Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Van értelme ennek a csődhalmaz...

Van értelme ennek a csődhalmaznak?

Figyelt kérdés

Előre szólok, nem lesz rövid.

Szóval, az életem... egy fos. Nem csak másokat okolok, mert én is eléggé elrontottam, de már nem tudok mit kezdeni vele. Úgy nőttem fel, hogy mindenki jobb, mindenki többet ér nálam. A nagyszüleim, szüleim folyton a haverjaimat, barátaimat ajnározták, hogy bezzeg ők mennyivel ügyesebbek, mennyivel talpraesettek nálam. Már akkor sem szerettem magam, részben emiatt. Mindenki jobb, értékesebb, férfiasabb volt nálam, mégis miért szeretném magam? Folyton szorongtam, próbáltam elég jó lenni, de mindig kiütközött a "másságom". Az, hogy nem érdekel a foci, kocsik, pia, buli, cigi... és így sosem vettek be a "bandába", egy igazi barátom sem volt. Középiskolában is folyton csesztettek, tanárok-diákok egyaránt, csakmert nem tudtam olyan lenni mint ők, és megmondtam nekik a véleményemet, ha valamivel nem értettem egyet. 2 iskolaváltásom is volt, mert sehol sem volt jó. Tanulni, figyelni nem igazán tudtam, mert egyrészt nem kötött le az anyag, másrészt rettegtem minden egyes iskolai naptól. Lányokkal semmilyen kapcsolatom nem volt, "féltem tőlük", bár a tomboló hormonoknak köszönhetően nagyon kívántam őket. Csak néztem azokat a gyönyörű lányokat, ahogy azokkal csókolóznak, azokkal sétálnak kézenfogva, akik nap mint nap beszóltak nekem, megaláztak, kigúnyoltak. Fájt, de nem tudtam mit tenni. Családom nincsen, anyám "nevelt" fel. Mellette is csak azt tanultam meg, hogy nálam mindenki többet ér, és ha valami nem tetszik akkor kussoljak. A szex tabu volt, szinte semmit sem tudtam róla, csak azt, hogy tilos, nem jó... így el kellett folytanom mindent, amit kamaszkorban az ember a lányok iránt érezhet. Végül lesz*rtam a sulit, a gyerekeket, a hülye, uralkodni vágyó tanárokat és egyszerűen nem mentem be. Elmentem otthonról, csavarogtam, kifogásokat kerestem és eltellt 3 év. Továbbra sem változott sokminden. Nem szeretem magam, szorongok emberek között, lányokkal nem tudok dűlőre jutni, mert túl őszinte vagyok és annak ellenére, hogy nagyon fontos számomra a szépség, a külső, és irtózatosan hiányzik a testiség, nem a szexre helyezem a hangsúlyt. Így vagy baleknak, vagy barátnak tesznek el. Úgy érzem, hogy értelmetlen az egész. 20 éves vagyok, semmi elképzelésem mi lehetnék, önértékelésem nincs, azon kívül, hogy értelmesnek tartom magam és szerintem nem vagyok ronda, de ezek szubjektív dolgok. Érettségim nincs, még két év kéne, de nem hiszek benne, hogy sikerülne. Nem fekszik nekem ez az oktatásrendszer, nem szeretek emberek között lenni, nem tudok nekik megfelelni. Kiskamaszként még úgy gondoltam, hogy mostanra majd tanulok valamit, lesz valami alap végzettségem, munkám ami közben majd eldöntöm, hogy minek tanulok tovább, lesz egy megértő, kedves, csinos barátnőm akivel mindent meg tudunk beszélni, aki értékeli, hogy én szeretem és velem egyenes lehet... de egyikből sem lett semmi, és nem látok semmi kiutat. Külső alapján azthihetik rólam, hogy valami rosszfiú vagyok, mert idősebbnek kézek ki és farmert meg sima egyszínű ruhákat hordok, de valójában nagyon érzékeny vagyok. Úgy érzem túl gyenge a lelkem erre a világra. Meg szeretnék halni, de akkor is azon kattogok, hogy sokba kerülne a temetésem, meg halál után nem lesz vége és csak bolyongok valahol... Nem tudom mit kezdjek.


