerint nem tudnám kihordani a babát. Talán innentől kezdődött a "felnőtté válásom". Mindig is úgy voltam vele, hogy diplomázni 60 évesen is tudok, de gyereket szülni biztos hogy nem. Nekem semmit nem jelent, hogy elutaztam 1-2 helyre. Voltam ott és kész. Különböző igényekkel rendelkezünk és ezért is döntöttem a viszonylag korai házasság és az ezzel járó "kötöttségek" mellett.

2012. márc. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

19 évesen amikor elkerültem albérletbe. Ott mindent magamnak kellett megcsinálni, volt amikor havonta 1 tudtam csak hazamenni.

Persze teljes mértékben nem lettem felnőtt ugyan úgy szeretek szórakozni, vásárolni. Csak most már a férjemmel akarok mindent közösen. 23 éves vagyok. Szóval.... :) Már egy jó pár éve felnőttem. :)

2012. márc. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Sose voltam igazán gyerek.
2012. márc. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Én gyereknek túl felnőttes voltam, felnőttnek meg túl gyerekes. Viccesen mondogatom, hogy ötven évesen születtem és azóta fiatalodom :-)


30F

2012. márc. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
15 éves vagyok és 12-13 évesek a barátaim és nagyon jól eltudok beszélgetni velük . Korcsoportommal nincs közös téma :S.
2012. márc. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!