Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Na de most komolyan. Mi is az...

Na de most komolyan. Mi is az élet értelme?

Figyelt kérdés
Félreértés ne essék, a kérdésemnek semmi köze az öngyilkossághoz, nem vagyok sem depis, sem antiszoc, ilyenekről szó sincs xD Csak azon gondolkoztam, hogy mit jelent élni, illetve mi az élet értelme? Mindenkinek más? Állítólag mindenki okkal születik, és feladata van. És mi van azokkal, akik csak élvezik a boldog semmittevést, és azt hogy amíg más dolgozik, ő csak mereszti a p*csáját (már bocsánat xD) Van, aki szerint az élet egy út a halál felé. De ha egyszer úgyis meghalunk, akkor minek születünk a Földre? Amúgy a halál elég komoly, mégis rengetegen félnek a pókoktól sokkal jobban, talán mert több pókkal találkozunk életünk során mint halállal? xd Na ez már így is hosszúra sikeredett, nézzétek el a logikai bukfenceimet, lehet közhelyes vagyok, de ezen olykor tényleg sokat gondolkodom csendes magányomban.
2012. júl. 6. 12:50
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
50%
Tökéletesen,és teljességgel értelmetlen.Ebben biztos vagyok.
2012. júl. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Értem. Hát, akkor jobb ha véget vetsz neki. Ebben biztos vagyok.
2012. júl. 6. 12:55
 3/30 anonim ***** válasza:
már az ókorban, ha nem elöbb foglalkoztatta ez a kérdés az embereket, az élet értelmét rengeteg filozófus, irodalmár, polihisztor fejtegette, de még eddig senkinek sem sikerült rájönni, van néhány elképzelés, ezek általában a különbözö vallások magyarázatai, ugye ezért is nevezzük hitnek a dolgot, mert biztosat még senki nem állitott - ez a kérdés szerintem mindenki fejében megfordult, de ha az ember sokat foglalkozik vele akár be is csavarodhat - ez olyan lehetetlen dolog kb. mint elképzelni a végtelent és a semmit
2012. júl. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 Laxius-W ***** válasza:
42 (De am lehet az élet értelme maga a lét. Már úgy értem milyen kevés az esélye annak, h valaki megszületik, v "öntudatra ébred" ha úgy tetszik. Vagyis ha soha meg sem születtél volna azt sem tudnád hogy létezel, vagy hogy vagy meg minden. Szóval lehet örülni kéne :D Igaz, hogy nem nagyon igazságos az elosztás, hogy kinek miből mennyi jut, de hát ez sem rajtunk múlik :D De tényleg nehéz elképzelni hogy milyen lenne ha, de akkor azt se tudnád hogy van olyan h van :D érted xD de úgy látszik nekem is megártott már ez a meleg :D)
2012. júl. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Értem :DD Hát mondjuk biztos fogok még rajta filózni, de aránylag pozitív vagyok, így képes vagyok úgy szemlélni, mint ajándék. Élvezni kell amíg megtehetjük :D
2012. júl. 6. 13:40
 6/30 anonim ***** válasza:
pontosan így van:)
2012. júl. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

Szerintem a fejlődés,tökéletesedés az élet célja,hogy rátalálj önmagadra és beteljesítsd a "küldetésedet".Én ezt úgy mondanám,hogy a megvilágosodás,de sokan félre értik ezt a kifejezést.

Én már érzem,hogy mire születtem,mi a küldetésem és már határozottan az álmaim útján haladok.

2012. júl. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Akkor sok sikert az álmaid valóra váltásához :D
2012. júl. 6. 14:37
 9/30 anonim válasza:

Mindenkinek más, így van. A halál valóban tönkretesz mindent, de szerintem fontosabb, hogy saját magunkból a legjobbat hozzuk ki, a jövő társadalmának hasznára, hogy esetleg a gyermekeink, unokáink egy jobb világban nőjenek fel :)


Szerintem ez a fontos, a halál pedig csak ránk jelent veszélyt, ahogyan pl jelenleg a rák is. Aki ma súlyos beteg és végstádiumú rákos az valószínűleg meghal. No, de, ha valaki felfedezi rögtön utána a rák ellenszerét?:) Több ember már kevesebb eséllyel hal meg, s így tovább.

Ez a cél, hogy túléljünk.


Azonban sajnos amíg a halált nem győzzük le, mi csak a jövőben esetlegesen megjelenő, 'tökéletesebb' emberi fajnak lehetünk a szolgálói :) Akiknek esetleg már meghalniuk sem kell majd...

2012. júl. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

Szerintem a halál ad értelmet az életnek.

Ha tudnád,hogy sohasem halhatsz meg,akkor törekednél arra,hogy lehető legtöbbet kihozd magadból és az életből??Nem hiszem...

2012. júl. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!