Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehetne több önbizalmam?

Hogyan lehetne több önbizalmam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!^^


Amióta a világ a világ, mindig is sok problémám volt az önbizalmammal, sohasem tekintettem magam egyenrangú-partnernek a másikkal, pedig belül önmagam előtt nagyon is tisztában voltam az értékeimmel, mégis ha "színre" kerültem, olyan nyúlbéla voltam, hogy már fáj! :$


Hogyan lehetne ezen segíteni? Illetve hogyan lehetne ezt visszacsökkenteni, kezelni, hogy ez ne legyen ennyire erős bennem? Bárki, aki ezzel küzd vagy küzdött, írjon és fejtse ki bővebben a véleményét! : -)


Továbbá az is hozzásegít az önbizalomhiányhoz, hogy születésem óta rövidebb nyakam van, ám ez engem semmiben sem hátráltat/korlátoz, teljesen normális életet élek, egészséges környezetben nevelkedtem, mégis úgy érzem, ez óriási visszatartó erő!


A családomban is néha úgy érzem, kívülálló vagyok, pedig vannak, akik tényleg tök normálisan közelítenek felém, csak én érzem magam kellemetlenül, egyszerűen ez az életemben komoly kihívás, nagy feladat! Egyik családtagommal is mindig próbálok normálisan kommunikálni, mégis sokszor (mintha!!) gúnyosan nevetne rajtam, esetleg nem venne komolyan...


...valaki találkozott már ehhez hasonlóval?!


2012. márc. 25. 18:05
 1/1 anonim ***** válasza:
Nos igen, nálam is volt már ilyen. Azóta változott az öntudatom is. Egyre jobban nemtörődöm lett belőlem és már sokkal lazább vagyok, ami azt eredményezi hogy nem frusztrálok társaságban, nem vagyok egyes aprócska dolgok miatt ideges. Önbizalmad növelése kulcsa, az hogy szembenézz problémáiddal, és kéne változtatnod gondolkodás módoddal, de ehez többet kellene írnod.
2012. márc. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!