Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek az baj ha csendes...

Szerintetek az baj ha csendes vagyok?

Figyelt kérdés
Már kiskoromtól kezdve csendes vagyok, idegenekkel nem tudok leállni beszélni de ha ők megszólítanak akkor tudok velük beszélni. Nincs sok barátnőm se de velük is félek beszélni mert mi van ha hülyeséget mondok és kinevetnek. Meg nagyon csendben beszélek nem érteni amit mondok de hangosan sem tudok beszélni. A boltba meg ilyen helyekre el tudok menni félek mi lesz velem ha majd munkába kell menni. 20/L
2012. júl. 25. 19:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Én se vagyok egy nayszájú valaki, de, ha ki kell nyitnia az embernek a száját, akkor ki kell, nincs mese. Ha hülyeséget mondasz, akkor mi van? Nevetsz velük a saját hülyeségeden, ez az első dolog, amit meg kell tanulnod. Semmi nem zökkenőmentes, de, ha saját magadon is képes vagy nevetni, boldog lehetsz - ha mindent a szívedre veszel, előbb-utóbb megkeseredsz, ezért még időben van, hogy változtatni próbálj ezen.

Ha félsz, jusson eszedbe, hogy a bátorság nem a félelem hiányát jelenti; hanem egy döntést, miszerint van, ami a félelemnél fontosabb.

Nem ártana fejlesztened némi önbizalmat, kezdd pl egy listával, amin összeírod, mi az, amit szeretsz magadon/magadban, ebből a listából kiindulva pedig meg fogod látni, mit kell kiemelned magadon. Aztán írj egy másokat azokkal a dolgokkal, amiket nem szeretsz magadon/magadban, ez annak a listája lesz, amiken változtatnod kell. Sok sikert hozzá!

2012. júl. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Elfelejtettem hozzácsapni: ha valami sérelem ér, vagy kínos helyzetbe keveredsz, zongorázd le magadban a következőt, aztán válaszold meg: "Most sírjak, vagy nevessek? Mit nyerek azzal, ha sírok? Változtat valamin, vagy csak még szánalmasabbnak tűnök tőle? Jobb lenne, ha inkább nevetnék? ;)"
2012. júl. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2012. júl. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem baj, ha csendes vagy, sőt, szerintem sok ember utálja a nagyszájú, beképzelt csajokat, vagy fiúkat. Én is csendes figura voltam mindig is, de közben kifejlesztettem magamban egy erős önbecsülést, és határozottságot. Nem beszélek sokat, azt a keveset is halkan, de amit mondok, annak súlya van. Szóval maradj nyugodtan csendes, tudd hogy ezt sokan szeretni fogják benned, még ha nem is mondják ki. Csak az lenne fontos, hogy te is kifejleszd az önbizalmadat, mert az nagyon fontos az életben. Attól meg ne félj, hogy hülyeséget fogsz mondani, miután jól átgondoltad mondd ki nyugodtan a véleményed, akkor is, még akkor is, ha úgy érzed, senki nem fog vele egyetérteni. Ugyan mitől kéne tartanod? Szabad országban élünk. :)
2012. júl. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is ugyanilyen vagyok :)

De szerintem ez egyáltalán nem baj,te ettől vagy te :)

2012. júl. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Először is a munka világa teljesen más,mert ott magadért teszed,és ott le fogsz állni beszélni,mivel én személy szerint pl egy munkát sem ismerek,amit nem társaságban szokás csinálni,akár irodai,akár műhely vagy bolt,mindenhol van társaság.Idő után úgyis beszélni fogsz velük.Én sem beszélek sokat,csak ha valami hülyeség az eszembe jut,azt kiköhögöm magamból:D Engem csak a barátnőm noszogat,hogy azért néha beszéljek már,mert elég bosszantó,hogy semmit nem mondok,de egyéb hátránya nincs.
2012. júl. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok. Nehezemre esik beszélgetni másokkal, kezdeményezni. Ha leszólítanak és szóval tartanak, akkor nincs gond. Egyébként honnan írsz?:)

22/F

2012. júl. 31. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!