Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A stresszt és a gondolataim,...

A stresszt és a gondolataim, aggódásom evéssel kompenzálom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
sajnos az utóbbi időben nagyon sok stressz és aggodalom volt (van) az életemben, és sajnos (apukámtól örököltem) ezt evéssel vezetem le. Konkrétan úgy érzem legalább arra akis időre, mikor zabálok, megszabadulok a rossz gondolatoktól, így egyre több kaját tömök magamba. Ez már úgy érzem túllépte az egészséges kereteket, nem tudom mit tegyek. Minden nap megfogadom, hogy erős vagyok,és abbahagyom, de egyszerűen nem megy. Mit tehetnék? KÉRLEK SEGÍTSETEK!

2012. jún. 15. 21:55
 1/4 anonim ***** válasza:
a stresszes helyzeteket nem igazán lehet elkerülni, de azt magát hogy stresszelj bármin is, azt igen és azt kéne valahogy. azt sajnos én sem tudom hogy hogy de nekem valamiért megy, el kell lazulni és nem törődni a dolgokkal(bár ez az életmódom része amit nem neveznék túl egészségesnek, viszont a stresszt edzéssel is le lehet vezetni, ami egészségesebb és beválik)
2012. jún. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Vizsgáld a gondolataid, vizsgáld a reakcióid. Figyeld meg. Kísérletezz. Újra és újra.

A stresszes helyzet azért stresszes, mert te úgy reagálsz rá. Ezek megváltoztathatóak.

Tudsz rajta változtatni, csak még nem tudod, hogy tudod.

2012. jún. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne keress kifogást azzal, hogy édesapádtól örökölted ezt a rossz tulajdonságodat! Ez csak meggátol Téged a cél elérésében. Mi a cél? Hogy ne egyél ideglevezetésként. A stressz nem fog megszűnni, ez biztos.


Tudod mit? Vegyél stresszlabdát, kezd el sportolni, találj egy jó kis hobbit, hívd fel a barátaid! Vagy ha nagyon rágcsálnod kell vmit, rágózz!


Remélem, segítettem!

2012. jún. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én ugyanezt csinálom :)) ha gondolod írj privit
2012. aug. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!