Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Na de most komolyan. Mi is az...

Na de most komolyan. Mi is az élet értelme?

Figyelt kérdés
Félreértés ne essék, a kérdésemnek semmi köze az öngyilkossághoz, nem vagyok sem depis, sem antiszoc, ilyenekről szó sincs xD Csak azon gondolkoztam, hogy mit jelent élni, illetve mi az élet értelme? Mindenkinek más? Állítólag mindenki okkal születik, és feladata van. És mi van azokkal, akik csak élvezik a boldog semmittevést, és azt hogy amíg más dolgozik, ő csak mereszti a p*csáját (már bocsánat xD) Van, aki szerint az élet egy út a halál felé. De ha egyszer úgyis meghalunk, akkor minek születünk a Földre? Amúgy a halál elég komoly, mégis rengetegen félnek a pókoktól sokkal jobban, talán mert több pókkal találkozunk életünk során mint halállal? xd Na ez már így is hosszúra sikeredett, nézzétek el a logikai bukfenceimet, lehet közhelyes vagyok, de ezen olykor tényleg sokat gondolkodom csendes magányomban.
2012. júl. 6. 12:50
1 2 3
 11/30 anonim válasza:

Attól függ. Fogalmazzunk akkor inkább úgy, hogy valakinek a kínkeserves munkájából adódóan a jövő embereire már nem jelentenének akkora veszélyt betegségek, esetleg a várható élettartamot is kitolhatnánk 60-80 évről 200-ra. Nem lenne jobb érzés tudni, hogy még a duplája van hátra? Több mindent láthatok, több időm van élni? Szerintem igen :)


Betegségek, meg problémák mindig lesznek, tehát kicsit rosszul fogalmaztam azzal az 'örök élettel', meghalhatsz, de pl tudod, hogy már olyan fejlett a technika, hogy a várható élettartamod hosszabb, mint egyébként volna és ezt olyan embereknek köszönheted akik dolgoztak érted.


Ráadásul ahogy telik az idő majd a lehetőségek is úgy nyílhatnának meg az emberek előtt... Kicsit (nagyon) messzire kalandozva, pl űrutazás :D


Lényeg a lényeg: Nem fogunk unatkozni :D


Persze ez mai szemmel nézve egy naiv felfogás, de szerintem a fejlődés nem áll meg, különben akár fel is akaszthatnánk magukat.

2012. júl. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
Valódi halhatatlanság nem létezik.. És szerinted hogy lehetne elérni hogy egy ember élethossza elérje a 200. évet? Max a hibernálás, de hát akkor meg a közbeeső dolgokat nem látod xD szerintem amúgy pont jó hogy az életünk egyszer véget ér, mert ha tegyük fel, élek 100 évig, tök modern, és egészséges öregasszonyként, de a szeretteim már nem lehetnek velem, úgy mi értelme? Az öngyilkosság pedig nem megoldás, hanem menekülés:| szóval nekem a 70-80 év maximális élethossznak teljesen megfelel, de nem lehet tudni, hogy kit mikor ér utól.
2012. júl. 6. 15:38
 13/30 anonim ***** válasza:
Senki nem tud semmit biztosan a minket érintő leglényegesebb kérdésekkel kapcsolatban. Mindenki csak remélheti,hogy a helyes úton jár, ha egyáltalán akar azon járni. Erre még rátesz az is hogy nem vagyunk egyformák ezért mindenkinek mást jelent az élet is. Én már olyasmit is halottam a neten hogy már az se jó ha boldog vagy. Kész tébolyda
2012. júl. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

42

reprodukció

amit adsz neki

(válassz)

2012. júl. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
0%

az élet értelme a p*na

:D

2012. júl. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 halibel ***** válasza:
Akik csak élvezik a boldog semmittevést, nem is éltek igazán...
2012. júl. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim válasza:

"Én már olyasmit is halottam a neten hogy már az se jó ha boldog vagy. Kész tébolyda"


Nem csak neten. Bölcsész tette fel nekem a kérdést: "És? Boldognak kell lenni"?:) Érted...

2012. júl. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
14:37 a pina? Hát ezzel nem értek egyet, lévén hogy lány vagyok xD Hát mindegy... Elgondolkodtató ^^ Egyébként, én is úgy gondolom hogy akik elmerülnek a felhőtlen semmittevésben, nincs is igazán életük.
2012. júl. 7. 19:23
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
Valóban nincs. Egyébként én is várom hogy jöjjön a terminátor a jövőből elmondja, hogy én vagyok a kiválasztott és induljon a buli, addig meg vegetálok.
2012. júl. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim válasza:
Az élet értelme a tapasztalat gyűjtés. Azért vagyunk itt, hogy megtanuljuk kezelni az energiát. Ha komolyan érdekel, akkor olvasd el Jane Roberts - seth könyveket de vigyázz bele ne zavarodj, mert komoly bajod is lehet belőle.
2012. júl. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!