Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ti nem érzitek úgy néha, hogy...

Ti nem érzitek úgy néha, hogy egy-két embert leszámítva csupa buta birkákkal vagytok körülvéve? 20/L

Figyelt kérdés
Néha úgy eltudok szomorodni ha beszélek valakihez és látom, hogy fel se fogja, felét se érti annak amit mondok. Általános iskolai osztálytalálkozón voltam és alig hittem a szememnek. 5 éve nem találkoztam velük, de mintha egyszerűen leépültek volna szellemileg. A tanárnő azt mondta nem velük van a baj, csak ők megrekedtek egy szinten, én meg továbbléptem mert vidékről Budapestre jöttem. Ennyit számítana ilyen szempontból, hogy hol él az ember? Milyen lehet olyan ostobának lenni? Gondolom egy szál problémát nem okoz nekik mert észre se veszik. Sokszor nagyon egyedül érzem magam. 3 nagyon jó barátom van akikkel szívesen vagyok (ők is 40 év felettiek), de a többi embertől szinte menekülök. Lehet csak én tartom túl sokra magam, hogy nem süllyedek a gyógypedagógiai szintjükre? Nőkkel már tulajdonképpen nem is állok szóba mert a divaton és a műkörmökön kívül nagyon másról nem is tudnak beszélni. Miért nem találok normális embereket? Hova lettek?
2012. márc. 17. 20:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Ezen én is vakartam a fejem... mi???? Gyárba elmenni dolgozni, én meg csak néztem? o.o? hm?? mi?! Én örülnék, ha egy gyárban, (szimering) például kapnék állást, megszakadni nem kell, és havi 120-130 túlórával...
2012. márc. 18. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Elnézést, talán kicsit rosszul fogalmaztam. Nem a pénztárosi munkával van bajom, de azért álomnak ez kicsit hogy is mondjam...kevés. A "problémám" abban merült ki, hogy ő azt képzelte, hogy a nevelőszülei majd eltartják ki tudja meddig (pedig csak addig fogják amíg tanul mert aztán már nem kapnak majd pénzt utána), és még meg is sértődött amiért megpróbáltam "felvilágosítani". Egyébként lett volna más lehetősége is, intéztem neki itt Pesten munkát egy ismerősöm éttermében ahol 3x annyit kereshetett volna jattal együtt mint a Tescoban, de közölte, hogy ilyen nagyvárosba nem jön mert biztos eltévedne...na, most erre mit lehet mondani?!

A tanulás nem pénz kérdése, nekem sincsenek szüleim, és pénzem sem volt, most saját vállalkozásom van, az egyetemen pedig lehet tanulni állami támogatással is. Egyébként ez tényleg csak egy kiragadott eset, minden nap találkozom egy-két hasonlóval. Nem atomfizikusokat várok az élettől de van egy szint, ami alatt nem szívesen szeretnék beszélgetni emberekkel. Vannak napok amikor rosszabb a hangulatom, ilyenkor úgy érzem ennyire hülye nem lehet valaki, csak engem szívat az ordenáré baromságaival. Lehet, hogy csak én tartom magam túl sokra?

2012. márc. 18. 01:43
 13/15 anonim ***** válasza:

De, pont most tettem fel egy hasonló témájú kérdést. Évek óta ezt tapasztalom, de valahogy nem akarom elhinni, hogy ez emberek ennyire primitívek. Nem csak buták de rosszindulatúak is. Kíváncsi vagyok más országokban mi a helyzet.


Egyszerűen a butaságuk, lelki alacsonyságuk elveszi az életkedvem is, amit a kevés kivétel nem tud pótolni.

Pedig nem tartom magam sokra és nem vagyok alapvetően pesszimista, antiszociális alkat, de elszomorít, hogy egy ilyen képességű lény, mint az ember, ennyire visszafejlett legyen ekkora tömegekben.


Sajnos én meglátásom szerint Pesten is ez a helyzet, sőt, arányaiban több is a buta ember, akik kivételesek, általában kiderül hogy nem pestiek.

Amikor meg én mondok ilyeneket a nőkről, le vagyok hurrogva, meg hímsoviniszta megkeseredett vagyok. Amikor meg egy nő mond ilyet, valahogy terelik a témát.


De jól látod, pont ez a baj, hogy észre sem veszik, sőt nagyon sok buta unalmas ember értelmesnek és különlegesnek hiszi magát. pedig vannak, akiket már 1-2 mondat után le lehet írni.


Én sem tudom hová lettek, és mitől változott meg így pár év alatt a világ, de azt hiszem, akik értelmesebbek, inkább elvonultak mert feladták a társasági életet. Szinte a véletlennek köszönhető hogy sikerült pár ilyen emberrel kapcsolatba lépnem.

Egyszerűen mindenhol a buta acsarkodó emberek érvényesülnek, akinek van egy kis esze inkább elvonul, mert nem kér belőle. És ez nagyon rossz dolog, mert ezek a buta emberek példaképpé válnak a fiatalok előtt, akik szintén a hülyeségre lesznek majd vevők: műkörmök, szteroidok, rasszizmus, szexorientált világ, drogok, partizás stb.

2012. márc. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

# 3/12

Nem egy lánytól hallottam már ezt, mert megunták a "saját fajtájukat", és a fiúkkal jobban kijöttek, persze azok közt is sok a silány, de azért arányaiban nem olyan rossz a helyzet.


Az szerintem tévedés, hogy az érzelemmentesség az intelligencia csúcsa. Akik nem képesek együttérezni vagy megérteni a másikat, azok szintén csak maguknak osztogatják a tanácsot. Ezt mis sem példázza jobban, mint egy ilyen kérdésben egymást szidni, hogy ki hova tartozik. Ez egy tipikus jelenség, amit korábban már a kérdező is említett, mert aki okoskodik és okosnak hiszi magát, az észre sem veszi, hogy a viselkedése rácáfol az elképzelésére.


# 12/13

Szerintem nem, ez természetes, hogy aki kicsit értelmesebb az átlagnál, néha úgy érzi hogy benne van a hiba és a világ összeesküdött ellene. De végül szerintem te is rájössz, hogy ez nem így van. Persze nem vagyunk szentek, de abban sincs semmi rossz, ha belátjuk, hogy vannak, akinél értelmesebbek vagyunk. Csak ez nem mérhető úgy mint a magasság, vagy a súly.

Egyébként ha valóban feltörtél egy nehéz helyzetből, az dicséretes.

2012. márc. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Ezzel nekem is van problémám , pedig csak 14/L vagyok. Épp a múltkor is elgondolkodtam a suliba, hogy milyen emberek is vesznek körül.Amúgy már nem egyszer gondolkodtam ezen.

Mindössze egy jó barátom van akivel viszonylag megértjük egymást meg még egy aki osztálytársam . O talán az egyetlen az osztályomban akivel még valamennyire megértjük egymást és egyformán vélekedünk.

Az osztályom felének semmi célja nincs a jövőjével kapcsolatosan. Gondoltam ez azért is lehet , mert nem látják mennyi mindent tesznek a szülei ,hogy eltartsák, és én csak azért gondolkodom másképpen , mert én latom a szüleim kínlódását .

Egy osztálytársam pl. egy bunkó paraszt , aki nem törődik semmivel. Egy másik sokszor fel nem fogja amit mondok neki... stb .

Én abban reménykedek , hogy most úgyis 8-os vagyok, nemsokára ballagok és majd az új osztálytársak mások lesznek a mostaniaktól. Nem tudom ,hogy ebben bízhatok-e.

2013. ápr. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!