Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy lehetne feldolgozni azt,...

Hogy lehetne feldolgozni azt, ami az utóbbi fél évben nehezedett rám?

Figyelt kérdés

Nagyon sokáig depresszióval küzdöttem. Csúnyán alkoholizáltam,de egy ideje felhagytam vele(a problémák több éve tartanak,de az utóbbi fél évben teljesen elhatalmasodott a káosz)...

Nagyon csúnya csalódások értek. Ugyan egy szerettem sem halt meg,de mégis nagyon sok embert elvesztettem,illetve nagyon sok emberben csalódtam-hatalmasat,beleértve saját magamat-. Mind szerelemben,barátságban,családban...Legfőképpen magamban. Nem tudom mi jöhet még,de nagyon remélem,hogy innen csak felfelé vezet az út.

Ma is olyan hírrel találtam szembe magam,hogy köpni-nyelni nem tudtam. Annyi stressz van a vállamon,hogy már fel sem tudom dolgozni,egyszerűen el sem akar jutni az agyamig,hogy ez valóban megtörtént. Annyira hihetetlen. És most csak üresség és fájdalom,egy jó ideje.

Hogyan tudnám feldolgozni azt a sok rosszat ami ért?Úgyérzem teljesen ,,kifogytam".Ki vagyok merülve,többet már nem bírok el. Félek,hogy jön még valami rossz. Már az ideg összeroppanásnál tartok.

Ti hogyan dolgozzátok fel,ha rosszanbnál rosszabb dolgok érnek titeket,hosszú időn keresztül?

Köszönöm!(nem részletezném mik történtek velem,már felemlegetni sem bírom)


2012. jún. 28. 23:54
 1/4 A kérdező kommentje:
Ha jön még valami(nem kis piti dolgokra gondolok),fogalmam sincs mihez kezdek.Nem tudom mibe fojtani a bánatom.Sírni nem tudok,a sport nem segített,sütéssel,rajzolással,pakolgatással,tánccal,olvasással,az égvilágon mindennel próbálkoztam már,de egyik sem segített.Egyedül az alkohol adott egy kis megnyugvást,de közben az egész életemet szétrombolta. Folyton az jár a fejemben hogy innom kell,mert nem bírom sehogy se levezetni a stresszt,és csak attól oldódok fel,de tudom hogy nem szabad,mert mindent csak még jobban szétrombolna.Teljes a kétségbeesés...:S
2012. jún. 28. 23:59
 2/4 anonim válasza:
Huhh hát nem volt kedvem végigolvasni amit írtál, de rajtam a zene szokott segíteni. Szerintem jó ötlet lenne, ha megtanulnál gitározni, tanár se kell hozzám én az internetről tanultam.
2012. jún. 29. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2012. jún. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Feldolgozni egy adott dolgot csakis gondolkodással lehet. Az alkohol csak egy menekvés, de nem a problémák elől, hanem a problémák megoldása elől és pont ez az, ami gátolja a problémák megoldását.


Nehéz, ez kétségtelen, főleg amikor már a pohár után nyúl valaki, de csak döntés kérdése. A te döntésed, hogy mit választasz. Az alkoholizmus, drogfüggőség, stb. ídővel már függőség, de minden csak egy döntéssel kezdődött. Más nem tudja meghozni ezt a döntést helyetted, viszont amit te döntesz az fogja meghatározni a jövődet.

2012. jún. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!