2012. márc. 1. 18:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt mutasd meg/mond el egy pszichológusnak és egyeztess vele időpontot ! Nem vicc sokat segíthet komolyan mondom!
2012. márc. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az állam eltemettet, ha nincs aki eltemessen.

Sok mindenben igazad van. Maradj önmagad, de amiben akarsz, abban próbálj változni, a pszichológus jó ötlet.

2012. márc. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Szerintem az már első lépés hogy ezt ide leirtad.

Szerintem is jó ha felkeresel egy pszichológust, tudna segíteni, no ne Csernust, valami rendeset...:D

Tanulni meg lehet estin, van felnőtt oktatás, heti két alkalom, a tanulás és a rengeteg leadott tananyag miatt nem nagyon van lehetőség arra hogy konfliktus helyzetbe kerülj, és tapasztalataim szerint a felnőttek megértőbbek, és nem mennek bele olyan hülyeségekbe mint a szekálás, vagy ilyesmi..jobb dolguk van annál.. Én a második szakmámat is igy tanulom..Utáltam a gimit, engem is baszogattak, pont azért mert mindig megmontam a véleményem, még az igazgató is utált, sose hagytam magam. Ez a jegyeimen is meglátszódott akármennyire is igyekeztem.. Nagynehezen de én végig csináltam a 4 évet, leérettségiztem, hálisten jóeszű vagyok, hamar fog az agyam, és mivel jó matekos voltam, igy legalább a matek tanárral jóba voltam..Akit persze mindenki utált.. Én mindig az ellenkezőjét csináltam annak mint a többiek.

Nem érdekelt hogy ki milyen menő, hányszor dob petárdát a wc-be stb.. ugyhogy kissé magányosan de kijártam..

Pedig én se vagyok csúnya vagy ilyesmi, tök átlagos vagyok , a nézeteimet és a viselkedésemet kivéve. Ez a mindig megfelelni akarás nállam is megvan a mai napig.

Szerintem fontos lenne kitűzni egy célt, egy elérhető célt, és kis lépésben affelé haladni.. 20 évesen még előtted a világ. igaz én se vagyok sokkal több, de az idő, és a kor akármennyi, mindig sokat jelent..

Nyiss egy kicsit a világ felé, nézz egy kicsit magadba, és ha akarsz valamin, változtass. A lényeg hogy lépj valamit, mert az élet rövid, és a végén büszke kell hogy legyél, mert te mindent megpróbáltál ami tőled telik.. Én igy fogtam fel, és igy vészeltem át mindent.

Jelenleg is tanulok, mellette dolgozok, és szeretnék fősulira menni, ha összegyülik egy kis pénz.ja és júniusban férjhez megyek.:)

Semmi sem reménytelen.

Kitartást, és sok sikert kívánok.

24/L

2012. márc. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Pszichológus csak pénzért foglalkozna velem, azt meg nem akarom. Szép foglalkozás, semmi bajom velük, de nem hülyén érezném magam, ha pénzért fárasztanék egy embert ilyenekkel úgy, hogy nem is érdekli igazából.

Esti sulit próbáltam, nem volt jó. Egy csomó zajongó ember, tanárok akik lenéznek mert ennyi idősen még csak itt tartok (idősebben is voltak ott, őket is így kezelték), nem magyaráztak el semmit és egyszerűen nincs motivációm. Nem tud érdekelni valamiért, és ez nagyon nagy gond.

2012. márc. 22. 18:53
 5/6 anonim ***** válasza:
Sportolj valamit!! :D
2012. ápr. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Amit erről olvastam, csak az jött ki, hogy rinyálsz, másokat hibáztatsz. Hát igen a rendszer a szar, a többi ember a rossz, és te vagy a tökéletes, meg nem értett ember!


Amúgy pszichológushoz mehetsz beutalóval is, csak kérj a háziorvosodtól.


Ja meg találj valami hobbit, amivel lefoglalod magad.

2013. márc. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!